VAN DE REDAKTIE ONS EERSTE Aan de andere kant van deze pagina kijkt de acceptgiro van Otto u voor de tweede keer dit seizoen uitnodigend aan. Penningmeester zijn van een club als AFC, meer dan 1200 aanverwante zielen, is geen lolletje. Het administre ren van lasten en baten kan nog, het is een kwestie van cij fertjes op de juiste plaats zetten. De moeilijkheid zit hem in het innen van de baten. De belangrijkste hiervan zijn na tuurlijk de kontributies. Het is onvoorstelbaar dat op drie kwart van het seizoen er nog tal van mensen zijn (15%!), die hun verplichtingen niet zijn nagekomen. Wanneer je een winkel binnengaat en je koopt een pondje suiker, je vertelt erbij dat je van plan bent het bedrag pas over acht maanden te betalen, zal de winkelier je eerst met open mond aansta ren. Vervolgens zal hij de politie bellen en je laten wegha len. Deze handelwijze wordt door meer dan 150 mensen van onze vereniging toegepast. Het laten weghalen zou iets te veel zijn; de vergelijking dient alleen om uit te laten ko men hoe absurd menselijk gedrag kan zijn. De acceptgiro z.o.z. ligt even anders, hij is uitgegaan met de bedoeling ons 90-jarig bestaan financieel te stutten. Men heeft plannen gemaakt die geld kosten. Van de eerder ge noemde 1200 zielen behoren er ruim 700 toe aan de jeugd, zij zal centraal staan. Het is de moeite waard om wat voor hen te doen, zij zullen de naam van onze vereniging in de toekomst hoog moeten houden. De afgelopen verslagperiode bracht ONS EERSTE 2 uit 2, te weinig om mee te blijven doen in de race om de boven ste plaats. Niettemin: er zijn nog zeven wedstrijden te gaan. Op 15 april ontvangen wij VUC thuis (uit werd het een ecla tante 5-1 overwinning!), daarna, de tweede Paasdag, bezoe ken wij DWV, dat zich nog steeds in het onderste gedeelte van de ranglijst beweegt. Een licht programma? In ieder geval zijn er perspektieven om onze positie te konsolideren. N.B. Net voordat de redakteur zich richting drukkerij zou bewe gen, kwam het bericht dat het kontrakt met onze trainer Doby Peters met andermaal een jaar is verlengd. Een verheugende mededeling voor beide partijen! Zeeburgia - AFC: 0-2 "Een wedstrijd die snel vergeten moet worden", was de konklusie van een trouw aanhanger, ledereen aanwezig op het schaars bezette en koude veld aan de Kruislaan kon dit beamen. Een sfeerloze ontmoeting op een moeilijk bespeelbaar ter rein. Een gladgeschoren biljartlaken, besprenkeld door een mals regenbuitje is veruit favoriet bij elke voetballer. Een droge stugge bodem doet je struikelen over de bal, geeft niet mee bij een sliding en wanneer er ook nog een beetje wind staat kan het verdriet voor een echte voetballer niet op. Veelvuldig ging men horizontaal, de verzorgers liepen af en aan. Koploper in het neergaan is ongetwijfeld onze Etienne Spee, centrumspits. De plek waarop hij opereert is zonder meer de meest kwetsbare als het gaat om je evenwicht te be waren. Bovendien is hij niet bang, vermijdt geen enkel duel en heeft slechts oog voor dat uitnodigende net. Er wordt ge zegd dat als Etienne niet speelt, Ko thuis kan blijven. In dit geval werd Eddy Meyer het eerste échte slachtoffer. Het lachje waarmee hij het veld verliet leek meer op een gri mas. Het is niet zijn gewoonte om uit te vallen. Willem Lenglet nam zijn plaats in en deed dit bekwaam. Een schuiver van Theo van Seggelen, net voorlangs, was de enige aktie die genoemd moet worden