SCHAKEL A F. C VAN DE BRUG AF GEZIEN VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 30 maart 1983 nr 7 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Het Eerste nog ongeslagen na de "winterstop". Wat een heerlijk gevoel, dat meedraaien aan de top. Nog menig maal wordt de vergelijking met het vorig seizoen getrokken. Zo er van enige nervositeit sprake is, dan is het voor het al of niet halen van een periodetitel en het blijven meedraaien in de bovenste helft van de ranglijst. Alhoewel een dagblad niet ten onrechte sprak van de grote loterij die de Hoofd klasse A is. Als niet algemeen bekend mag worden verondersteld, dat er vanaf dit seizoen een mogelijkheid bestaat voor de hoofd klassers en de 1e klassers van het zaterdagvoetbal om over te gaan naar het betaalde voetbal. Voorwaarde hiertoe is o.m. het behalen van een periodetitel of kampioenschap. Dit seizoen bestaat die mogelijkheid voor 1 amateurclub, het volgend seizoen voor 3 verenigingen en vervolgens elk jaar 1. E.e.a. opgezet om doorstroming in het betaalde voet bal te krijgen. Op zichzelf lijkt dit nogal diskutabel. De "liefhebber" die overgang wenst, dient 5 contractspelers te hebben en krijgt een som geld van de KNVB mee. De KNVB bepaalt uiteindelijk of er levensvatbaarheid voor de nieuwbakken (semi) profclub in de betrokken regio is. Het zou hier te ver voeren om (vooral) de vele nadelen van zo een overgang op te sommen. Bij AFC worden helemaal geen voor- en nadelen afgewogen. In het bestuur is deze kwestie zelfs niet ter tafel geweest. Het is en het blijft ondenkbaar dat onze club ooit betaald voetbal zou gaan spelen. Gelukkig zijn we natuurlijk met de publiciteit die onze "olympiërs" in de pers krijgen. Jammer genoeg komt zo een interview niet altijd even juist over, waardoor onnodige ir ritatie bij andere spelers en verenigingen ontstaat. Rektifika- ties zijn niet mogelijk en daarom is een zekere voorzichtig heid met bepaalde uitspraken geboden. Helaas worden de laatste tijd ook verschillende AFC elftal len gekonfronteerd met, letterlijk, gewelddadig gedrag van tegenstanders. Natuurlijk, ook onze spelers zijn niet alle maal van die lieverdjes, maar opzettelijk toegebracht letsel is wel een verregaande vorm van agressie op de velden. Uiteraard is de bond hierop attent en worden passende straffen opgelegd. Bridge in AFC mag zich in een steeds groeiende belangstel ling verheugen en dat allemaal dankzij Jan Pelsma. Onver moeibaar geeft hij les, organiseert drives en zorgt zo voor een onmisbaar stukje clubbinding. Jan, ons aller waardering en "houen zo". Voorjaar 1983. Buiten giert de wind en slaat de regen tegen de ramen. Dat het spoedig echt voorjaar moge worden, waardoor een vlot verloop van de resterende competitie mo gelijk wordt en dat dan liefst zo succesvol mogelijk. Er is nog steeds een derde periodetitel en een kampioenschap te vergeven. Dat ook onze zomersporters een voorspoedige start moge hebben. Jan van Dijk Twee Amsterdamse automobielen, gevuld met 9 fervente supporters, naderen Rotterdam, op weg naar het veld van CVV aan de Groene Kruisweg. De voorste automobilist geeft te kennen dat de achterste de kop mag pakken, de exacte ligging is hem n>et geheel en al bekend. De achterste neemt gcuecideerd de leiding en slaat een paar keer resoluut rechtsaf. P :n7i+tpnden »an de auto die voor rang heeft gegeven knikk. .ensen weten de weg. Na een kwartier staat men op een pleintje, ca drie kilometer oostelijk van de Euromast. Het is inmiddels kwart voor twee. De weg, de geagiteerdheid neemt toe, moet wor den gevraagd. Dit herhaalt zich nog enkele malen, het lijkt erop dat de aftrap niet gehaald wordt. Dan, bij de zoveelste keer, wordt een jochie aangesproken, die op de tram staat te wachten. Natuurlijk weet hij waar CVV ligt, zijn vader speelt er immers zelf. Hij stapt in en binnen drie minuten is men aan de Wielewaal. De vreugde van de inzittenden is zo groot dat men hem spontaan drie guldens in het knuistje

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1