-SCHAKEL c /g=^ fr VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 63e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 19 januari 1983 nr 2 Secretariaat: G.A. van Caspel O. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 We zijn ons 89-ste levensjaar ingegleden, een paar dagen ge leden. De heren hebben, naar we moeten aannemen, voor de 88-ste keer aangezeten (jaardiner); de dames, nog maar zo kort bewust van de rol die ze in het voetbalspel kunnen spelen, deden dit voor de 10e keer. Opnieuw is een verenigingsjaar verhuisd naar ons archief. Een uiterst bewogen jaar, althans wat ONS EERSTE be treft. Het was geen toevalstreffer, het was het lot zelf die de bal de vreemde curve deed maken, waarop EDO's goalie zich verkeek. Eén bal, één schot, één ingooi, één moment van aarzeling kan beslissend zijn. Eén seconde kan je plaats in het amateurvoetbal ingrijpend veranderen. Gelukkig voor ons zijn niet alle secondes zo bloedstollend geweest. Omstreeks de jaarwisseling gaat de F een ander leven lei den, toch is het de bal die ons bestaan rechtvaardigt. Die begon weer te rollen op 9 januari, de wedstrijd tegen onze vrienden van de Kruislaan: Zeeburgia. Duurde de winter slaap nog voort of was het wederzijdse beduchtheid die een bloedeloze 0-0 voortbracht? Je mag toch enige gretigheid verwachten na een vrij lange balloze periode. Het enige waarvan men kon genieten was de erwtensoep van Ab, die, Ab dus, als een rots in de branding op de hoek van de onoverdekte regen en wind trotseerde. Een week later, afgelopen zondag, is het bijna voorjaar. Een helder blauwe lucht, een aangenaam temperatuurtje, knop pen botten reeds uit en wanneer je de televisiebeelden van het betaalde voetbal hebt gezien, lijkt de afgelasting van het amateurvoetbal, zeker voor het westen van het land, een zeer dubieuze beslissing. De wegen van de Opperkeurder zijn maar al te vaak ondoor grondelijk. Een goed 89-ste voetbaljaar wordt u in ieder geval toege wenst door uw redaktie De meeste "slachtoffers" van onze twee wekelijkse verschijnings-frekwentie zijn te vinden in de rubriek VAN HARTE. Een paar weken geleden, om precies te zijn zondag 9 januari, was een van hen ja rig. De mantel der vergetelheid dient in dit geval weggerukt te worden: Kick (Christiaan) Sierhuis werd 75 jaar! Al vroeg in de ochtend werd hij namens de vereniging door een petit-comité van wij ze mannen gefeliciteerd. (Een van hen had later op de dag in 't geheel geen last van het koude, gure weer dat de wedstrijd tegen Zeeburgia, naast het gebodene, zo onaangenaam maakte.) Kick Sierhuis is een sportman pur sang. Een halve eeuw ge leden was hij Nederlands kampioen hardlopen op de 800 meter. (Zie foto, waarop een elftal van 800-meter kampioe nen zijn afgebeeld. Kick staat 2e van rechts.)

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 1