EEN MERKWAARDIG DOELPUNT ook een rolletje Dextro (druivensuiker). "Wat moet je daar mee?" wordt hem gevraagd. "Voor morgen, ik ga naar Den Haag. Op de fiets, de vredesdemonstratie. Voor als ik last krijg van mijn spieren." Het is even stil dan wordt er ge zegd: "Als jij aan je Dextro zit, begint hij aan z'n garnalen- cocktail". Het dreigende vingertje van Karei Brand als roepende in de woestijn Kareltjes helicopter avonturen. Zo kon ongeveer de aanhef luiden boven het redaktioneel artikel in onze Schakel dd. 5 oktober j.l. Met zo'n vijftig elf tallen des zondags op de Amsterdamse voetbalvelden waar AFC rijkelijk vertegenwoordigd is, zou toch meer kopij voor ons lijfblad te creëren moeten zijn. Terecht natuurlijk dat Karei ons daar nog eens op wijst, de oude voetbalrot. Om en nabij ieder elftal waait voldoende stof op om hier mede onze redacteur voor materiaal te kunnen voorzien. Aanvoerders schoten te hulp zo lazen we in bovengenoemd artikel, maar Karei zou ook die hulp node missen. Hier steekt dan ondergetekende even het vingertje op. De aan voerders van AFC's lagere senioren-elftallen zijn momenteel namelijk duizendpoten. Hun programma is zo geweldig overladen met ons modern voetbalgebeuren, dat het niet zou misstaan dat ook een ander zich eens geroepen voelt in de elftalgroep, deze taak op zich te nemen. De aanvoerder van deze tijd moet het stellen zonder een leider, ze zijn er gewoon niet. Zo rust de organisatie rond z'n elftal op hem. 's Maandags vergaderen met de elftalcommissie. Vrijdags de afschrijvingen regelen. Zondags de tegenpartij en scheids rechter ontvangen, bij afwezigheid van laatstgenoemde de leiding van de wedstrijd regelen. Formulieren verzorgen en bemiddelen bij eventuele op- of aanmerkingen. Opstelling voor de wedstrijd bespreken en reserves aanwijzen. Ballen verzorgen en ook belangrijk, dat ze weer terug komen. Zondagavond uitslag doorbellen voor de ochtendkranten en dan nog even dat "stukkie" schrijven. Je zult maar verzocht worden aanvoerder te mogen zijn door de elftal commissie, we hebben ze gevonden en nog hele goede ook; ze doen het geweldig. Maar nu nog even het voetbalgebeuren, dat dit seizoen wel heel laat op gang is gekomen door de u welbekend meteoro logische invloeden. Vijf tot zes wedstrijden zijn nu gespeeld en de eerste indrukken daarvan volgen hier in het kort. AFC 6 met aanvoerder Andy Tjon A Ten, doet het fan tastisch goed. In Bijlmer 2 moesten ze voorlopig hun meerdere erkennen, maar voor de rest werden de punten gepakt. De sfeer in de groep roept al kampioenskansen op, ze staan alvast hoog geno teerd. AFC 7 noemen zichzelf show-starters en aanvoerder Jan Pelsma sprokkelt zodoende ook heel langzaam z'n puntjes bij elkaar met zijn balkunstenaars van weleer AFC 8 voor het eerst derde klasser. Ze hebben het moei lijk de jongens rondom Raymond van Buuren. Eén punt is binnen maar als je het hier heel goed beluis tert, loopt in dit elftal zoveel kwaliteit dat meer winst mogelijk moet zijn. Vecht voor dat pas ver worven derdeklasserschap. AFC 9 ons "jongseniorenteam" dat in de derde klasse aan de Zondags competitie meedoet. Hier wel een ech te leider en wel de heer S.J. Woldringh, die met aanvoerder Gerard Hogers maar één duel voor ogen heeft: op naar de tweede klasse. De resultaten wij zen daarop, maar niet te vroeg juichen, houd reke ning met tegenslagen. AFC 10 Dit elftal met captain Rik de Boer is niet meer weg te denken uit de kop van de ranglijst. Eén verloren pot met de rest volle winst, doet ons in de verte heel voorzichtig denken aan nog weer een derde klasteam in de toekomst. AFC 11 Hier zoekt aanvoerder Fred Kronenberg nog naar de juiste formule. Deze groep waar gelegenheids keeper Gert Jan Bos geregeld naar het net moet, blijkt toch wel in een 'zware' afdeling te zijn geko men. Met een groeiend begrip voor elkander en kameraadschap zal resultaat niet uitblijven. AFC 12 Een doorknede ploeg met middelmatige voetbal lers van boven de dertig. Funktionarissen ten over, maar ook hier weet Leo de Nobel al dat organisa torisch geweld in toom te houden met sterk wisse lend resultaat. AFC 13 al jaren hetzelfde recept naar idee van Paul Koster en zijn vrienden. Geen speld tussen te krijgen, maar wel met succes. De punten komen bij de re gelmaat van de klok binnen (hoe kon het ook an ders Paul). AFC14 Dit jaar een verzoeknummer. Ons laagste elftal nu niet meer kwalitatief de minste zoals de laatste jaren het geval was. Aanvoerder Rob Groenteman kwam met een spelerslijst die verzochten het veer tiende te mogen bemannen. Zo van, wat maakt het uit welk nummer achter je naam staat, als we maar plezierig met elkaar ballen des zondags. Dat doen ze dan ook, degraderen is er niet bij, maar wel uit de buurt blijven van de onderste plaatsen. Zo en om dan met wat "vaktermen" te beëindigen, de koek is voorlopig op en meer smaken hadden we niet. Hans de Wijs sr. (Verslag van de wedstrijd De Meer 7 - Zat. 3) Op 22 oktober trad Zat. 3 aan tegen De Meer. Bij de toss kreeg Wim Crouwel van de aanvoerder van De Meer een vaantje. Het elftal was 5 jaar bijeen en vierde het eerste lus trum, zo vertelde de captain. Omdat ze altijd veel plezier beleefden aan het voetbalspel hoopte hij dat ook deze wed strijd in een aangename sfeer zou verlopen. Zoals de lezers van dit stukje zullen bemerken, werd de man op zijn wen ken bediend! Al gauw bleek dat Zat. 3 deze middag niet met een over winning huiswaarts zou keren. De schoten zoefden aan alle kanten over en langs ons doel. Toch stonden we bij de rust slechts met 2-0 achter. Jan Snelleman èn de voorhoede van De Meer hadden er alles aan gedaan om die stand zo te hou den. Na de hervatting werd het, het kon niet uitblijven, snel 6-3. U ziet het, wij kwamen ook nog tot scoren. Met nog 10 mi nuten te spelen kwam bij De Meer een nieuwe (jonge) 3

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 3