WARMING-UP direct vóór de wedstrijd BESTUURSMEDEDELINGEN Zoals u in enkele voor gaande artikelen hebt kunnen lezen, zijn er nogal wat preven tieve maatregelen te nemen door de voetballer zelf en zijn sportomgeving. Voorzorgen nemen dus. waarmee blessu res voorkomen worden. Kle ding, schoeisel, scheenbe schermers verzorgen zijn van die maatregelen. Een goede conditie is weereen andere Zeer belangrijk is de warmtng- up. een Engelse benaming, maar een zeer duidelijke in zijn betekenis. Opwarmen, netzo als een motor eerst moet warm- draaien voordat vol vermogen gegeven kan worden. Dit moet plaatsvinden voor elke training en elke wedstrijd. Hetwaarom is heel eenvoudig, maar er ge beuren zoveel fouten tegen het principe, dat een bespreking toch wel weer eens op zijn plaats is. Door het afwerken vaneen nader aan te geven program ma. moeten diverse systemen op gang gebracht worden. De belangrijkste zijn de spieren, het hart cn de longen. DU pi o- gramma moet gericht zijn op die akties. die in de wedstrijd noodzakelijk zijn en vanaf het beginsignaat direct uitgevoerd moeten kunnen worden. Ver warmen met je rug tegen de kachel is dus niet goed. Daar word je wel warm van, maar dat is niet de functionele warmte die noodzakelijk is. Nagestreefd wordt dus het beter doorbloeden van de spie ren, waardoor voedsel en zuur stoftoevoer én de afvoer van afvalstoffen verbeteren. De spieren moeten oplengte"ge bracht worden door middel van rekoefeningen. Als deze zaken in orde zijn, dan moet de spier- samenwerkingnodig voor hardlopen, sprinten, koppen, draaien etc. op niveau gebracht worden. Zeer belangrijk is dat je bij deze bezigheden jezelf geestelijk instelt op de wed strijd. d.w.z. terrein, publiek enz. Lichamelijke én geestelijke voorbereiding dus. vooral ook goed om een stukje overmatige nervositeit weg te werken en om kleding, schoeisel en ban dages uit te proberen. Bandjes om de kousen mo gen niette strak zitten en moe ten na de warming-up opnieuw geknoopt worden (of het klit tenband moet wat ruimer vast gezet worden). De nophoogte van/e schoenen moetin orde zijn. Oude blessureklachten kunnen nogeens uitgetest wor den of er inderdaad geen pro' blemen meer zijn De warming-up moet in fei te dU^£t_ovei^amride_wed^ strijd. Een in wezen foutieve handelwijze is het weer naar de kleedkamer gaan en pas na zo 'n 5 minuten met de wedstrijd beginnen. Helemaal fout is het. wanneer er zoals bij het Neder lands elftal, volksliederen ge speeld worden. Vooral dan Is het nodig een trainingspak te dragen en alsnog enkele minu ten intensief te werken tijdens het,, tossen door de scheids rechter. Een voorbeeld voor een war ming-up van zo 'n 20 minuten is het volgende programma: 1een duur loop van ca 5 minu ten, eventueel in kombinatie met dribbelen en drijven van de bal. Ook kunnen groepjes spe lers In een continue beweegpa- troon, maar nooit maximaal sprinten en hard trappen, bezig zijn met 1 tegen 3 of 2 tegen 4. 2. enkele minuten spierrekoe- feningen (zie een der volgende afleveringen). 3. tempolopen over diverse af standen, ook weer in kombina- tievormen met de bal. 4. spelvormen gericht op tech niek. Alle bewegingspatronen die normaal zijn voorde wedstrijd moeten aan het einde van deze warming-up toegepast worden De keepers hébben hun eigen specifieke activiteiten met ook weer een duurloopje en lekoeienirigeri aan netDegii en specifieke arbeid aan het eind. De reservekeeper zorgt voor voorzetten van ^ks en rechts en ook voorschoten op het doel. Dit laatste uiteraard niet direct in de onbereikbare hoeken, maar eerst makkelijk bereikbaar en later moeilijker. Na de warming-up dus kleding in orde maken en te strakke bandjes wat losser maken. Eventueel zal een bandage wa minder strak gezet moeten woi den. In de kleedkamer nog wat vaseline op je wenkbrauwen er een beetje vicks onder de neus wrijven als je wat verkouden bent. Een stukje kauwgom wordttotaan de wedstrijd ge bruikt! In de wedstrijd niet meer. want verslikken is ge vaarlijk. Volgende keer nog eens iets over de cooling-dowr na de wedstrijd. GELEZEN IN 'THE SEBO TRIBUNE' AFC 9 Het voortbestaan van AFC 9 is gegarandeerd! Coach Wol dringh verklaart dat Sama Sebo, Nissan en Wilma plus Albert (voor het afsluit-diner) hoofdsponsors blijven. Op één punt na is AFC 9 kampioen geworden. In het ko mende seizoen zal dat puntje er worden bijgepakt. Nieuwe 'contracten' voor het volgende seizoen zijn door alle spelers getekend. Vermoedelijke opstelling voor het seizoen '84 - '85 Bierman Jensch Rogge Blokland Hoogers Spee Lanzing Kreuger De Wijs Woldringh Ritz Janus Wisselspelers: De Boer Kohlman Hiermee is succes en lachen gewaarborgd. Waarschijnlijk wordt gecontracteerd de wereldberoemde 'achtervanger' Jan Apetz. MEDEDELINGEN B COMMISSIE Voor het seizoen '84 - '85 bestaat de commissie uit: Hans de Wijs (voorzitter), tel. 44 26 38 Albert van Raalte (secretaris), tel. 79 35 16 Rik de Boer, tel. 023 - 28 73 83 Hans Elias, tel. 02975 - 6 57 60 Peter Roosenschoon, tel. 73 35 71 Aanvang training: maandagavond 3 september, 20.15 uur Aanvang competitie: 2 september 1984 Het bestuur verzoekt iedereen met het onderstaande reke ning te houden en in praktijk te brengen. Deze maatregelen zijn nodig om ons gemeenschappelijk bezit in prima staat te houden. 1. a. Het is verboden met fietsen etc. bij de velden te ko men. Fietsen en bromfietsen mogen alleen binnen de hekken in de daarvoor bestemde rekken; 8

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 10