HET ELFDE Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond vestigend. In het verdere verloop van de rit wordt hem nog acht keer dezelfde vraag gesteld. Joop: "Het doet weer een beetje aan vroeger denken". Kennis Even voor de aanvang van de wedstrijd is er een oploopje bij de hoofdtribune, ter hoogte van het VIP-gedeelte. "Zullen de spelers worden voorgesteld aan de burgemees ter?" wordt er gevraagd. "Onwaarschijnlijk" krijgt hij ten antwoord. "Wanneer hij opstaat is hij zijn plaats kwijt. Hij kent zijn burgerij inmid dels." Budgettering Het muziekcorps TUBANTIA dat ons op zulke vrolij ke klanken trakteerde, verdween opvallend vroeg van het veld voor de aanvang van de wedstrijd. "Ik denk dat het komt door de regen" werd er opgemerkt door iemand die schuil ging onder een kanjer van een paraplu. "Ik denk van niet, ik denk dat Sal ze heeft weggestuurd. Elk minuutje kost geld, weet je." Betrouwbaarheid Wanneer er ergens een nieuw tenniscentrum wordt geopend ontmoet je Chris Schroder. Ook in Warmond was Chris na mens de KNLTB aanwezig, afgelopen zaterdag. Een dag te voren grensrechterde hij bij de Gouden Ballen-wedstrijd. Op de vraag hoe het was afgelopen antwoordde hij: "ONS EERSTE mocht de handen dichtknijpen met de 1-1, het scheelde weinig of de oud-eerste elftal Iers hadden gewon nen. "Er is toch verschil van leeftijd, Chris" wordt hem voor de voeten geworpen. "Maar je vergeet één ding" repliceerde hij. "Ik mocht vlag gen." Daar zit je dan. Vastgepind aan een stukje voor de Schakel omdat je zo onvoorzichtig was het schrijven van zo'n stukje te suggereren. Maar ach, het kan geen kwaad ook eens van uit een lager seniorenteam een geluid (c.q. geschrift?) te produceren. Ons team was een samenraapsel. Het (rood met) zwarte schaap. Begonnen met hetzelfde aantal als de meeste teams waarvan echter slechts een gering aantal bereid was elke zondag ten tonele te verschijnen. Waarom, vraag je je af, zijn sommige mensen lid als ze nooit komen spelen. Na enkele maanden besloot de B-commissie in te grijpen. Van her en der werden de meest belovende talenten wegge plukt om een onverslaanbaar team te formeren. We zijn er. na de winterstop, zowaar in geslaagd enige punten te verga ren, waardoor de kampioen slechts door zeven andere teams van ons verwijderd bleef. Voorwaar een topprestatie. Laat mij u enige van deze talenten aan u mogen voorstellen. In de eerste plaats de keeper: helaas had de B-commissie bij het bijeen vegen dit detail over het hoofd gezien. Bert Bouwmeester was echter eenmaal zo onvoorzichtig de bal met de hand te beroeren tijdens het inschieten. Na zacht aandringen (en veel dreigementen) was hij zo vriendelijk (c.q. verstandig) het seizoen tussen de palen te willen door brengen. Het dient gezegd: hij deed zijn best. Wat jammer alleen dat het doel zo groot is. De achterhoede werd gevormd (ook allemaal op basis van vrijwilligheid) door de middenvelders en voorhoedespelers: Hans Angenent, Harold Stokman, Han van Gelder, Ed Herk- ströter, Rolf Schwarz en Fred Kroonenberg (aanvoerder, fluitist). Laatstgenoemde speelde, net als ene Cruyff, zijn laatste seizoen helaas. (Op wie dat helaas slaat mag iedereen zelf invullen.) Zelden waren deze personen allemaal beschikbaar. Het middenveld werd vaak onveilig gemaakt door Marcel Mastenbroek (schitterende een-tweetjes, met wie?) en on dergetekende en Gert-Jan Bos. Ook ene Leo verscheen wel eens op het veld. Meestal midden in een wedstrijd, De voorhoede bestond altijd (zeker zo'n 3 keer) uit dezelf de personen, t.w. Mark Juch als uitstekend rommelende spitsen snelle Jan Roedema als linksbuiten, rechtsbuiten, laatste man, keeper, voorstopper etc. etc. Het schijnt dat laatstgenoemde in november 1983 nog een bal heeft afgege ven. Maar dit is slechts een gerucht (sorry. Jan). Wat er zoal verder in de voorhoede heeft rondgelopen laat zich moeilijk beschrijven. Een Rijn (of Rein?) en ene Szabo en vaak onze hele achterhoede. Toch kunnen we wel terugkijken op een gezellig seizoen met veel openbaringen. Veel (tegen)doelpunten en leuke uitslagen. Maarde topper voor ons team vond plaats op 20 mei j.l. toen wij de strijd moesten aanbinden met: paté van gans, gerookte kip en ganzelever in gelei, gevolgd door gebakken zalm 'en feuillete' (bladerdeeg klinkt heel wat minder smakelijk) met asperges. Daarna was het rust. Na de wissel hadden we een hele kluif aan het lamsgebraad la provencale en de charlotte van en met aardbeiden. Om over de wijnen maar te zwijgen. Dit alles verzorgd en gratis aangeboden in en door restau rant Valentyn, Kloveniersburgwal 6 - 8. Eigenaar: onze on volprezen kok Gert-Jan Bos, die op het veld duidelijk zijn krachten spaart voor de keuken (en terecht). Als de B-com missie dat geweten had, hadden ze Gert-Jan wel anders in gedeeld. Het smaakte in ieder geval voortreffelijk, zeker voor die prijs. Nogmaals ons aller dank. Voor alle beledigingen in dit stukje bied ik natuurlijk geen excuses aan. Rest mij nog Hans de Wijs te bedanken voor het, enkele malen, hanteren van de fluit en een ieder een prettige vakantie toe te wensen. Freddie Swalef AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's (dinsdag gesloten) tijdig bespreken uw gastheer is Cor Roeiofs telefoon 44 55 75 3

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 3