MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz Oudjes Het Parool van 7 april 1984 maakt melding van het feit dat doelman Jan Jongbloed over 8 maanden het nationale re cord van doelman Frans de Munck, die op 44-jarige leeftijd nog het Vitesse-doel verdedigde, kan gaan breken. Op dit moment staat Zwarte Panter F. de M. op de wereldranglijst der oudjes, na absolute koploper Sir Stanley Matthews (veldspeleren 51 jaar), nog ruim voor op de Rus Lev Jashin (41) en de Italiaan DinoZoff (eveneens 41) beiden keeper van professie. Op zich redelijke prestaties in een redelijk verhaal. Dat wel. Maar niettemin verblekend tot slappe kost in vergelijk tot een verhaal de dag ervoor in datzelfde Parool, dat een driekoloms artikel met foto van AFC XII opent met de onthut sende kop: "70 jarige AFC-er De Jong weet van geen ophouden". En dat is 'different cook', vrienden. Voor de zekerheid sloeg Pickelaar er onze ledenlijst even op na, want een journalistieke slordigheid glijdt wel eens uit de pen. Maar neen! Onze Ab de Jong staat vermeld als seniorlid, geboren 12.04.1914. Pickelaar ijlde naar zijn zolder, haalde nog éénmaal de witte pet tevoorschijn, die hem als Ad Onderdelat al weer jaren geleden sierde in een elftal met diezelfde Ab de Jong, waarna hij die pet op het moede hoofd drukte. Ten einde die weer in ootmoed en respect te kunnen lichten. Voor Ab de Jong, die al 51 jaar in de wei loopt. Het moet voor Jan Jongbloed toch een ontmoedigende gedachte zijn. Feest AFC kent clubs in de club, zoals onder meer De Zilveren Ploeg, De Gouden Ballen Club, de biljartclub der vrienden, de Stierenclub (binnenkort weer van stal) en ook nog een Nieuwjaarsploeg. Die ploeg kwam, traditiegetrouw in reünie bijeen (op 31 maart om precies te zijn) en dat betekende, dat Henny en Tom Somers een dikke twintig man over de vloer kregen. Voor een feestje. Opgehangen aan het beluisteren van het Nieuwjaarsbandje, maar daarmee was het theatergezelschap dan wel een uur of elf onder de pannen. Een feest van jewelste derhalve. En zonder Tom te kort te willen doen richt Pickelaar hier de spot op Henny die wel iets meer kan dan pianospelen. De middag werd avond, de avond werd nacht en toen Pickelaar tenslotte bij het ontbijt op de klok keek om de tijd te meten voor zijn gang naar de Amsterdamse Kruislaan mocht hij constateren, dat het bij Zeeburgia - AFC inmiddels rust moest zijn. Het is er dus niet meer van gekomen. Spreuk Men maakt geen vijanden door wat men denkt, doch doordat men denkt. J. Greshoff Aangetrouwde Lotte Nesenberend, die lang geleden door (wijlen) haar man Karei de wereld van AFC ingevoerd werd, heeft daar haar plaats destijds snel gevonden en altijd behouden, mede door haar Schakel-bijdragen sinds jaren onder het pseudoniem Aangetrouwde". Lotte verblijft al geruime tijd in het revalidatie-ziekenhuis Zonnestraal in Hilversum. En voor het eerst sinds jaren ging het AFC-Nieuwjaarsgebeuren haar voorbij. Maar met bandopname en albumfoto's heeft Lotte toch nog wat zicht op de show gekregen. Zij gaf u ook allemaal de groeten. Philip (andermaal) De vorige maand meldde Pickelaar over Philip uit den Bogaard, die in ons programmablad "Welkom bij AFC-thuis" onder nummer 6 werd aangeduid als Flipje uit den Bogaard. Waarop Pickelaar concludeerde tot een bogaard uit het land van Maas en Waal. Flipje uit de Betuwe derhalve, zei hij. Maar dat bleek een klinkklare misslag. Want Pickelaar ontving een brief van vriend Frits van Klinken, woonachtig te Afferden. AFC is overal en altijd, vrienden. En Pickelaar citeert die brief volledig. "Bloempjes der vreugd zijn 'Mixed Pickles' vaak voor een verre AFC-er. Ver is 100 km van die grote stad en daar woont het eerste, enige, echte buitenlid in het land van Maas en Waai. Philip uit den Bogaard beschouwen we maar als een ver van de stam gevallen pickeltje en geachte heer 'A' te C-' Flipje, ons aller fruitbaasje, komt uit Tiet in de Betuwe en dat is geen land van Maas en Waal. Never the twain shall meet, want die verrekte Waal ligt er tussen. Deemoedig buigt Pickelaar het hoofd en zwijgt bedremmeld. Boetvaardig groet hij niettemin Frits van Klinken, Waalbandijk 68, 6654 KC Afferden (Gld.). In het land van Maas en Waal derhalve

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 5