Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond amateur voetbal van 10 december overboord. Gebleken is ons, dat die zaterdag 80 procent van onze wedstrijden door gang had kunnen vinden en dat geldt ook voor Haarlem. Bij ons ging het dan om zo'n 500 wedstrijden, om 11.00 uur voetballend. In de afdelingen gaat het om aantallen waarvan Zeist geen notie blijkt te hebben, ook de verant woordelijke KNVB-functionarissen niet. Wat cijfers? In de gehele landelijke KNVB-competitie speelden in 1982/'83 ruim 2500 elftallen volgens het jaarverslag. In de afdeling Amsterdam een gemiddelde afdeling qua grootte zijn dat er ruim 2700 elftallen waarvan ongeveer de helft jeugd en dan exclusief zaalvoetbalteams. Ik zal er niet ver naast zijn als de 20 afdelingen zo'n 60.000 elftallen tellen. Dat bete kent dat de KNVB-competitie zo'n 4 procent van het totaal uitmaakt van de voetbalbevolking. Het moet dus onmogelijk worden, dat de leiders van die 4 procent uitmaken of 96 procent van de leden kan spelen. Dat gaat er bij Amsterdammers nooit in. We blijven die op zich hopeloze strijd strijden. Onze clubs dragen ons dat op! Over clubmedewerkers: 1984. Ook de andere kant van de jeugd-medaille. In decem ber '83 schreef onze vice-voorzitter Huib Plemper 200 ou derparen aan voor een gesprek. Wellicht zaten er nog wat leiders of scheidsrechters van de jeugd bij. De opkomst: niet één! Gooi tegen de vakantie je hond uit de auto en iedereen spreekt er schande van. Gooi op zaterdag of zondag je kind uit de auto bij een voetbalveld en het heet normaal te zijn. De club, de vrijwilligers, vangen ze wel op. Pa en ma kunnen rustig boodschappen doen of naar de camping. Maar ook in 1984 blijven onbetaalde sportvrijwilligers bij de club onver beterlijke optimisten en wij blijven het proberen met die ouders. Over de overheid: 1984. Jaar van sluitende gemeentebegrotingen. Maar overal in het land financiële aanslagen op de sport, óók in een aan tal van de 10 gemeenten van onze afdeling. De sport die met name zoveel onbetaalde welzijnswerkers kent wordt niet meer ontzien maar mede gepakt. 2 woorden moeten we leren: bezuinigen en privatisering, maar ze worden zo be roerd uitgelegd door overheden, die gewoon de economi sche wapens van de monopolist hanteren. Het is n.l. uitslui tend de monopolist, die bezuinigen kan uitleggen met het verhogen van zijn prijzen, zijn tarieven. De overheid is nog vrijwel de enige monopolist in dit land. Alleen bij de mono polist kan het mes aan 2 kanten snijden. Ik hoop dat het mes bot zal blijven. Privatiseren is het verschuiven van overheidsdiensten (vaak duur!) naar particuliere ondernemingen. Het heet te zijn ter stimulering van het particuliere bedrijfsleven. Nooit is be doeld een verschuiving naar particuliere individuen of par ticuliere organisaties, maar het wordt helaas wel zo gehan teerd. Over dit jaar: 1984. Het jaar van ons nieuwe bondsbureau, het jaar van het 90-jarig bestaan van de A.V.B., het jaar van 80 jaar schoolvoetbal in Amsterdam. We zullen het zéér zuinig moeten vieren. Maar het belooft toch een mooi jaar voor onze afdeling te worden. Bedankt Ton! Interviews Soms komt dat in de pers de ene keer wat beter over dan de andere keer. Onlangs gaven 2 spelers van bevriende clubs hun mening over AFC. Tsja. Een elftal van professoren? Was dat maar waar. Niks hoor, hooguit 2 academici, die na tuurlijk best graag professor zouden willen zijn. Overigens in dit team een scala van de meest uiteenlopende, eerzame beroepen. Onze jongens uit de hoogte? Kom nou. Nu ja, verbaal staan ze hun mannetje. Club van standing? Een ach terhaald, maar nooit uit te wissen 'image'. Kijk, dat ze/men niet weet, dat ons clubhuis verpacht is, o.k. Als je dat wel weet, weet je ook dat onze pachters af en toe met ambulan- ten werken. En ja hoor, die hebben het nette pak aan. Thomas Wel uit het oog, niet uit het hart. Onze voortreffelijke oud speler Thomas Rongen zond mij en dus ook aan u een kerst en nieuwjaarsgroet uit Florida. Met Thomas en zijn onge twijfeld lieve vrouw gaat alles naar wens. Succes De nieuwe voorzitter van dochter ATC Tim Timmerman wensen wij alle succes. Op de steun van AFC kan hij reke nen. En natuurlijk dank aan de aftredende voorzitter Kees Gehring. Zeer vele AFC-ers beleven zomers een machtige tijd op de tennisbanen. Het is en zal altijd een geweldig ini tiatief van Otto van Rijn blijven om deze club in 1970 op te richten. Afscheid Voor altijd moesten zijn vele (voetbal) vrienden van hem afscheid nemen. Joop Wagenaar, oud-voorzitter van SDW en voortreffelijk secretaris van het bestuur amateurvoetbal. 50. Het is verdorie geen leeftijd. Ondoorgrondelijke zaken. Zijn vrouw en kinderen zullen ongetwijfeld veel steun van hun vrienden ondervinden. Niet lang daarna: Evert Grif horst. Ook in AFC-kringen een bekende figuur. Dat zij rus ten in vrede. Beterschap In de twee Lotte's (Nesenberend en Peters) wens ik al on ze minder gezonde vriendinnen en vrienden van harte beter schap. Hopelijk tot spoedig op "Goed Genoeg". Zo spoedig mogelijk weer en altijd gezond 'op'. Dat wens ik u allen. Jan van Dijk AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur ruime parkeergelegenheid (dinsdag gesloten) keus uit vele menu's tijdig bespreken uw gastheren zijn Cor Roelofs en telefoon 44 55 75 Herman Jungen

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 3