c VAN DE REDAKTIE WAAR IN HET BRONSGROEN EIKENHOUT Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 62e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 25 augustus 1982 nr 15 Secretariaat: G.A. van Caspel 0. Heldringstraat 184 1066 XZ Amsterdam Tel.: 17 29 84 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 De profs zijn reeds bezig, wij dienen nog (heel) eventjes te wachten. Op 4 september start de afdeling, een week later gevolgd door de hogere elftallen. Allerwege maakt men zich op, er wordt gejogged, getrimd, getraind (what's the difference?), vele oefenduels worden en werden verspeeld ter voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Ons eerste elftal zal vernieuwd 82-83 binnenstappen. Bijna een half elftal (Kees Gehring, Bas Rachman, Ernst Seunke, Edwin Geluk en Theo Husers) draagt de fakkel over aan jongere spelers, een moment dat voor iedere voetballer komt. Het zijn topamateurs, jarenlang hebben ze onze vere niging op het hoogste plan vertegenwoordigd. Het wegvallen c.q. opvullen van zo'n kern vraagt begrip en aanpassing. Bij de eerste oefenwedstrijden (zie impressie elders) was de samenhang er nog niet helemaal maar hoe vaak houdt een slechte generale niet een voortreffelijke première in. De redaktie stelt pogingen in het werk het nieuwe eerste elftal aan u voor te stellen, op pagina 1de volgende week, zodat u weet wie onze kleuren de komende maanden hoog gaan houden. Opnieuw ligt een seizoen voor ons, het 88-ste. De media, pers en tv, hebben reeds voor de warming-up gezorgd. De trek wordt namelijk groter naarmate men het gerecht va ker aan zich voorbij ziet trekken, ook al waren de voorbe schouwingen niet direkt voor ons bedoeld. (Hoe langer hoe meer wordt het wel en wee van een (1miljoen voetballers naar de achterpagina verwezen, zulks ten gerieve van een paar honderd profs en/of semieprofs!) Deze vorm van "indoktrinatie" kan gemakkelijk leiden tot het idee dat men voetbal uitsluitend dient te spelen volgens het betaalde consept. Zo is het niet, gelukkig maar. Vrijuit spelen, gewoon terwille van het spel. Van ons eerste tot ons laatste F-juniorenteam. Sportief, zonderde "trucjes" van de jongens, die aan het spel een boterham moeten overhou den. Nog even, dan zwaaien de kleedkamerdeuren (officieel) open en zwermen een dikke vijftig elftallen uit over Amster dam en omgeving. Zij allen strijden voor de eer en de repu tatie van de oudste vereniging van die stad: AFC. Naschrift Er zijn nogal wat mensen die zich gestoord hebben aan de vele malen herhaalde mededeling van het bestuur ten aan zien van automobilisten, fietsers, voetbalkleding etc., de Schakel van twee weken geleden. "Denkt het bestuur dat AFC-ers onmondig zijn" was een van de veel gehoorde op merkingen. Het bestuur acht haar leden hoog èn mondig, het herhalen van het bericht duidt alleen op de hardnekkigheid van som mige leden, die deze regels frekwent in de wind blijven slaan. Zaterdag 14 augustus j.l. verzamelden zich in alle vroegte een deel van de selectie van het eerste elftal om te beginnen aan het jaarlijkse weekend. Een viertal nieuwe leden voor de eerste keer t.w. Philip Uit Den Bogaard, Orlando Patrick, Tibor van der Schaar en Ruud Been, die gedurende dit weekend de AFC doop zou den moeten ondergaan. Het was even wennen om oude bekende AFC-ers, zoals Kees Gehring, Bas Rachman, Ernst Seunke en Edwin Ge luk te moeten missen, die jarenlang bij het Twentse Ros- toernooi en bij weekends in Zeeland en Limburg hun zeer prettige stempel hadden gedrukt bij dergelijke AFC-evene- menten. Maar ja, de tijden veranderen. Na een tussenstop in Eindhoven, waar een zich verslapen hebbende Henny Kottmann zich alsnog bij het gezelschap kon voegen, be reikten wij ons vaste stek in Maastricht, het Hotel Maas tricht. Na een korte rustperiode voor de spelers op hun kamers en voor de officials in de bar, togen wij per bus naar Bruns- sum om daar tegen het oude Limburgia (eens landskam pioen) aan te treden. In een leuke wedstrijd werd met 2-1 verloren. Voorde AFC-goal zorgde Henk Bijlsma.

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 1