RONDOM DE BAL beloning. Kees Gehring werd diep aangespeeld, zijn jeugdi ge tegenstander werd op een paar meter gezet en een fraaie lob maakte de uitlopende doelman kansloos: 0-1. Die stand was verdiend omdat wij technisch meer in huis hadden, vooral Edwin Geluk speelde een dominerende rol op het middenveld. Wat heet rechtvaardig? In diezelfde minuut kwam ABN langszij door een schot van afstand, dat vanaf de zijlijn houdbaar leek. Niet veel later leidde een situatie die met het hoofd (letterlijk) opgelost had kunnen worden tot 2-1 en ook nummer drie verdween even later in de rech ter bovenhoek. Direkt hierop deed Fred Berrier de hoop herleven, van dichtbij scoorde hij ons tweede doelpunt maar de aanvoerder van ABN liet Kees Boyenk voor de vierde keer naar 'achteren' gaan. De strijd was gestreden. ZAT 1 is geen jonge ploeg, toch was de konditie uitstekend. Men bleef steeds opnieuw de aanval zoeken, elk duel werd met overgave aangegaan. Wanneer blessures en schorsingen zijn genezen, zal men in de lift plaatsnemen. Die kan ge makkelijk stoppen in de buurt van subtop, de kwaliteit hier voor is volop aanwezig. "Reculer pour mieux sauter" zeggen de Fransen. Achteruit gaan om beter te kunnen springen, is zeker toepasselijk voor de gedragingen van ons eerste zaterdagelftal in dit seizoen. C. Donderdag de 22ste werd Gijs Nijman 70 jaar! Een uitgebreide delegatie kwam hem die ochtend feliciteren met deze dag, Gijs ontving hen vorstelijk. Ook zijn leven is verweven met AFC, al op jeugdige leeftijd gaf hij de wens te ken nen voor het roodzwart uit te komen. Hij bevolkte de hoogste elftallen, voorname lijk in de tweede linie. Een voetballer die z'n hersens gebruikte, er was voldoende van aanwezig. Nu nog trouwens, de heren kaarters weten er van mee te praten. Hij bleef lang aktief om zich meteen daarna in te zetten voor de organisatie, het werk achter de groene tafel. Als bestuurslid en lid van de elftalcommissie heeft hij erg veel voor de vereniging gedaan, vandaar waar schijnlijk dat de delegatie groter was dan anders. Het altoos zonnige humeur van het 'slachtoffer' kan eveneens medebe palend zijn geweest. Van harte proficiat, Gijs Nijman, met de leeftijd der ster ken! Vorige week kwam het bericht dat Coen Colijn getroffen was door een hartaanval. Door snel en gedecideerd optre den van zijn vrouw kwam hij bijtijds aan de monitor in het streekziekenhuis in Castricum. Gelukkig bleek de aanval niet al te ernstig, het verblijf in het ziekenhuis zal niet van lange duur zijn. Coen, in de vijftiger jaren vaste keus in ONS EERSTE, heeft ons wel laten schrikken. Hij heeft gelijk wanneer hij stelt dat je zoiets niet van tevoren kunt aankondigen. Je mede- kaarters, die je inmiddels al van een attentie hebben voor zien, verwachten je binnen de kortst mogelijke keer terug aan de kaarttafel. VAN HARTE beterschap, Coen Colijn! Verdwazing De KRO-SPORT op maandag avond, de uitzending van 19 maart, had een opmerkelijk 'item'. Het betrof de Europe se kampioenschappen judo voor dames. Een Hollands meisje was doorgedrongen tot de derde ronde en moest het opnemen tegen een zwakker geachte tegenstandster; de winnares kwam in de finale. Men had de tegenstandster ver keerd ingeschat, de partij ging verloren. Het Hollandse meis je, dat je eerder een aantal keren, gedurende nachtelijke uren, op de weegschaal zag stappen ze moest een half onsje verliezen om mee te kunnen doen in de door haar ge wenste gewichtsklasse deed er alles aan, het mocht niet baten. De coach begeleidde haar verbaal tijdens de partij, zweepte haar op, schreeuwde haar toe, ze moest de ander tillen en neerleggen. Of iets van dergelijke strekking. De man stond aan de rand van de mat, gelijk een krijgsheer uit vroeger tijden. Met korte venijnige zinnen, die klonken als zweepslagen, probeerde hij zijn pupil te overtuigen van haar eigen kracht. Ze werd zelf verzocht hem aan te kijken, zo dat hij haar onder hypnose naar de overwinning kon brengen. Voor deze benadering werd haar weinig tijd ge gund. Zoals gezegd, de partij ging verloren. Even later zoomde de kamera in op twee op de grond zittende ineengestrengelde figuren, het schokkende lichaam van het meisje werd opge- vanqen in de armen van de coach, de tranen vloeiden rijke lijk. Onaangedaan kon je deze beelden niet bekijken maar zeker niet met de gevoelens die zij op dat moment koesterde. Je huiverde, dit had niets meer met sport te maken. Voorwaarde De voorzitter van deze vereniging is immer bescheiden in de veslaggeving van zijn sportieve prestaties. Des te opmerkelij ker kwam het een tweetal leden voor dat hij, na afloop van een alles vergend partijtje indoortennis, te kennen gaf nog kort geleden een partijtje tien over rood (biljart) gewonnen te hebben. Men keek elkaar aan, haalde de schouders op en schudde het hoofd. "Over rood, zei je" werd er voor alle zekerheid gei'nformeerd. "Dat is niet de gemakkelijkste discipline." "Over rood", zei de voorzitter zeer beslist. "Kan dat nog gecheckt worden?" vroeg het andere lid met een blik op zijn klok. Het was inmiddels na middernacht en de kelen waren, uiteraard, op een verantwoorde wijze ge smeerd. "Tuurlijk" riep onze eerste man. "We hebben toch een so ciëteit." Met stijgend ontzag bekeek het tweetal even later de bewijslevering, de bescheiden sporter kreeg de ene punt gave carambole na de andere, terwijl zij zich mochten uitle ven in ketsers en poedels. Na de tiende verhief onze presi dent zich van het biljart en keek triomfantelijk om zich heen. "Je houdt het niet voor mogelijk" zei het ene lid. "Dat ons dit moet overkomen" mompelde nummer twee. "Een vaste hand onder alle omstandigheden, mijne heren. Daar moet een voorzitter nou eenmaal aan voldoen." Zelfkennis Een getrouw aanhangster benadert tijdens de zaterdagwed strijd ABN - AFC de redakteur. "Ben je hier nou om over 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2