De jonge AFC-ers Verdiende zege van AFC Junioren A3 op Wilskracht A2: 4-2 De AFC junioren A3 bonden de vorige week Swift 2 met 13-0 aan de zegekar en ook op zondagmorgen, 28 november 1982 speelden zij gegroepeerd voetbal uit tegen Wilskracht A2. Door wat van elkaar aan te nemen kreeg Bart v.d. Broek de bal vrij en hij scoorde beheerst 0-1Michael Phi lips zag een van zijn vele voorzetten beloond, doordat Dick de Graaf nummer twee voor zijn rekening nam. Het derde doelpunt van Bart v.d. Broek was een schoolvoorbeeld van hoe voetbal gespeeld moet worden. Van Bart via Dick de Graaf naar Luuk Janus waardoor Bart met een verwoestend schot de kansloze doelman kon passeren. Na de rust moest het elftal zichzelf hervinden. Een formida bele safe van Tom van Dam ging corner, maar hieruit rondde Wilskracht resoluut af 1-3. Door onnodig balverlies scoorde Wilskracht wederom uit een corner 2-3 en hielden zij een uitzicht op de gelijkmaker. Doordat de voorhoede moeizaam acteerde, kreeg op dat moment Hans de Wit de smaak te pakken en zijn lob trof de lat, waaruit Richard Ve ling gemakkelijk kon inschieten 2-4. Jammer genoeg beland de vlak voor het einde een schot van Gérard Terwey nog te gen de paal. Het elftal heeft karakter en er mag respect getoond worden voor de elf van aanvoerder Hans de Wijs, die overigens een zeer stabiele wedstrijd speelde. Vader Johan DWS B1 - AFC B1: 2-1 Een scheidsrechter gaat niet beter fluiten als je tegen hem gaat mekkeren. Het is kinderlijk om dat te denken. Je kunt er gerust vanuit gaan dat hij zo goed fluit als hij kan. De aanvoerder is de aangewezen speler om de scheidsrechter aan te spreken en wel correct: een andere manier is weinig professioneel en gaat ten koste van de wedstrijd. We hebben het resultaat gezien toen het elftal (tiental) de 2e helft begon te voetballen en niet langer zeurde (het was nog steeds dezelfde scheidsrechter). DWS, tweede na Ajax, stond gedurende 30 minuten onder druk en het scheelde tweemaal de paal en het benutten van een handvol kansen of het was 2-2 geworden. Het elftal hoeft geen tegenstander te vrezen maar het vraagt wel om een volwassen voetbal instelling. Aan de B-junioren Nu de winterstop nadert is het belangrijk om deze goed door te komen ook als deze ongewild langer duurt door het winterweer. De teamgeest levend houden door de trainingen en eventueel georganiseerde activiteiten te blijven bezoeken, zonder dat er vaak direkt uitzicht is op een voetbalzondag. We kunnen dan in de 2e helft van het seizoen de PUNTEN gaan plukken van de ervaringen van de afgelopen periode. We wensen alle junioren een goede Kerstmis en een voor spoedige jaarwisseling en onze zieken en geblesseerden Yve Gyrath, Ralph de Jong en Epping een voorspoedig herstel. H. van Zweden AFC B2 - Sloterdijk B1 Na een reeks mooie overwinningen nu dan een nederlaag met 1 -3. Deze nederlaag was niet alleen te wijten aan een wat zelfzuchtig spelend AFC, maar ook aan een paar andere factoren o.a. zelfvertrouwen. Een belangrijke steunpilaar van de B2 werd na 9 competitie wedstrijden overgeplaatst naar de B1 en nog wel vlak voor deze belangrijke wedstrijd tegen Sloterdijk. Dan een nieuwe jongen in het elftal, die de hele wedstrijd nog niet kon uitspelen (conditie) en vervangen moest wor den door één, die door een blessure eigenlijk niet mocht spelen. Uw toeschouwer en de andere toeschouwers (AFC-ers) wa ren de mening toegedaan, dat er nu geen excuus moet wor den gezocht voor deze onnodige nederlaag, maar dat al de ze oorzaken tezamen wellicht toch de oorzaak waren van deze nederlaag. Jammer, maar het is niet anders. DWV B2 - AFC B2 Een belangrijke wedstrijd tegen de koploper. Hier moest mi nimaal gelijk worden gespeeld, wilde AFC nog goed in de race blijven voor de bovenste plaats. Helaas, onze jongens hebben het net niet gered. Ik weet, dat jrllie goed gemoti veerd het veld inkwamen (de nederlaag tegen Sloterdijk wa ren jullie gelukkig al vergeten) en dat jullie van plan waren hier tegen DWV een goed resultaat neer te zetten. Een prima eerste helft waarin een ruststand van 1-1 werd bereikt. De tweede helft was helaas wat minder, maar onze jongens bleven werken. Bij een 2-1 voorsprong voor DWV (een pracht goal) werd bij een goede AFC aanval over links de bal achter de doellijn door een DWV-er weggetrapt. Gejuich doelpunt. De scheidsrechter had echter niet gezien of inderdaad de bal wel de doellijn was gepasseerd en raad pleegde zijn grensrechter (een DWV-er). Wat iedereen wel had gezien, had deze man niet gezien. Voor onze jongens echt een teleurstelling, want ze hadden zeker een gelijk spel verdiend. De stemming in het veld werd er hierdoor niet beter op, hetgeen ook resulteerde in het uit het veld sturen van een tegenstander, die een AFC-er behoorlijk on deruit schopte. Jongens niet getreurd volgende week pakken wij natuur lijk weer de twee winstpunten. "Toeschouwer" Rivalen C1 - AFC C2: 2-2 Zondag 28 november om half twee moesten wij verzamelen bij AFC voor de belangrijke wedstrijd tegen Rivalen. Toen iedereen er was gingen wij richting Rivalen. Bij aankomst al daar was de leider de heer Hensbergen al aanwezig. Onze lei der had al de nodige informatie gewonnen, en wist ongeveer hoe het elftal van Rivalen in elkaar zat, en dat kwam ons goed van pas. Om kwart over twee gingen de jongens even vast wat intrappen. Om half drie floot de scheidsrechter voor de aftrap. De wedstrijd was een kwartier aan de gang toen Alex Oudt de bal te pakken kreeg en langs 4 man goochelde en schoot direkt in de linker benedenhoek. De keeper van Rivalen was verslagen, 1-0 voor AFC. Maar Rivalen begon direkt na de aftrap aan te vallen en de verde diging kwam onder druk. Na 5 minuten scoorden zij de gelijkmaker. Dat was even een domper. Maar gelukkig niet voor lang. Alex ontving de bal en speelde door aan Dijkhuis, die het evenwicht weer naar AFC bracht, 2-1Het toch sterk spelend Rivalen wist voor de rust toch de stand 2-2 te bereiken. De tweede helft was ontzettend spannend. Er werd niet meer gescoord, maar wat beide partijen er van maakten was een lust om te zien. De eindstand 2-2 werd bereikt en de held van de dag werd onze keeper Edward. Hoe hij zijn doel schoon wist te hou den was fantastisch. Hij won de wedstrijd voor AFC. Edward werd terecht gefe liciteerd door het elftal van Rivalen en de scheidsrechter. De jongens van zijn elftal namen hem op de schouders. Jongens, ga zo door, ook na dit eerste verliespunt, jullie hebben laten zien dat AFC C2 de waardige kampioen moet worden. Proficiat. De leiders 5

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 7