MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz. heeft Ties het glas geheven op de gezondheid van de Ploeg voornoemd. Deze alternatieve bezigheid wordt dit keer nog geaccepteerd door de voorzitter; de heildronk dient bij de volgende gelegenheid in persoon te geschieden! Rooze uit Andoik Hoe zegge ze dat ök alweer in Westfriesland? Oh ja, Pickelaar was op AFC te bru I left vraagd door Hans en Maroik Rooze. Die twei ware voifentwunteg jaar trouwd en bai mekaar bleven. En je begroipe vezelf wel, dat et feest most worre. Voifentwunteg jaar is niet niks, maar oigenlek komp et zo. In 1957 was Hans te Waskip in Andoik en keek der nei Maroik, de dochter van de netares. En werachteg, 't bloift waar. Die twei ware voor mekaar maakt. Hans vond Maroik een doik van een moid en Maroik vond Hans allegaar manneg. En dat is wat worre, want ze hewee vier koinders. Mireille, Monique en Mariëtte benne ök doike van moide. En Rogier is een puur pittege kirrel. Hoe ken 't bestaan docht Pickelaar, maar 't was waar want iederien zat bloid te koike op et feest bai de meziek. Wat speulden die muzekanten allegaar foin. En d'r is aars wat ofklest op Goed Genog. Je begroipe vezelf wel dat er hiel wat mooie Westfriese verhale benne verteld op dat feest van die Andoikse moid en die Amsterdamse kirrel. Pickelaar is er bekans douf van worre. Maar de kasteloins van Landman hewwe wat bessies aangedrage, want van een paar Amsterdammers trekken Andoikers zich niks an. Magge ze efkes 'n glaassie drinke? En mag Pickelaar vinde dat er wat op skreven mag worre? Hans en Maroik: nog veule jaren met koinders en klainkoinders, maar oigenlek benne jelui zelf nog maar snotbriebels Spreuk Trouw in ieder geval; als ge een goede vrouw krijgt wordt ge gelukkig; als ge een slechte krijgt, wordt ge een wijsgeer. (Socrates) Nachtwerk Het moest er toch een keer van komen, vrienden. Onlangs reed Pickelaar 's nachts om een uur of twee na 38 km en op 300 m afstand van zijn voordeur in de fuik. "Dit is een alcoholcontrole", zei de rijkspolitie-agent dreigend. Pickelaar vermoedde het reeds. En of hij wat gedronken had. "Ja", zei Pickelaar, die de waarheid mint als geen ander. "Hoeveel?" "Niet te veel", antwoordde Pickelaar, want een wildebras is hij niet. "Naar het bureau en pijpje blazen", besliste de overheid. Onderdaan Pickelaar gehoorzaamde, want hij had geen pet op. Afvoer derhalve in de blauwe boevenwagen; naast een prille rijksagente. "Dat het schaap zo laat over straat mocht van moeder", dacht Pickelaar nog bezorgd. Maar ze was jong en ze wilde wat. Want de snelheidsmeter overschreed in Pickelaars bebouwde dorpskom inmiddels de 85 km per uur, zodat het tijd werd voor gebed. "Gaan we naar de hartbewaking of naar het bureau?" De vraag werd niet beantwoord. Om een lang verhaal kort te houden: dienstdoende rijksdignitarissen lieten Pickelaar blazen en legden hem hoewel binnen de norm een rijverbod op van 5 uur. Een ingehuurde arts liet Pickelaar enige kunstjes doen, maar nam toch, met een tijdsverschil van 1 uur, twee bloedmonsters af. De praktijk diende tenslotte afbetaald te worden. Het rijverbod was inmiddels aardig opgeschoten, maar de bovendanen bleken zo hoffelijk hun cliënt mitsgaders zijn auto voor de huisdeur af te leveren. Uiteraard vroeg Pickelaar of de heren nog even een borreltje wilden meedrinken. Maar neen; zover kwam het niet. De (nacht-)diensttijd zat er op. Twee weken later kreeg Pickelaar de uitslag. Voor gevorderden onder ons: geconstateerd alcoholpromillage 0,34 en 0,28 bij een wettelijke toelaatbare grens van 0,50 mg. Maar toch zijn we met een aardig ploegje een uur of wat lekker bezig geweest. Dag oom agent Dag dag Pickelaar is het jaar niet zeer stichtelijk beëindigd naar u nu weet. Zijn laatste pickles in 1982 heeft hij met vallen en opstaan voor u ingelegd. Pickelaar wenst u prettige Kerstdagen en een goede jaarwisseling. En wellicht zien wij elkaar weer op 1 januari 1983. In onse eigen clubtehuis; om met Thomasvaer te spreken. 4

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 4