VAN DE BRUG AF GEZIEN Geschreven tijdens flight A7846 Amsterdam - Helsinki dd. 18.1.1984. Na 3 kwartier in een file te hebben gestaan arriveerden wij veel te laat op Schiphol. Wij rennen om in te checken. Maar welk een verbazing! We werden tegengehouden. Niet door de marechaussee maar door een delegatie van het AFC be stuur, keurig gestoken in jaardiner-uniform met de bestuurs- penningen om. Mijn eerste reactie was: wat is dat nou voor flauwe kul. Wat doen die kerels hier en wat heb ik daarmee te maken? Maar al gauw werd mij duidelijk dat ik er inderdaad wat mee te maken had, en hoe! De voorzitter Jan van Dijk sprak mij plechtig toe: hij deelde mij mede dat het bestuur mij de 1984 AFC Nobelprijs had toegekend en overhandigde mij een oorkonde en een pennenset waarin gegraveerd: "AFC Nobelprijs 18.1.1984". Ik was even sprakeloos en alle haast om mijn vliegtuig te halen was ineens verdwenen. Jan vervolgde heel ernstig zijn officiële toespraak: hij sprak over mijn verdienste in de jeugdcommissie (inderdaad heel lang geleden 2 of 3 seizoe nen) en over het fluiten van jeugdwedstrijden (dat doe ik reeds jaren met heel veel plezier). Mijn eerste reactie was: "Kom Jan, er zijn er velen in AFC die echt heel veel voor de club doen en meer recht hebben op de Nobelprijs". Jullie dachten er kennelijk anders over en ik was dan ook heel erg vereerd met het feit, dat deze oorkonde en nog wel op Schiphol met een volledige filmploeg onder leiding van Dik v.d. Klaauw aan mij werd uitgereikt. Er ontstond een oploop aan reizigers die mij voor een Vip aanzagen. Op de vraag van één van hen wat er er aan de hand was antwoordde Marcel: "Kijk vanavond maar naar het journaal". Nu, letterlijk en figuurlijk in de wolken, realiseer ik mij pas goed wat mij even te voren was overkomen. Het is eigenlijk te gek. Je bent lid van een club voor je plezier. Je fluit iede re zondag een jeugdwedstrijd voor je plezier en voor je con ditie. Allemaal eigen-belang en je krijgt daarvoor bovendien nog een oorkonde. Jammer eigenlijk, dat dat in AFC zo iets bijzonders is, dat zo weinig AFC-ers zich realiseren dat je voor je plezier en je conditie AFC een dienst kan bewij zen. Maar wat nog belangrijker is, dat je de jeugd van AFC de mogelijkheid geeft te voetballen. Te delen in het plezier, dat die jochies in hun voetbalspel hebben is echt iedere zon dag weer een geweldige ervaring. AFC bedankt! Dat jullie aan mij gedacht hebben wordt ho gelijk gewaardeerd. Boven de Oostzee, Mannes Kinsbergen Tsja. In 1984 al/pas 2 wedstrijden gespeeld en beide verlo ren. Laten we wel zijn: Elinkwijk uit had een gelijk spel moeten zijn en Wilhelmus uit werd gewoon verdiend ver loren. Niks aan de hand. Echt, AFC is geen club die het hele seizoen bovenaan kan staan. Ook het verleden bewees reeds dat we beter 'gelanceerd' kunnen staan. De weg is nog lang en zeer moeilijk. Maar, nogmaals, alle vertrouwen in dit goede elftal (en ook in jou Ko!). Jaardiner Wat was het weer gezellig met z'n 116-en niet in het minst door de losse maar toch gebiedende hand van Ton Glas. O.k., natuurlijk vielen er wat 'gaten', maar ook dankzij de soepelheid van de deelnemers verliep alles prima. Gast Hans Muller, onze soft-sponsor, u weet wel van Cruyffsport, was enthousiast over hetgeen hij meemaakte. Een sfeer, welke naar hij