-SCHAKEL DE A. F 1895 VAN DE REDAKTIE A SELEKTIE OUD EN NIEUW Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 62e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 10 november 1982 nr 21 Secretariaat: G.A. van Caspel 0. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Zo verdiend als we in Hilversum de punten moesten inleve ren, zo verdiend haalden we een week later de volle buit binnen. Kansloos en geheel onverwacht werden we geklopt door Hilversum, dat in Gert-Jan Faesen een uiterst moeilijk te bedwingen spitsspeler had. Een korrespondent van de Gooi en Eemlander meldde, na veel lof-uitingen van AFC-zijde gehoord te hebben over deze speler, dat AFC pech had: Gert-Jan had z'n dag! Het schijnt vaak voor te komen dat ie die niet heeft. We werden voor maar liefst drie doelpunten gedebiteerd en dan te bedenken dat we na acht wedstrijden de op één na de winst gepasseerde verdediging hebben! (Gem.: 1:1). Blauw Wit, tot voor zondag j.l. gelijk met ons in puntental, werd voor 2500 man (het getal komt van een bekend och tendblad) uit de subtop gestoten met een te laag uitgeval len 1 -0. Vooral in de eerste helft domineerden wij en het prachtige doelpunt van Etienne Spee was de bekroning van een aanval uit het boekje. Blauw Wits doelman was dit keer aan de beurt om z'n dag te hebben, hij zorgde ervoor dat het bij één doelpunt bleef. Hierdoor behielden we de aansluiting, we blijven volop meedraaien! Tijdens de vrijdag gehouden bijeenkomst van de Zilveren Ploeg werd een verzoek gericht tot de redakteur. Of hij genegen was ook een lager elftal (pas) fotografies voor te stellen aan de club. Natuurlijk, zei hij. Bij nader inzien bleek hij om een of an dere reden te enthousiast gereageerd te hebben. Want, wat kan er gebeuren? Juist, één keer eerder is dat gebeurd, bij ons 75-jarig be staan. Alle leden gingen toen op de plaat als bijlage bij het jubileumboek 't Was Goed Genoeg. Penningmeester Otto van Rijn fronste reeds de wenkbrauwen bij het doornemen van de foto-galerij van de vorige keer; de schrik van navol ging moet hem onthouden worden. Door een fout mijnerzijds, waarvoor bij deze mijn excuses, heb ik in de gala der A-selektie spelers onze doelman Joost Uchtman vergeten. Keepers-fouten zijn onherstelbaar. Fou ten van leiders gelukkig niet: 27/80/1.82 - 1983 Slotervaart/MTS/Installateur Tennis/Golf Tl/Doelman Ajax/Postema/Vermeegen/J R Inzet/Te bescheiden De altijd uiterst korrekt optredende Joost beschikt over veel techniek en een goed ontwikkeld taktisch inzicht. Zoals hij zelf zegt: "Ik ben te bescheiden", is het duidelijk dat Joost zich zowel in- als buiten het veld te weinig laat "zien". Daarmee doet hij zichzelf te kort. Daardoor wordt hij door ondergetekende zomaar vergeten. Zo kan een sympathieke karaktertrek soms een belemmering zijn. Het leven ook van een keeper is gekompliceerd. Met Joost, een uitste kend AFC-er, zijn we erg blij. Rob Duis Oude gezichten ik ben altijd blij als ze er nog zijn en als ik ze soms mis, dan zoek ik ze op. Vandaar dat ik nooit uit gepraat ben. Wat een verrassing in Schakel nr. 20 met de presentatie van Rob Duis en onze nieuwe ploeg. Die Schakel ligt onder m'n hoofdkussen, dat deed ik met mijn leerboeken ook het helpt! Maar in Godsnaam, jon-

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 1