DE A.F.C.-SCHAKEL A F C. 1895 A.C.l j£ ABC >A.T.C VAN DE REDAKTIE SCHAKELS UIT DE OUDE DOOS Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 13 april 1983 nr 8 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 "Waarom liep de scheidsrechter als een haas naar het mid den toen ie gefloten had voor jullie doelpunt?" zei een ver ongelijkte groenwitte supporter na afloop van de wedstrijd AFC - Hilversum. "Omdat ie geweld vreesde" was het ant woord. "Wat geweld! Je gaat toch niet slaan, je gaat toch niet knokken wanneer je een beslissing aanvecht. Hij was niet zeker van zijn zaak, dat was het. Hij wist dat ie protes ten zou krijgen". "Ik zat op de overdekte, ik zag hem via de onderkant van de lat achter de lijn terecht komen", stelde een AFC-sup- porter. "Maar ik mag een aap zijn als ik weet wie de bal het laatst heeft geraakt". "Ik stond precies achter het doel, het was geheid een doelpunt", bevestigde een andere toeschou wer, die zichzelf objektief noemde. Deze discussie ontstond op weg naar het parkeerterrein. In ieder geval was het de meer dan verdiende gelijkmaker te gen de club uit 't Gooi, die weliswaar acht plaatsen onder ons staat maar ook acht doelpunten meer heeft gemaakt! Het grootste gevaar, Gert-Jan Faessen, top-scorer in de hoofdklasse A, werd door klever Tycho Sulsters aan banden gelegd. De angel werd onschadelijk gemaakt, een prima stra tegie. We hebben er weer een punt bij en blijven volop meedoen. Het tweede versloeg het reserve-team van Hilversum met duidelijke cijfers: 3-0. Met de Spartaan blijven ze de lijst aanvoeren met nog vier wedstrijden te gaan. Een eerste plaats kan het naar Zeist brengen, alwaar ge speeld zal worden om het algeheel reserve-kampioenschap van Nederland. De (voetbal) kracht van een vereniging behoeft men niet alleen af te lezen aan de stand van het eerste elftal. George Wijnand, jarenlang vaste inlegger van de Mixed Pickles, heeft een langdurige periode deels ingebonden Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Schakels, vanaf 1922, uit het bezit van wijlen zijn vader Jo Wijnand, ter beschikking gesteld van de vereniging. Dit gebaar ging gepaard met een bijbehorende kast, die in middels in de bestuurskamer is geplaatst. Deze is dus inmiddels gepromoveerd tot bibliotheek. Zij, die iets willen weten uit een recent of ver verleden kun nen hier terecht. Eerst de sleutel vragen aan het buffet en s.v.p. geen Schakels meenemen. De vereniging is George Wijnand zeer erkentelijk. Motto: neen, namen noemen doen wij niet, neen, neen, neen (zei eens Wim Kan). Welke consequenties het heeft, het noemen van na men moge uit het volgende blijken. Het is begin maart: wij zitten in Oostenrijk met het mooiste weer van de wereld op een zonne-terras midden in de bergen met grote sneeuwvlaktes om ons heen. Ons gesprek gaat over koetjes en kalfjes, zoals te doen gebruikelijk. Zo maakt mijn reisgezellin de opmerking: "Hoe gaat het eigenlijk met Hans van Dam (his toricus van HBS)". Ik antwoord: "Ja een tijdje niet van hem gehoord; ik zal hem opbellen zodra ik terug ben" (in tussen geschied). Aldus pratend over voetbalvrienden en be vriende clubs kabbelt het gesprek verder en wordt mij ge vraagd: "Hoor je nog iets van Eef van Koningsfeld" (eens aanvoerder van U.D. en nog altijd sterk met zijn club mee levend). Alvorens het antwoord te geven zegt een andere zonne-aanbidder met zijn vrouw gezeten aan een tafeltje naast ons: "Pardon, ik hoor u een naam noemen; ik kan u zeggen dat hij, Eef, zich in blakende welstand bevindt en slechts 100 meter van mij af woont in Deventer". Als ge volg van dit namen noemen ontspint zich een levendig ge sprek over AFC, U.D., HBS en over veteranen en het "Old Boys" toernooi, waar behalve deze 3 clubs ook VOC Rot terdam, Kampong, Utrecht en deels Middelburg en P.W. Enschede aan meededen.

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1