voor de rust. De tweede helft met de forse noordooster tegen gaf nauwe lijks verandering te zien in de spelopvattingen van beide ploegen. Zeeburgia zou dolgelukkig zijn met twee punten, ook een puntendeling kon tot tevredenheid stemmen; AFC moest winnen; de achterstand op koploper Elinkwijk zou anders onoverbrugbaar zijn. Zowel in als buiten het veld be gon men zich te verzoenen met de blanco-stand tot het mo ment dat Pim van Dordt zichzelf plotseling vrij voor het vij andelijk doel zag verschijnen. Aan Pim zijn dit soort kado- tjes welbesteed: 0-1Dat gebeurde in de 72-ste minuut, tien minuten later werd Etienne gewisseld voor Henny Kott- mann. Deze laatste betrok bij zijn eerste balkontakt Philip uit den Bogaard in het spel, deze week uit naar links en van daar verscheen de bal hoog voor het doel. Keeper Lakeman werd gehinderd door de laagstaande zon, het leer toucheer de zijn handen en viel voor de voeten van Rob Ouderland: 0-2. We smaakten voor de tiende keer het zoet der overwin ning, smaakvol bleek het dit keer niet. Nog voor het laatste fluitsignaal haastte menig supporter zich naar een veilig, warm onderkomen; de 1ste april geleek kouder dan de gehele voorafgaande winter. AFC - RCH: 0-1 Toen het clubhuis tegen half drie zijn inhoud prijsgaf, wer den de lijnen om ons hoofdveld toch enigszins bevolkt. Toe gegeven: de lentevoorspelling van het KNMI bleek voor de zoveelste keer uit de lucht gegrepen te zijn; opnieuw was het koud en guur aan de De Boelelaan. De wedstrijd tegen Racing Club Haarlem was echter onze laatste kans om aan sluiting te behouden; échte leden behoorden daarbij te zijn. Van meetaf aan werd er fel op de bal gespeeld, het mocht geen herhaling worden van de uitwedstrijd, waarbij wij onze grootste nederlaag (4-0) leden. Willem Lenglet nam opnieuw de positie in van de laatste man, Eddy Meyer was nog steeds geblesseerd. Evenals op 23 oktober hadden we gedurende de gehele wedstrijd een overwicht, onze aanvals drift manifesteerde zich vooral in de eerste helft op rechts, waar Lloyd Headly veelvuldig aan de bal was. De opzet van de aanvallen bleek te doorzichtig, gemakkelijk kon de Ra cing Club deze pogingen de baas ook al omdat de bal nogal eens vrijwillig werd ingeleverd. Aan beide kanten deden zich weinig uitgespeelde kansen voor, de 0-0 stand bij de rust droeg derhalve elders tevre denheid weg. De tweede helft hetzelfde laken een pak, het tempo bleef hoog. AFC gaf de toon aan, RCH kontinueerde met het speltype dat ook bij de thuiswedstrijd zo succesvol was ge bleken: alert verdedigen en wachten op dat ene kansje. Dat kwam in de 65ste minuut. Een snelle uitval over rechts bracht de bal bij Arthur Maaswinkel, die de Haarlemmers beheerst op voorsprong bracht: 0-1. Mochten er nog kampioensaspiraties zijn, dan moest nu alles uit de kast. Dat gebeurde, de wil was wel terdege aan wezig. Dit keer hadden we tot het avondeten kunnen blij ven voetballen, gescoord zou er niet worden. En dan te be denken dat we op Elinkwijk na het meest aantal doelpun ten hebben laten noteren, 36 uit 18 wedstrijden. De verdediging van RCH bleef op slot, ook de latere wissel spelers Henny Kottmann en Tycho Sulsters hadden de sleu tel niet bij zich. Toen Arnold de 6-0 overwinning van Elink wijk doorgaf, wisten we het. Op de 8ste april moest de strijd om het kampioenschap van de hoofdklasse A in theo-

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2