IN DE ORANJE TRUI PIM'S VIJFTIENDE JANUARI gelijk", getuigden van instemming met de prestaties van het ensemble. Dan opeens verschenen er 3 paren Thomasvaer en Pieternel, die elkaar betwistten wie de echte Thomasvaer en Pieter nel dan wel zou zijn, eigenlijk was dat niet belangrijk, maar het was een aardige variant op de traditie. Pim Adriaans, de grote animator van het nieuwjaarsgebeu- ren op AFC werd even stil toen er iets op het toneel plaats vond dat niet in zijn draaiboek stond. Een geintje, meneer Adriaans, van je eigenste spelers met een speciaal voor deze vijftiende opvoering door Tom Somers geschreven liedje. Pim's vroegere confrater en tekstschrijver Bob Wildeboer was zelfs hiervoor met familie overgekomen uit Enschede. Bedankt al diegenen, die maanden lang hiervoor gerepeteerd hebben. Het was een fijne middag en erg gezellig. "We gaan er iets van maken" kan in het archief van AFC worden opgeborgen met de aantekening: "Zij hebben er echt iets bijzonders van gemaakt". Een ooggetuige Na een heerlijke kop koffie te hebben gedronken in huize Spee vertrokken de drie internationals van AFC Pim van Dord, Etienne Spee en Eddy Meijer op zondagavond 12 de cember 1982 richting het KNVB sportcentrum te Zeist. Aldaar bepakt en bezakt met onze verkregen voetbalartike len te zijn aangekomen, ontvingen we allerlei informatie over Portugal en het trainingskamp aldaar. Na deze inlich tingen doken we vroeg ons bed in om zo fris mogelijk de volgende dag aan de vliegreis te beginnen. Deze reis ging via de Portugese hoofdstad Lissabon, waar een gids ons vanuit de bus in vier uurtjes de "very important places" van deze stad liet zien. Na gestopt te zijn op volgens hem de "most important place" konden we de benen gaan strekken en eventueel de magen vullen; dit laatste deden Pim, Etienne en ik d.m.v. een broodje "baffanis" oftewel een vroegrijp broodje shoarma in ieder geval zat er iets in de maag. Na deze versnapering die er voorzover ik weet in de normale vorm is uitgekomen, vervolgden we de weg terug naar het vliegveld "Lisboa" voor vertrek naar Faro vanwaar we na een busrit van een uur onze uiteindelijke verblijfplaats ho tel D. Joao II Portimao bereikte.,. Hier kori de Olympische ploeg, bestaande uit 17 spelers en 9 KNVB officials (inclusief 1 trainer, 1 arts, 1 masseur), na het horen van de kamerindeling meteen hun bed opzoeken aangezien er de volgende dag (14.12) zowel een pittige och tend- als middagtraining werd voorgeschoteld, in voorberei ding op de wedstrijd tegen Portimonense, een Portugese ere divisieclub (middenmoter). De trainer, Ger Blok, maakte ons duidelijk op deze training en alle volgende trainingen, dat er geen sprake was van een snoepreisje. Dit was trouwens elke avond te merken na het diner als de dokter ons een papiertje gaf met het schema voor de volgende dag. Vaak heeft hij alleen de dag moeten veranderen op dit papier, want er stond vrijwel altijd het volgende op: 7.45 uur opstaan, 8.00 uur ontbijt I, 8.15 uur training strand (loslopen), 9.00 uur ontbijt II, 10.00 uur training stadion, 12.00 uur vertrek hotel, 13.00 uur lunch, 15.00 uur training stadion, 17.00 uur vertrek hotel, 19.30 uur diner, 20.30 uur recreatie/medische verzorging,. 22.00 uur fruit/melk, 23.00 uur naar bed. Dit was wel even een omschakeling van twee a drie keer trainen in de week naar zo'n gemiddeld drie keer per dag trainen. De trainer zorgde ervoor dat die aanpassing zonder proble- Marion, Nita, Daisy, Miep in aktie. De gehele Nieuwjaars-groep bestaande uit de dames Daisy v.d. Nieuwenhof, Nita Bergisch, Marion Nooy, Miep Ridde- Rob, Tom, Arnold: 'n beetje verlept". rikhof en de heren Tom Somers, Rob Dukker en Arnold Bos, bezorgde de AFC-familie weer een genoegelijke mid dag. De uitspraken na afloop als: "Bijzonder goed", "ik heb genoten", "beter dan de tv gisterenavond", "een geheel an dere opzet", "erg leuke liedjes", "dit is alleen bij AFC mo- De raad: "Kom op Nieuwjaars dag maar naar Goed Genoeg, je eigen Club-tehuis" hebben heel veel AFC-ers met familie leden opgevolgd. Een gezellige drukte vooraf; eikaar het beste voor 1983 wensen werd dan vaak beklonken met een drank je. Om 17.30 uur precies gaf Jan van Dijk het startschot voor Pim's vijftiende "We gaan et iets van maken". Leuk en spontaan las Marion Nooy voor uit het Grote AFC- boek om de stampvolle zaal even in te leiden bij de zeer ge varieerde momenten in de show, waarin zelfs de ster- en shirt-reklame (een van de leuke vondsten) niet werd verge ten. De bijzonder aardige liedjes, begeleid door het orkestje van Henny Somers (piano), Felix Swart (gitaar), Jo Akkers- dijk (bas) en Michiel Didier (drums) oogstten steeds welver diend applaus. 2

Schakels (clubbladen) | 1983 | | pagina 2