CURIOSA ZONDAG 9 JANUARI 1983 45 een mooie traditie, die het nu eens wel waard is om in stand te worden gehouden. Ik hoorde trouwens dat er al weer anderen gereed zouden staan met nieuwe plannen voor een eigen en grotere inbreng van de jongeren. Ik zou zeggen ga jullie gang. Alle medewer king is welkom lijkt me. Misschien is het zelfs een goede suggestie het cabaret jaarlijks wisselend te laten verzorgen door een van de verenigingen die op Goed Genoeg huishou den. Nieuwe ideeën-makers moeten zich wel realiseren dat het óók betekent drie maanden lang belangeloos liedjes schrij ven, muziek erbij maken, alles instuderen, in de kleren zet ten, decors ontwerpen, tekstrollen produceren, combootje samenstellen, programma boekje laten drukken, afspraken met de Landmannen over aantal stoelen, opstelling geluids installatie en de juiste afstemming daarvan, dagen voor de enige voorstelling al de zenuwen hebben en dan één, twee, drie hupsakee vooruit met de geit. Dit jaar was het fantastisch leuk. Blije vrije tijd in optima forma. Het was een feest er te zijn. Alles en iedereen straal de. En zo hoort het ook. Eens per jaar op nieuwjaarsdag en alle volgende als het even kan. Een gavere voorzet van het nieuwe jaar kan een club zich niet wensen. Gelukkig nieuwjaar! Toeschouwer Henk Steinvoorte jr. Oorsprong Een spel dat enige gelijkenis vertoonde met voetbal, tsoe- tsjin genoemd, werd in de 3e eeuw v. Chr. reeds in China gespeeld. De vroegst duidelijke voorstelling van het spel komt voor op een prent uit Edinburgh, uit 1673. Het kreeg zijn vaste vorm met de oprichting van de Football Association in Engeland op 26 oktober 1863. In Italië bestond echter in Florence reeds in 1530 een spel met ploegen van 26 man, waarvoor de regels in 1580 waren vastgelegd in de Dicorso Calcio. De oudste club in de Engelse Sheffield FC, opgericht op 24 oktober 1857. Het aantal spelers per team werd in 1870 of ficieel vastgesteld op 11 Balbeheersing Op 22 maart 1977 "jongleerde" Adrian Walsh van Galway, Ierland, 2 uur en 3 1/2 minuut zonder onderbreking met een voetbal. In een opeenvolging van 12104 bewegingen van zijn voeten, benen en het hoofd, liet hij de bal niet éénmaal de grond raken. Het grootste aantal keren dat iemand achtereen een bal ge kopt heeft, was 12100 in 54 minuten en 22 seconden. Een record van de 17-jarige Brit Michael Helliwel uit Eiland, ge vestigd op 14 december 1973. Zwaarste keeper De zwaarste keeper in representatief voetbal was de Engel se international Willie J. "Fatty" Foulke (1874 - 1916); 1,90 m lang en 141 kg zwaar. Zijn laatste wedstrijden speel de hij voor Bradford; hij woog toen 165 kg. Hij heeft eens een wedstrijd opgehouden doordat hij de dwarslat brak. (Gegevens ontleend aan het GUINNES RECORD BOOK) Ajax C1 Voor de aanvang van de wedstrijd was de spanning in de kleedkamer te snijden, de nederlaag bij Ajax was men nog niet vergeten en men hoopte nu op een beter resultaat. De opgaande lijn van dit elftal zat er voor de winterstop net een paar weken in en men wilde deze zo doortrekken. Om 12.00 uur trapte Ajax af en AFC begon met de wind in de rug aan een zware kluif, Ajax trok meteen van leer, gooi de veel techniek in de strijd maar had niet op onze goede verdediging gerekend. Bart, Daniël en Aldo, onze keeper, zijn het nieuwe jaar in topvorm gestart, ook de vleugelverdedigers en middenvel- gers hebben weinig van de winterstop geleden. Ajax kreeg de meeste kansen maar de rust werd gehaald met een 0-0 stand. Na de thee kreeg de C1 er een tegenstander bij n.l., de wind, diverse supporters hielden hun hart vast over het verdere verloop van deze wedstrijd. Net als in de 1e helft begon Ajax zeer sterk aan het tweede gedeelte, maar vergat om doelpunten te maken. (Daar gaat het nog steeds om.) Het was een genot om de C1 weer op deze manier aan het werk te zien, elkaar helpen en voor iedere bal te zwoegen. Michael Crouwel ging 3 minuten voor tijd door de verdedi ging van Ajax heen en moest via de noodrem in het straf schop gebied gestopt worden. De scheidsrechter wees naar de stip en Bart nam de strafschop op de juiste manier, 1-0 voor AFC, de laatste minuten werden door onze jongens op een rustige wijze uitgespeeld. Het geluk heeft de C1 dit gedeelte van het seizoen niet al tijd meegezeten en gezien het resultaat van deze wedstrijd hadden we nu eens een keer niets te klagen. Zowel de spelers als de supporters gingen opgelucht en bij zonder blij na de wedstrijd (met de 2 punten) de warmte opzoeken. Jongens gefeliciteerd met het resultaat, ga zo door en we worden nog een goede subtopper. G. Schater Eindelijk was het zover, het nieuwe jaar net een weekje oud, de winterstop voorbij en gelijk de wedstrijd AFC C1 - Het jubilerende damescomité bood de AFC-junioren A een wed strijdbal aan. Foto: A. F Maar deed ook de aftrap in weer en wind 3

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 3