DAG 1982 DE WEG TERUG De redaktie en vaste medewerkers van de Schakel wensen tenslotte alle AFC-ers bijzonder prettige feestdagen, een heerlijk "oud-en-nieuw" en een in alle opzichten plezierig nieuw voetbaljaar toe. Dat elk elftal zo hoog mag eindigen als het verdient en dat elke speler alle vreugde mag beleven die in dit streven ligt verborgen. Junior Vorige week om precies te zijn op 17 december vierde Jaap a Cohen zijn 88- ste verjaardag. Jaap staat bij AFC te boek als lid van ver dienste sinds 1955. Vele jaren schreef hij onze Nieuwjaarswens, waarin zijn dochter Ems vaak de Pieternel-rol vervulde. Hij was bovendien de auteur/regisseur van de jubileum-revues "AFC in het Goud" (1946) en "AFC in Diamanten Gloed" (1955), waarin zijn vrouw Tonny optrad. En van onze musical "Ja, zo ben je" (1970) deed hij nog de regie van de speelscènes. Buiten AFC genoot hij nationale bekendheid onder de schuilnaam Jack Junior als schrijver van vele revues. Jaap doet het nu uiteraard wat rustiger aan, maar is nog fit en "doing well". Gelukgewenst Jaap en nog vele goede jaren met je dierba ren! Pim Adriaansz 1982 is een jaar geworden om nooit te vergeten, zeker niet door de elftalcommissie A. Het eerste halfjaar werd gekenmerkt door de strijd op leven en dood van ons eerste elftal, met als inzet het behoud van het hoofdklasserschap. Wie vergeet ooit de laatste wedstrijd van "Ons Eerste" in de nacompetitie: EDO - AFC. Een 1-0 achterstand bij de rust (een doelpunt van John Burke) en 3 minuten voor tijd nog die stand. De degradatie was prak tisch een feit geworden. Dan die snel genomen vrije trap van Theo Flusers en die afglijdende kopbal van Flenny Kott- mann: 1-1Plus blessuretijd werd er nog zeven minuten ge speeld, en toen het verlossende fluitsignaal van scheidsrech ter Dettmer. De tonelen die zich toen afspeelden op het EDO-veld zijn niet na te vertellen. De meest koele AFC-er kon zijn tranen niet bedwingen. In de kleedkamer waren douches overbodig, de jongens konden zich wassen met hun vreugde-tranen. Doby, Ko en de jongens onder leiding van captain Kees, ik spreek mijn bewondering uit voor de vriendengeest, die in de ploeg tot het laatste fluitsignaal heeft geheerst. Jullie hebben de hoofden koel gehouden in moeilijke maanden, maar het vertrouwen in elkaar heeft datgene gebracht wat doelstelling was, n.l. het behoud van het hoofdklasserschap. Het 2e, 3e en 4e elftal handhaafden zich zeer gemakkelijk, het 2e en 3e zelfs in de hoogste regionen. Aan het eind van het seizoen 1981 - 1982 werd een zeer be langrijke periode afgesloten, een periode, die altijd in de ge schiedenis van AFC verbonden zal blijven met een aantal namen van spelers, die stopten, n.l. Kees Gehring, Edwin Geluk, Theo Husers, Bas Rachman en Ernst Seunke Deze AFC-ers hebben de laatste tien jaren mede het beeld gegeven, wat AFC betekent in het amateurvoetbal in Neder land, n.l. een vereniging van naam en faam. Kees, Edwin en Bas zijn de steunpilaren geworden van de Zatten-1, welk elftal waarschijnlijk recht op het kampioenschap aanste vent. Ernst en Theo spelen nog op zondag. Ernst als captain van het 2e en Theo sinds kort als spelbepaler van het vierde. Alhoewel Theo als prof enige jaren is weggeweest (Ajax, F.C. Amsterdam, Lokeren en Vitesse) is hij weer bij zijn oude cluppie teruggekomen. Jongens, dat voetbal is natuurlijk jullie hobby, dat heerlijk spelletje om tegen die bal te trappen, maar jullie deden dat op een manier die respect afdwong. Ik prijs mij gelukkig, dat ik met jullie zoveel jaren heb mo gen samenwerken. Het waren heerlijke jaren, jongens be dankt! Als leiders namen Frans van den Bor en ik afscheid aan het einde van het seizoen 1981 - 1982. Frans ook jij van harte bedankt voor jouw inbreng als leider van het derde, en ook jij bent nu een aanwinst als speler in Zatten-1 Karei Baarschers, Peter van der Heydt bleven, en een nieu we jonge leider meldde zich: Roy van Dijk, een zeer gerou tineerde kwam terug: Rob Duis. Bert Overdiek, secretaris van de elftal-commissie A, onze trainer Doby Peters, onze verzorger Ko Grosze Nipper en onze medische begeleiders Bas Rachman en Wim Crouwel completeerden de staf. Tot allen zou ik willen zeggen, be dankt voor de samenwerking en laten wij zo doorgaan in het belang van AFC. Het seizoen 1982 - 1983 draait en zijn wij bijna op de helft. Het 1e onder leiding van Doby en Rob draait zij het soms wat wisselvallig zeer goed. Er wordt goed gevoetbald en een ieder geeft blijk van hun waardering. 3 punten achter op de koploper Elinkwijk, het is niets, en dan uit ervaring te weten dat het tweede gedeelte van de competitie al jaren voor onze eerste altijd het beste is geweest. Dat belooft wat. Het tweede van Karei zoals gewoonlijk bij de top, een prima elftal, wat nu en dan wordt aangetast door het eerste elftal. (Het speelt nooit in dezelfde samenstelling.) Karei, wie weet moet jij nog een dag naar Zeist. Het derde na een goed begin iets aan het afzakken, maar ik ben ervan overtuigd dat Roy met zijn mannen eendrachtig de weg naar boven zullen terugvinden. Het vierde, verreweg dè moeilijkste afdeling van onze reser ve elftallen, het elftal van Peter van der Heydt, begon zeer moeilijk, maar de laatste weken werden uit 5 wedstrijden 8 punten verzameld. Theo Husers is hier de stuwende kracht. De waardering, dat wij momenteel goed voetbal spelen, kwam tot uiting in de 3 internationaals: Eddy, Etienne en Pim. De balans opmakend is het jaar 1982 een goed jaar geweest voor de elftal-commissie A en haar medewerkers, niet in het minst door de prima samenwerking met de elftal-com missie B en jeugdcommissie. De elftal-commissie A, Karei Baarschers, Bert Overdiek en ik wensen u allen prettige Kerstdagen en een voorspoedig en gezond 1983 toe. Sal van Gelder Het gebeurde tussen Kerst en Nieuwjaar, de laatste dagen van het jaar. Door omstandigheden was hij verdwaald. Het was niet zijn bedoeling geweest om het oude voetbalveld te gaan opzoeken. Het lag in de buurt, dat wist hij. Vroeger liep hij altijd met zijn vriendjes langs het water en voorbij 2

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2