Met een forse handklap wordt het instrument tot rust ge bracht. Snel uit de veren en rap in de plunje, want Gronin gen is de bestemming. De B- en de C1 het laatste gehal veerd, omdat vier vaste krachten op het laatste moment af schreven, stonden nog wat slaperig aan de De Boelelaan. Rein Hansen, onze chauffeur voor dit lang-weekend, had de luiken van zijn limousine al open. Doordat onze tweeling van de B1 het bed maar moeilijk kon verlaten, werd het ver trek uitgesteld tot 8.00 uur, echter toen moest het startsein gegeven worden en zette de karavaan, omlijst met vele ouders die ergens in de buurt van Groningen hadden gere serveerd, zich in beweging. De discomuziek door Rein aan gezet hield de boys in conditie, hetgeen ook wel moest om dat er door de reeds vermelde vertraging in Groningen bij Be Quick weinig tijd voor een warming-up over zou blijven. Door de polder werd het Friese land snel bereikt en werden de Friezinnetjes net ontwaakt door onze jongens er op at tent gemaakt dat zij dit weekend in het noorden zouden verblijven. De mooie Friese meren achter ons latend werd de provinciegrens Groningen bereikt en zette de aangevulde karavaan zich een weg naar Be Quick. Om 10.00 uur werd het stadion Esserberg, door middel van onze jeugdige die hier eerder waren geweest, bereikt. Een stralende zon die de regendouw van het prachtige complex deed verdwijnen stonden onze B-boys reeds om half elf op de piste om Leeu warden te bestrijden. Een snelle openingstreffer van de vrienden der Friese hoofdstad deed ons nu echt ontwaken. Bert Millenaar, de latere 'Gijs van Puffelen' en tevens de topscorer van het gehele toernooi, trok nog voor de doel- wisseling de partijen op gelijke hoogte. Na de speech van trainer en begeleider een agressief AFC binnen de lijnen en met kanjers van doelpunten van Angelo, Michele en de be nutte strafschop van Bert was de eerste zege met 4-1 bin nen. In dit goed gesmeerde toernooi was de volgende tegen stander de gastheer zelf. Daar ook zij de eerste hindernis goed waren doorgekomen, mochten de onzen een fikse te genstander verwachten. Het hoofdveld van het stadion maar even goed voor 18.000 toeschouwers lag er per fect bij en voor een tweehonderd-tal toeschouwers mochten wij hier aan de bak. In een goede wedstrijd van ook al weer tweemaal twintig minuten tekende alweer Bert een 1-0 zege aan. De eerste concurrent was dus afgeschud geworden en gingen de onzen met mede-poulestrijder Zandvoortmeeu- wen aan de leiding. De volgende tegenstander Roden op het moment nog zonder punten zou in de laatste wedstrijd van deze dag ook op het stadion hoofdveld bestreden worden. Daar al onze veertien knapen het hoofdgrasveld eens wilden ruiken, werden onze topschutters in de dug-out gehouden. Het ritme was even weg, misschien ook omdat nu vele jonge Groningse freules de tribunes hadden bevolkt, met wie de onzen inmiddels kontakten hadden gelegd. Een 0-0 rust stand was beneden onze verwachtingen en toen wij ook nog op een verrassende 0-1 achterstand werden gezet kon Bert weer uit het trainingspak en toen de humoristische Amster damse anecdote. Bert werd bij de scheidsrechter geroepen om zijn naam op te geven. Uit kwasie van gein meldde hij zich als Gijs van Puffelen, hetgeen later drie minuten door de scheidsrechter werd ontdekt niet het juiste kon zijn en kon Bert weer vertrekken. Gelukkig kwamen wij op 1-1 en frommelde Freek in de laatste minuut de winnende goal erin, derhalve gingen wij op de eerste dag, mede aan de lei ding in de poule met Zandvoortmeeuwen, die echter één doelpunt in saldo beter stonden. Opgewacht door onze pleegouders waar halsreikend naar werd uitgekeken of er nog schone freules bij waren, verlieten