MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz Vrije tijd Afgelopen zondag rolde de amateurvoetbal weer, maar Pickelaar heeft de 2-0 thuiszege op RCH moeten missen. In gedachten was hij er echter wel bij en het clubhuis was na afloop snel gebeld voor de goede uitslag. Pickelaar zal het ditmaal dan ook niet over het eerste hebben. Uiteraard wel indirect over AFC, onze gezamenlijke vrijetijdsbesteding, die wij naar hij meende met zijn allen toch vrij onbekommerd beleven. Freizeit Tot Pickelaar in zijn allerergste eenvoud onlangs in de gaten kreeg, dat vrije tijdsbesteding eigenlijk niet zo maar een on schuldige bezigheid was, maar een feitelijk cultuurprobleem van de eerste orde. Hij kwam tot die ontdekking, toen hij onlangs naar het Duitse TV-programma "Arena" keek (cultuur voor midder nacht), dat vrije tijdsbesteding tot onderwerp zou hebben. En als onze oosterburen want zo spreekt ook Pickelaar ze inmiddels weer aan zo iets gaan uitdiepen, dan weet u wat ons te wachten staat. Ze hadden er uiteraard een heuse professor tegenaan gegooid, die van beroep "Freizeitsforscher" zegde te zijn (jawohl) en die een regiment forumleden met zijn onmetelijke wijsheid te lijf ging. En Pickelaar hing aan zijn lippen, want de keerzijde van de medaille boeit hem evenzeer als de voorzijde; of om het eigentijds te zeggen de achterkant van het gelijk heeft zijn belangstelling. Maar de ontgoocheling bleef echter niet uit, vrienden. Van vrije tijdsbesteding, zoals wij die bijvoorbeeld in AFC plegen, klopt op zijn Hollands gezegd geen malle moer! Weten we veel! We rotzooien hier meer wat aan! Het fijne van de Duitse leer ontging Pickelaar uiteraard, maar hij kreeg al spoedig het onbedaarlijke verlangen als plompe Hollandse cultuur-analfabeet weer eens gauw met u in het AFC-clubhuis te ouwehoeren. Over niets; of desnoods over voetbal. Maar Pickelaar b.b.h.h. was even verhinderd. Vandaar, dat hij u maar even schrijft. Vrije perstijd Eén van de aardigste manieren om vrije tijd te passeren leerde ons (in NCRV's "Showroom") Julius Vischjager, hoofd- redakteur van zijn speelkrant "Teh Daily invisible", die soms dagelijks uit het kopieerapparaat glijdt. Oplage: circa 20 exemplaren. Aantal abonnee's 15, waaronder landdrost Lammers. Onder de kapitaalverschaffers: journalist Harry Wijnen; voor f 25,— per jaar. Altijd is Julius V. op het Binnenhof tussen de grote persjongens te vinden. En wie hem dan wel kenden. Premier Lubbers, desgevraagd: Ja zeker, of ik die ken; dat is de hoofdredakteur van The Daily Invisible! Pianist Julius Vischjager: een zonderling op groot avontuur. Schakel-pickelaar wil nog veel van hem leren. Citaat Het gelukkigst is hij, die er het minst prijs op stelt het te worden. (Godfried Bomans) Hoofdklasse A In de aanvang van deze pickles beweerde Pickelaar het ditmaal niet over het eerste te zullen hebben. Maar niets is veran derlijker dan een mens en niets menselijks is Pickelaar vreemd. De ochtendbladen van maandag j.l. geven er alsnog aanleiding toe. Heeft u de stand in Hoofdklasse A goed bekeken? Pickelaar schuwt taaiclichés, maar nu valt er dan toch één uit zijn pen: dit is een te gekke competitie! Met nog 11 wedstrijden te gaan staan we 2 punten achter op VUC, de koploper van de week. Op het voorlaatst geplaat ste Blauw Wit staan we 5 punten voor. Is het dan te veel gezegd, dat er nog van alles kan gebeuren? Het zonder uitzicht onderaan staande RVC scoorde slechts 13 goals, maar in de 15 gespeelde wedstrijden maakte AFC er slechts 6 meer. Waar tegenover staat, dat AFC maar 16 goals tegen kreeg; hetgeen slechts 4 meer is dan lijstaanvoerder VUC moest incasseren. De meest constante ploeg zal de meeste aanspraken gaan maken op het kampioenschap. Pickelaar rekent in zijn optimisme AFC tot de stellige kanshebbers. 2

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2