RONDOM DE BAL Dit alles deed mij aan oude tijden denken, in het bijzonder de periode ongeveer 1942 tot 1958, toen wij een voortva rend veteranen team hadden, waarin diverse mannen een rol van meerdere of mindere betekenis speelden. Ik wil daar nog een aantal namen bij noemen, die in het spelers-of be- stuursvlak hun rol speelden, o.a. Arie Mets (eens penning meester van AFC en voorzitter), Willy Neseker (speler en veteranen bestuurslid). Jan de Vries (veteranen bestuurslid) en dan nog een paar namen van diegenen die naast de 3 voorgenoemden niet meer tot het land der levenden beho ren, te weten Gerrie Stallmann (een krachtige aanvoerder van AFC), Karei Nesenberend (een forse back, echtgenoot van onze welbekende "Aangetrouwde"), Harrie Scheepstra (oud bestuurslid, ACC, aanvoerder en aktief speler). Met al deze kerels hebben wij een prettige tijd beleefd, niet makke lijk te vergeten; daar kunnen degenen uit die tijd, die nu nog aktief met AFC meeleven, over meepraten. Ik noem daarbij Ton Glas, Ben Bonkink, Arie Waayer, Henk Kappel- hof en Chris Geluk. Dit alles is tijden geleden; de veteranen gaan nog steeds door en wij hebben al diverse periodes meegemaakt bijv. de aktiviteiten van Piet van Ruyven en Ton Nooy, een periode met Ko Bouwens, Rolf Leeser, Rob Duisen nu Fred Berg man, die van afstand een belangrijke rol spelen bij de orga nisatie. Het doet mij genoegen dat ook hij met een aantal oude clubs goede relaties onderhoudt. Dit bevestigde mij nog eens de voorgenoemde U.D. man Eef van Koningsfeld en kon ik ook weer constateren vorige week toen onze ve teranen tegen Quick Den Haag op ons veld speelden. Tegelijkertijd dat deze wedstrijd plaatsvond (en met 3-1 werd verloren) speelde Zatten 1 tegen Zatten 3 en wonnen met pl.m. 8-1. Ik vroeg mij daarbij af of het voldoening geeft, dat Zatten 1 in naar ik meen de 2e klasse onderbond spelen en proberen kampioen te worden. Daarin spelen nu o.a. Kees Gehring, Edwin Geluk, Bas Rachman, John Burke. Veel lie ver zie ik zulke prominente oud-spelers op een ander niveau optreden. Het kan zijn, dat zij daarmede tevreden en geluk kig zijn en dat is het voornaamste. Voor AFC zie ik ze liever elders aktief dan in de 2e klasse plaatselijke bond met een vooruitzicht op de 1e klasse; iets dat veel inspanning ople vert en m.i. maar een heel betrekkelijke tevredenheid geeft. Wij zijn een oude club (al zijn er nog ca 22 in Nederland, die ouder zijn); wij gaan ons 90-jarig bestaan tegemoet en ik hoop nog mee te maken, dat wij dan met vele ouderen en jongeren bij elkaar zijn om zulk een feit in de perfectie, AFC waardig, te gedenken. Jb. v. N. repte zich naar het doel, de kleine man weerde echter de sympathiebetuigingen van onze voormalige eerste-elftalspe- ler hooghartig van de hand. Terwijl Kees zich in een looppasje, schouderophalend, te rug begaf naar eigen helft, kregen zijn mede-spelers eindelijk de gelegenheid hem te feliciteren. In eerste instantie waren ze te verbluft door de schoonheid van het doelpunt. Rotstreek In een oude gelagkamer, volgehangen met antieke (nog steeds) lopende klokken, in een dorpje ten zuiden van de hoofdstad, wordt een partij gebiljard door drie AFC-ers. Even daarvoor is het biljart vrijgegeven door twee op leef tijd zijnde voormalige rijksgenoten (Nederlandsch Oost-ln- dië) die het spel van onze clubleden belangstellend blijven volgen. Er wordt over de band gespeeld, dat betekent dat steeds één band geraakt moet zijn wil men tot scoren ko men. Het publiek voornoemd leeft mee en gromt goedkeurend bij elke mooie bal. Op een van de AFC-ers begint dit gedrag irriterend te werken, ook al omdat hij zelden tot een open doekje komt. Dan zegt hij, hij kan zich niet langer beheersen: "Weet er ook iemand hoe laat het is?". Een van de mannen kijkt ter stond op z'n horloge en zegt: "Vijf voor vijf". Vijf minuten later laten alle klokken ten overvloede horen dat ze nog bij de tijd zijn. Gegeneerd verlaten beide oude mannen het café. Als de deur achter hen dichtslaat klinkt gelijktijdig uit de mond van de twee anderen: "Wat een rotstreek!". Vlag Het tennisseizoen is afgelopen zaterdag geopend. De Am sterdamse Tennis Club bood haar leden de zogeheten prieel borrel aan; die traditiegetrouw uiterst gesoigneerd werd geserveerd. De ATC bestaat dit jaar 12 1/2 jaar, een groots feest ligt in het verschiet. Omdat bij het laatste feestje de clubvlag op onverklaarbare wijze het laatst heeft iemand hem aan een bus zien han gen verloren is gegaan, vond mama AFC het een uitste kend idee haar dochter een nieuwe vlag te bieden. Je kan namelijk moeilijk officieel open wanneer de vlag niet in top hangt! Een paar dagen geleden, om precies te zijn maandag de 11e, werd Gé Burger 70 jaar. Gé, die eens ons luchtruim (vergeefs) be schermde tegen de Duitse Stuka's, daar na jarenlang als KLM-piloot vloog, is een blij mens. Zijn sprekend gezicht, ooit werd hij eens in New York aangesproken met mijnheer Tailleur, staat immer op vrolijk. Als voetballer bevolkte hij het derde en vierde team, later hield hij gedurende lange tijd het doel van de veteranen schoon. Een AFC-er in hart en nieren. Gé, alsnog van harte gefeliciteerd met deze verjaardag! een 9°®^ omzoorr|d eerste jD veld speelde Zat. 1 mede-kop- V loper Tos Actief in een puike ^1^^^ VS wedstrijd naar een 6-3 neder- belangrijk aandeel in de over- winning had John Burke met vijf knappe doelpunten. De mooiste kwam echter van Kees Gehring. Alhoewel som migen twijfelden aan de intentie van de maker, vloog de bal van buiten het strafschopgebied in een perfekte lob over de klein uitgevallen doelman. Kees dankte het publiek op de knieën voor het applaus, de armen omhoog geheven. Halverwege deze jubel werd hij zich bewust van het leed dat hij de goalie had aangedaan. Hij 2

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2