VAN DE REDAKTIE KIENEN DANK! dat niet. Op de laatst gehouden Algemene Ledenvergade ring, waarbij naar ik meen Pickelaar nooit verstek laat gaan, werd duidelijk door mij gesteld, dat Rein Akkerman toe treedt tot het bestuur in de functie van vice-voorzitter met de bedoeling, alles bij leven en welzijn, de huidige voorzitter in 1985 op te volgen. En dat nu, had de algehele instem ming van genoemde vergadering. Kijk, formeel heeft Picke laar wel een beetje gelijk. De voorzitter wordt door de Alge mene Ledenvergadering in functie gekozen. Maar in AFC zijn we lang niet altijd zo formeel. Scheepens Droef stemde ons het bericht van het overlijden van me vrouw Scheepens-Toekamp Lammers. Voor de jongeren on der u: zij was de schoonzuster van de oprichter van AFC. Van de oudere Scheepens-garde zijn in ieder geval Thea en Joop nog in ons midden. Dat dit nog lang zo moge blijven. Ridders Een eer en een genoegen was het voor mij om bij de reeds in de vorige Schakel gememoreerde bijeenkomst van de Zilve ren Ploeg een vijftal AFC-ers tot Ridder te mogen benoe men. Ook weer voor de jongeren: AFC-Ridders zijn 50 jaar of langer lid van onze goede club. Het waren dit keer: Gé Burger, Frans Pleineman, Nico Bijl, Bouke Dorenbosch en meneer mijn broer Frans van Dijk. Dat zij er nog lang bij mogen blijven. Wens(en) A.s. vrijdag kienen. Dat het weer gezellig zal zijn. U allen wens ik een goede Kerst, een aangename jaarwisseling en een vooral gezond 1984. Dat het u allen en allen, die u dier baar zijn en onze 'good old' club in 1984 goed moge gaan. Jan van Dijk Je nadert de kortste dag, waarop sinds onheugelijke tijden, lang voor de gebeurtenis in Bethlehem, het feest van de zon newende werd gevierd. Je gaat op weg naar nieuw leven om dat het bolletje waarop wij allen krioelen de gewoonte heeft om rond de warmtebron bij uitstek te draaien: de zon. Op dit soort dagen is het goed bij een heldere nachtelijke hemel naar boven te kijken. Plet hoeft niet lang, vijf minuten is ge noeg. Wat je ziet is nog maar een heel klein stukje van alles wat je omringt. Dat even omhoog kijken is een goede reme die tegen maagzweren, gespannen zenuwen, gejaagdheid. Vijf minuten uit de dagelijkse gang van zaken, beseffen wie je bent. U leest dit echt in uw eigen clubblad, een stichtelijk woord vooraf kan geen kwaad. Met uw club gaat het uitstekend, ook dit wist u reeds maar het kan geen kwaad het nog eens op papier te zien. Op 4 december bleef ONS EERSTE in Delft de voormalige afdelingskampioen de baas: 1-3! Eerder dit jaar waren we met een kansloze 4-1 naar huis gestuurd. Een graadmeter, mag je stellen. Van meet af aan op kop, periodekampioen en nog steeds aan het hoofd van de ranglijst het verplichte winterslaapje tegemoet. Het moet de spelers, trainer en lei der een uiterst voldaan gevoel geven. De mentaliteit kennen de zal dit niet leiden tot het verlengen van de opgelegde rust. Op 8 januari dient aangetreden te worden tegen Elink- wijk, uit. Daarna Wilhelmus, uit en dan is ook ons aards voetballeven gewend: de andere helft van de kompetitie wordt aangesneden. In onze laatste Schakel heeft Chris Schroder u op de hoogte gebracht hoe AFC verder reilt en zeilt. Het moet u opgeval len zijn dat slechts één elftal de A1 junioren (na slechts twee wedstrijden gespeeld te hebben) onderaan staat. Een willekeurige greep uit de overigen: 2 op de 2e plaats, 5 en 6 bovenaan, 7, 9, 10 en 13 op de 2e plaats. Bij de junioren: A4 en B2 op de 1e plaats, C5 op de 2e plaats. Zo'n opsom ming geeft óók voldoening, hieruit blijkt de kracht van je vereniging. Afgelopen zondag, onze voorzitter memoreerde het reeds, ging alles eruit terwijl de omstandigheden, we konden het 's avonds met eigen ogen aanschouwen, perfekt waren. Bij de Keuringsdient (van Waren) gaat men kennelijk uit van de gedachte dat de lichamelijke gesteldheid van een amateur minder is dan die van een prof. De volgende Schakel verschijnt in de eerste week van het nieuwe jaar. Twee mededelingen zijn nog van belang voor dit jaar. U vindt ze elders. Het gaat om het kienen en de nieuwjaarswens, twee hoogtepunten in ons verenigingsleven. We sluiten 1983 af en luiden het jaar van mr. Orwell in: 1984. Gelukkig kijkt Grote Broer ons nog niet aan van elke hoek van de straat, alhoewel we de drempel van het electro- nisch tijdperk inmiddels zijn overschreden. Privacy is ons allen heilig. De redaktie wenst u dit zeker toe voor de ko mende dagen. Wat daarna zal gebeuren wordt gelukkig (nog) niet uitgemaakt door genoemde auteur. Een heel plezierige jaarwisseling en een grandioos begin wordt u intussen toegewenst door redaktie vaste medewerkers Morgen of vandaag, het is maar net wanneer u de Schakel uit de bus hebt gehaald, wordt ons jaarlijks familiefeest ge houden: kienen. De organisatoren weten er elk jaar op nieuw een happening van te maken. Iedere keer wordt de 'tafel' groter en groter, ondanks het dreigende vingertje van ons kabinet. Men gaat kennelijk uit van de grondregel der economie: geld moet rollen. Voor een luttel bedrag kunt u de mooiste prijzen winnen, die door AFC's middenstand beschikbaar is gesteld. Vóóraf een aangeklede boerenkool voor zegge en schrijven een tientje. Alles wordt er aan gedaan om het u zo plezierig mogelijk te maken, zorg dat u op tijd aanwezig bent. Kienen, vrijdag 16 december, 20.00 uur! Dit stukje laat ik dicteren, het is me nog steeds niet moge lijk zelf de pen te hanteren, om u allen te laten weten dat het me redelijk wel gaat. Volledig herstel zal nog even op zich laten wachten. Heel erg blij ben ik met blijken van medeleven, bloemen, brieven en kaarten. Zoals ik al zei, ik kan deze (nog) niet persoonlijk beant woorden. Dit medeleven maakt mijn verblijf hier enigszins dragelijk. Ik ben er erg dankbaar voor. Lotte Nesenberend Pav. Vos-Heyermans Kamer 611Zonnestraal Hilversum Naschrift redaktie: Voor iemand die al meer dan een halve eeuw 'aangetrouwd' is zal het vooral deze dagen prettig zijn iets van u te horen!

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2