mij vertelde weinig of helemaal niet aanwezig is bij grotere, betaalde broers. Volgend jaar zal hij er zeker weer bij zijn. Naar ik vernam, was het ook bij onze lady's bar gezellig, mede ook door de lieftallige hand van tafelpre sidente Henny Somers. Jubileum Penningmeester Otto van Rijn kijkt opgewekt. De 'club van 90' aktie begint goed op gang te komen. En laat er geen misverstand over bestaan: elk bedrag is welkom! Hulde voor de jonge AFC-er, krap bij kas, die toch wat overmaakte. Klasse. Uiteraard zijn wij ook zeer dankbaar voor grotere giften. Natuurlijk heeft u er recht op om te weten wat zoal de globale plannen zijn. Plannen, welke toch weer afhanke lijk zullen zijn van het uiteindelijke bedrag, dat de aktie op brengt. Welnu, het 90-jarig bestaan zal vooral staan in het teken van het VOETBAL en nog meer in het bijzonder het jeugdvoetbal. Toernooien voor alle jeugdcategorieën, lagere senioren en veteranen. Daarnaast natuurlijk een jaardiner 'extra-speciaal'. Ook vinden we, dat een club als AFC bij een 'erkend' jubileum moet recipiëren. Het zij nu al gezegd: een receptie met hooguit 5 sprekers! Mogelijk nog een (een voudige) feestavond. Maar zoals gezegd: primair staat het voetballen zelf. En wie zullen dat nu organiseren? De orga nisatie/jubileumcommissie bestaat uit 3 comité's, welke door Otto van Rijn en Marcel Koster gecoördineerd zullen worden. De voetbalcommissie o.l.v. Sal van Gelder met Dick van der Klaauw, Hans de Wijs en Jaap Pluim. De pers commissie o.l.v. Hans de Bie met Gerard Trebert. Lex Ri mini, Jack van Gelder en Karei Brand. De feestcommissie o.l.v. Ton Disselkoen met Paul Koster, Jan Otsen, Henk Steinvoorte en Arthur Reddering. Plannen en budgetten dienen voor 1 april a.s. ingediend te worden. Succes! Ton Harms U weet wel, de voortreffelijke voorzitter van de afdeling Amsterdam. Op 2 januari jj. had ik het genoegen aanwezig te mogen zijn bij de nieuwjaarsreceptie van de 'AVB'. Kijk, als die Ton Harms iets te berde brengt dan is dat een voudig, humoristisch en 'raak'. Met zijn toestemming mag ik hier een paar passages uit zijn nieuwjaarsrede reproduce ren. Over het EK voetbal: 1984, géén Europees kampioenschap. Géén Olympisch elf tal. Amsterdam - Urk: 5-0; Rotterdam - Urk 12-1Wie was het sterkste? We moeten dat allemaal betreuren. Niet voor het feit, dat een klein aantal prof-voetballers een stoot geld minder verdient, maar wel, omdat de propagandistische waarde die er nu eenmaal bij goede resultaten op het leden bestand voor de KNVB uitgaat, nu verloren is gegaan. Een goed Nederlands elftal in EK of WK brengt méér leden dan 10.000 folders, dat is zeker. Daarin zit de noodzakelijke band tussen B.V. en A.V. En nieuwe leden hebben onze clubs broodnodig. Vooral jeugd! Over het afkeuringsbeleid: 1984. Jaar van het Zeistervoetbal; jaar van de Jeugd. In 1983 zijn een aantal zeer lezenswaardige rapporten over jeugd verschenen in Zeist. Ook aan folders ontbrak het niet. Propaganda alom, prima! De grootste anti-propaganda maakt men echter tegelijker tijd in het afkeuringsbeleid. Alle rapporten zeggen dat het afgelasten van jeugdwedstrijden zoveel mogelijk moet wor den voorkomen. En wat gebeurt er weer op 9 december, evenals vorig seizoen enkele malen? Zeist gooit het hele 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2