c VAN DE BRUG AF GEZIEN VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 62e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 22 december 1982 nr 24 Secretariaat: G.A. van Caspel 0. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Nog even en 1982 ligt achter ons. En wat bracht dit jaar dan wel voor onze AFC? Primair natuurlijk de nipte red ding van onze plaats in de hoofdklasse. Alsof het gisteren gebeurde. Het goede voetbal, zij het nog wat wisselvallig, in de huidige competitie. Onze vereniging, in tegenstelling tot de landelijke cijfers, kent geen verlies van jeugdleden. AFC over een goed senioren bestand beschikt. Al met al, in te genstelling tot de economische ontwikkelingen, een positief jaar voor onze club. Bestuurlijk gezien kunnen wij ook met een redelijke voldoe ning terugzien op 1982. Problemen zijn er natuurlijk altijd, maar met de juiste instelling van een ieder der betrokkenen oplosbaar. Otto van Rijn kwam op de jaarvergadering met positieve cijfers en behoefden wij de toch al hoge contribu tie voor het eerst sinds jaren niet te verhogen. Over contri butie gesproken: ronduit kwalijk is het, dat vele spelende leden hun contributie nog niet voldaan hebben. Het vele werk, dat 2e penningmeester Hans Slaap verricht wordt door deze leden niet gehonoreerd. In het bestuur werd ook een eerste aanzet gedaan tot moge lijke (eenvoudige) automatisering van onze administratie, hetgeen de taak van de diverse functionarissen aanmerke lijk zou kunnen verlichten. Onze zo belangrijke toto- en lottocommissie, bestaande uit Peter Roosenschoon en Nicky Hekster, behoeft dringend versterking. Er moeten toch werkelijk AFC-ers te vinden zijn die iets voor hun vere niging willen doen. Meldt u bij Peter, tel. 73 35 71 Medio oktober memoreerde ik enige spelers, welke niet meer deel uitmaken van onze huidige selectie. Laat ik daar nu Theo Husers bij vergeten te noemen. Mea culpa. Theo, terug op "het oude nest", heeft ook duidelijk bijgedragen tot het behoud van het hoofdklasserschap. En dat niet al leen: dit seizoen heeft hij zich beschikbaar gesteld om ons vierde elftal te versterken. Bravo. De jeugdcommissie had weer alle eer van hun werk op 4 de cember j.l. Het traditionele jeugdkienen werd een daverend succes. Ook de senioren zullen ongetwijfeld weer veel ge noegen hebben beleefd aan hun kienavond. Komende hoogtepunten: de nieuwjaarsshow op 1 januari met in de ochtend de katerverdrijvende sixes. 18 januari: AFC 88. Jaardiner. De dames eveneens en dat voor de 10e keer. Ongetwijfeld zullen beide evenementen weer een uitermate plezierige avond opleveren. Eerst op 9 januari zullen onze vlaggedragers weer in de wei komen. Om met Doby Peters te spreken: een plaats bij de eerste vier zou zeer plezierig zijn! Mede namens mijn mede-bestuursleden wens ik u prettige Kerstdagen en een genoeglijke jaarwisseling. Dat het voor een ieder een gezond 1983 moge worden! Jan van Dijk Het is geenszins denkbeeldig dat er het volgend jaar een wedstrijd van AFC - AFC gespeeld zal worden. Bij een van de twee dient dan '34 toegevoegd te worden. ONS EERSTE speelde de afgelopen zondag een doelpuntloos gelijkspel te gen de koploper van de eerste klas: de 34-ers. Ondanks de storm die het mogelijk maakte om van doel tot doel te strappen werd er niet gescoord. Het was een oefenwedstrijd, drie van onze vaste krachten waren niet aanwezig. Een week daarvoor kwam onze hoofdmacht niet in aktie; weinig te melden dus. Het verenigingsleven beleefde een van haar hoogtepunten: de jaarlijkse kienavond op 17 december. Een volle achter zaal, ca 150 leden, luisterde met ingehouden spanning naar het afroepen van de nummers. De grote organisatoren van dit evenement Marcel Koster, Ton Disselkoen en Edwin Ge luk hadden opnieuw, ondanks de recessie, voor een record tafel gezorgd. Zij bedanken nogmaals de gulle gevers die dit festijn mogelijk maken. Als bingo-master traden tevens voor het voetlicht Jack van Gelder en Hans Geusenbroek. Menig traantje werd wegge pinkt, ook al was het van de lol. De hoofdprijs, de witte fiets, werd weggesleept en mag be reden worden door mevrouw Limburg. Al met al een happening van de eerste orde.

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 1