VAN DE REDACTIE "DE SCHAKEL" DIE KOMT BINDEN ABC's JUBILEUM NADERT krijgen. Peter en zijn elftal, ook wij bedanken jullie voor de getoonde inzet. Dan is een seizoen voorbij, de bal gaat in het hok. Wij wen sen u allen een heerlijke zomer toe en een goede, gezonde vakantie. We zien elkaar weer eind juli, begin augustus. Karei Baarschers, Bert Overdiek en Sal van Gelder danken u voor het vertrouwen dat u de elftalcommissie A heeft gegeven. Wij deden het werk met veel plezier. De elftalcommissie A Het blijft een triest gezicht, de omgegooide en opnieuw in gezaaide velden. De lege plek, waar eens het doel stond. De verbleekte lijnen en het gras dat zich voorzichtig een weg zoekt tussen de spleten in de tribune. Eindelijk staat de zon juichend aan de hemel, hoezeer hebben we niet om haar ge roepen, nee gesmeekt in de achter ons liggende maanden. Jaja een nieuw record! Het natste voorjaar sinds mensenheugenis. Je schiet er wat mee op. Toch is alles op tijd verspeeld. Koning Thialf was ons genadig. De voorzit ter en de elftalcommissie A blikken terug en kijken vooruit. Voor de 88-ste keer. Toen, een stukje land aan het Willemspark, een lantaarnpaal als cornervlag; nü, een bruisend complex vol sportieve jool. Toen 16 leden, nu meer dan twaalfhonderd! Een uitnemend bestuurdersschap gedurende al die jaren hebben dit bewerk stelligd. Elke Goed-Genoeger moet hen dankbaar zijn. Niet de dankbaarheid waarmee je een pilsje accepteert maar in tens, doorleeft. Dat je kan voetballen, cricketten, honkbal len en tennissen, elke zater- of zondag weer. Je wordt op gesteld en speelt. Voor de rest hoef je nergens aan te den ken. Dat wordt voor je gedaan. Door de mensen die uren lang vergaderen, die langs de lijn lopen om je te verzorgen, die je aanwijzingen geven om je spel zo goed mogelijk te kunnen spelen en die je achterna hollen wanneer je een ve ter of schoen bent vergeten. Die groots opgezette feesten organiseren, waarin dagen, weken werk zit. Hun eigen tijd, kostbare tijd. Dat doen ze voor u. Het is hun voldoening om te zien hoe u daaraan plezier beleeft. Daar mag u best even bij stilstaan. De vaste medewerkers en de redacteur namen seizoenmatig afscheid van u. Ze hebben voor de garnering gezorgd, de versiering van het gebeuren. Het is een klein onderdeel van het grote geheel. De hoofdgarneur is een tikkeltje treurig. Hij is vijf jaar doende. In die periode moest hij zijn eerdere doelstellingen, de actualiteit, prijsgeven. Hij verloor zijn fotograaf, de Schakel werd een tweewekelijkse uitgave, de enkele kolommen kregen, ondanks herhaalde smeekbeden, geen infuus van fris nieuw bloed. Bij het vollopen van het lustrum ging hij bij zichzelf te rade: doorgaan of stoppen. De clubliefde houdt hem nog op de been. In de komende maanden zal naarstig gezocht worden naar een mogelijk andere formule. Wanneer u gebronsd op een goudkleurig strand van het leven ligt te genieten, zal hij met de handen op de rug over de in de eerste alinea genoemde velden stappen. Denkend aan u, en aan uw clubblad. Wat dat mag opleveren zult u bemerken in de eerste Schakel van de 64-ste jaargang. Geen files, veel zon, geen irritatie, veel genoegen wordt u toegewenst voor de komende vakantie. Opdat u volledig uitgerust, gebruind eri met vernieuwde energie kunt begin nen aan ons 89-ste levensjaar. Donderdagmiddags ploft altijd de vertrouwde rood-zwarte Schakel op m'n mat. "Oh, als daarin nog éénmaal de naam Karei Nesenberend genoemd zou worden dacht ik in een plotselinge opwelling. En ziet: er gebeuren nog wonderen! Otto Sterman (70!, ge feliciteerd!!) verhalend over z'n voetbal-carrière zei heel duidelijk "Bob Spelter en Karei Nesenberend achter mij, Gerrie Stallmann naast mij, Harry Scheepstra en Jaap van Nek voor mij, Pietje Nauta en Daantje Uiterwijk aan de an dere kant. Dat is toch onvergetelijk!" Inderdaad, ik zat er meteen weer in in ons roemruchte denderende AFC-verleden, waarover ik meer dan genoeg verteld heb. Otto Sterman zelf op verschillende momen ten in m'n leven trad hij op zijn eigen wijze in mijn gezichts veld. Zelfs zijn markante vader heb ik al ontmoet vóórdat ik dat joch met die olijke snuit ooit voorbij zag fietsen. Op Handelsavondschool in de Da Costastraat zat hij ook wel in m'n klas eens rustig haring smikkelend onder het Han- delsrekenen. En kunnen jullie je die onschuldig verbaasde ogen van die toneelspeler voorstellen, bij de reprimande van de leraar?? Daarna bij AFC en op verschillende podia (zelfs naast m'n deur) was hij te savoureren, maar het allerbeste toneel gaf hij toch weg wanneer de wedstrijd was afgelast en hij per telefoon ernaar kwam vragen (Karei was destijds ook wed strijdleider en lootste de hele troep bij het wachtwoord 'AFGELAST' vaak naar ons huis op de Reguliersgracht). De 'hoe' en 'waaroms' en aanverwante artikelen uit zijn mond waren niet te stuiten. De gekste vragen en ik kwam gewoon in tijdnood, ik moest toch de glaasjes klaarzetten en de kaarten sorteren Ik weet niet, of hij veranderd is ik heb hem jaren niet gezien. Ach, we hebben een fijn stel AFC-ers, van een Bas Rach- man, die zegt: "Nee hoor, ik ben en blijf AFC-er!" tot die kleine met dat gipsbeen Dit twee turven hoge manne tje was zo heftig aan het stunten en knèllen, dat ik later pas merkte, dat hij een weliswaar gehavend gipsbeen had, waar mee hij zich naar de wagen voortbewoog. "Wat is er met hèm?" vroeg ik verbluft aan Sylvia. "Och, hij is van de trap gesprongen nee, niet gevallen, hij sprong gewoon Waar moet dat heen? Als we ons een beetje aan het Boeddhisme houden, dat zegt: "Weldenkend zijn en eerlijk in spreken en handelen". Zouden we dan geen fijne AFC-ers blijven, AMATEURS!?! Een aangetrouwde Een aantal onder u heeft een brief ontvangen van de jubi leumcommissie van ABC over de zogeheten "Club van Hon derd". Dat aantal slaat niet op een gelimiteerd aantal leden van deze club, maar op het minimumbedrag, dat wordt ge vraagd om lid van deze club te kunnen worden. Wat wil het geval? Het op deze manier vergaarde geld wordt besteed aan de uitvoering van een aantal evenementen volgend, ter ge legenheid van het vijftig-jarig bestaan van ABC. De honkbal lende dochterclub van AFC, die inmiddels, gezien zijn hoge leeftijd, het predikaat zusterclub heeft gekregen, bestaat op 22 mei 1984 een halve eeuw. Dat is toch wel een feestje waard! 3

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 3