wij het stadion om ons verder in het nachtelijk leven van Groningen na een warme hap te kunnen storten. Disco's en dancings als Privé en C'est pa werden ons deel en adressen uitgewisseld. Zon dag 3 juni alweer een vroegertje. Om 9.30 uur tegen mede koploper Zandvoortmeeuwen. In de vroege ochtend had Pluvius weer zijn best gedaan maar was er gelukkig een goed windje komen opsteken, hetgeen van doel tot doel stond. Eerst de bries tegen die ons wat parten speelde met de verre trappen van de boomlange doelverdediger der Meeuwen. Maar Michel als laatste man wist onze verdediging de rust bij te brengen en was er geen sprake van enige paniek. De gelijke ruststand mocht in ons voordeel genoemd worden. Na een wervelende actie van Angelo bracht hij het leder na een voortreffelijke voorzet op de kruin van Bert en hoepa, raak was het en de vierde overwinning in de zak. Een gelijk spel in onze laatste poulewedstrijd tegen Stadskanaal zou genoeg zijn de finale te bereiken. Maar gretig als wij waren wensten wij zonder verliespunten de finale in te gaan. Een hele knappe aktie van Paul op links bracht alweer Bert in stelling en de 1-0 overwinning tot stand. Op een rustige wijze werd naar de finale toegeleefd. De spieren inmiddels wat stijf en stram werden door trainer en leider door massa ge wat soepel gehouden en kon op stadion hoofdveld om 16.00 uur de finale tegen Velocitas beginnen. Een adembe nemende pot. Golvend voetbal op en neer met wat betere kansen voor ons, echter werd de roos niet getroffen en ein digde de eerste helft dubbel blank. De tweede helft een zelf de spelbeeld; wij technisch beter hadden moeite met het direkte spel van de Velo's. Hetgeen lange halen en dan snel thuis het stramien was. Een ieder verzoende zich al met een verlenging van twee maal tien minuten tot Jack als een du veltje uit het bekende doosje een prima diepte pass van zijn schoen liet vertrekken, die Bert bereikte en deze zette in zijn snelle actie de Velocitas keeper op het verkeerde been, echter bereikte zijn goed ingestudeerde schuiver de paal en het terugspringende ding werd met nog anderhalve minuut te gaan door Bert Eelzak ingeschoven en ontvingen wij na een magistrale wedstrijd uit hande van mevrouw Van Linge de 'Evert van Linge Bokaal' met daarbij behorend de prach tige vaste beker en ieder zijn verdiende medailles met de Be Quick-vaan, welke vereniging van deze plaats nogmaals bedankt voor dit voortreffelijk georganiseerde toernooi. 'De Top Drie' INGEZONDEN STUK A2 in het WFC-toernooi, het besluit van een seizoen Hemelvaartsdag bracht ons in Wormerveer heel mooi weer en spijkerhard voetbal. Hollandia uit Hoorn gebruikte han den en voeten, maar dan als ware het een karatewedstrijd om ons in alle opzichten betere voetbal te ontregelen, waar bij een van hun spelers zich zelfs niet ontzag Patrick Bakker een aantal tanden door z'n lip te slaan. Als je op die manier een wedstrijd op 0-0 kunt houden, lijkt me dat een weinig eervolle zaak. Je vraagt je dan ook langzamerhand af of het nog zin heeft aan dat soort toernooien mee te doen, zeker als ook de gastheren zelf een heel slecht voorbeeld geven. Het was jammer, des te meer omdat het de laatste wedstrij den van dit seizoen waren. Jongens en ook ouders, allemaal heel hartelijk dank voor een plezierig seizoen dat ik met jul lie mocht doorbrengen. Diegenen die overgaan naar de se nioren wens ik veel sterkte en succes toe in die toch andere voetbalsfeer, de anderen wens ik veel succes toe in het sei zoen '84 - '85 als A junior. Ik hoop dat iedereen een plezierige en zonnige vakantie mag hebben. Toi toi en tot ziens. Gerard Mulder 7

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 9