punt gehaald. Na een redelijk geslaagd Blauw Wit toernooi en een trainingsdag in de paasvakantie besloten we het sei zoen op de voor dit team gebruikelijke wijze. Winst tegen DCG (1-3) en verlies bij Uithoorn (2-1doordat de tegen stander meer inzet toonde, meer mentaliteit in zijn spel gooide maar beslist speltechnisch niet beter speelde. Eerste wedstrijd 7-2, dus een eitje. Wij waren toch dat team dat DCG "eventjes" gepakt hadden. Nou vergeet het maar. Jongens, als jullie dit gelezen hebben, zullen jullie misschien ook bij jezelf denken "het was me het jaartje wel Maar we hebben natuurlijk ook zeer vele leuke dingen gehad dit seizoen o.a. trainingen, zaalvoetbal, tennis, cricket, trainingsdagen en gelukkig maar. Ik geloof dat het plezier in het voetbalspel voorop moet staan bij jullie, dit kan alleen maar groter worden door meer winst uit je spel te halen. Dus blijf altijd de trainingen bezoeken ook als je over gaat naar de A-junioren en blijf jezelf ontwikkelen. Nu kan het nog zodat je later jezelf geen verwijten hoeft te ma ken. Ik ben er zeker van dat als je deze raad opvolgt er zeker enkele van jullie over misschien 2 jaar in AFC I lopen te ballen. Verder wil ik Hans en Hans en de J.C. bedanken voor de prettige samenwerking het afgelopen seizoen. René Stefels (jeugdtrainer) P.S. Jongens we hebben nog 2 toernooien (Zandvoort- meeuwen en AFC). Zullen we daar dan nog maar "eventjes" wat laten zien? Baronnie-toernooi C1 We moesten allemaal met eigen vervoer naar Breda, toen we daar allemaal verspreid aankwamen moesten we wachten op de poule indeling. We kwamen in een gunstige poule met: Willem II, Terneuzen, KFC Turnhout en AFC. Onze eerste wedstrijd moesten we tegen Terneuzen na een paar minuten was het raak, een corner op links van Yair Gortzak en Eel- co Langedijk maakte af. Eelco is eigenlijk onze keeper maar is gelijk ook een goede spits. We hielden de stand op 1-0 en daarmee was de wedstrijd afgelopen. De tweede wedstrijd was tegen Willem 11 iedereen was nogal nerveus, want als we wonnen waren we zeker van een plaats in de kruisfinales. Het werd uiteindelijk 0-0. We stonden wel de hele wedstrijd zwaar onder druk, maar we hielden het op 0-0. We hadden nu nog een punt nodig om in de kruisfinales te komen. De laatste poulewedstrijd, we moesten tegen Turnhout uit Bel gië. We begonnen niet geweldig en we hadden het vrij moei lijk. In de 2e helft ging Eelco Langendijk schitterend door op links, hij gaf voor en met een geweldige zweefduik kopte Jack Duis de bal achter de Belgische keeper. We waren als eerste geëindigd in de poule met 5 punten uit 3 wedstrijden. We moesten in de kruisfinales tegen de nummer twee van de andere poule, dat was Feyenoord. Na een moeilijke wed strijd, waarin wij steeds onder druk stonden werd het 0-0. Door deze uitslag moesten wij penalties nemen. Feyenoord schoot de eerste raak maar hun twee andere penalties wer den gestopt door Frank van de Vegte. Yai'r Gortzak en Bob Duis scoorden voor ons en daarmee zaten we in de finale. We moesten voorde wedstrijd in een lange rij het veld op komen en toen werden één voor één onze namen afgeroe pen en moesten we een stap naar voren doen en naar de tri bune zwaaien. Deze wedstrijd duurde langer dan de poule wedstrijden, n.l. 2 x 1 5 minuten. Onze tegenstander was op nieuw Willem 11 maar dit keer konden ze niks tegen ons be ginnen. Na een minuut of zeven scoorde Yai'r Gortzak het enige doelpunt van de wedstrijd. AFC C1 won dus het Bar- ronnie toernooi. Het is het enige toernooi dat we tot nu toe dit seizoen hebben gewonnen, maar misschien winnen we er nog meer. een speler van de C1 Met de C2 naar Duitsland -24 april, 8.30 uur de De Boelelaan Vertrek van Touring de Harde bus met chauffeur Michel. De C2 spelers, ouders en genodigden zijn onderweg naar Es sen, waar zij op uitnodiging van Rot Weiss Essen een voor wedstrijd speelden van de 2e Bundesligawedstrijd Rot Weiss Essen - Kickers Offenbach. Het was mooi weer, dus met goede stemming op weg rich ting Arnhem. De chauffeur stopte bij Zevenaar om de kof fiepauze bij het bekende Appie restaurant te nuttigen. Vechtend hebben de ouders een kopje koffie gekregen (plus nog een gratis ook). Na een klein oponthoud bij de grens stoomden we af richting Essen. Chauffeur Michel hield ons aardig op de hoogte van praatpalen tot landschappen. Er werd aardig gezongen in de bus dus de stemming zat er goed in. Ca 12 uur reden wij het Georg Melches Stadion binnen. De lange reis was voltooid dus een drankje in het Stadion restaurant was de volgende stap. De heren Schroder, Gallen- kamp en v.d. Ruit werden met groots onthaal verwelkomd bij de secretaris van Rot Weiss Essen. Na wat koffie plus een drankje??, bleven de heren toch wel lang weg. Jean Bollen had inmiddels de spelers al op het veld gestuurd. (Hoe krijgt die Bollen het voor elkaar.) De Duitse fotograaf Bernd Ro- mahn was druk aan het filmen en fotografen voor ons elf tal. Om 2 uur was de aftrap tegen de C1 van Rot Weiss Es sen. Wij kwamen zwaar onder druk tegen deze jongens, wat speelden zij goed. Robert de Graaf stond als een rots in de branding. Raymond v.d. Ruit liep voor zijn leven en Rob Schroder, Jeroen Bollen, Hajo de Boer, Martijn Nagel en Daniël Gallenkamp hadden hun handen vol aan het goede aanvalspel van deze duitse jongens. Zij speelden de sterren van de hemel. Rik den Enting wist met plaagstootjes Freek van de Graaf te bereiken maar stond alleen in de voorhoede en werd te weinig aangespeeld. Mare Heisterkamp wist met prima reddingen het doel schoon te houden tot de rust. Deze korte pauze was een verademing. Er kwam inmiddels al aardig wat publiek op de tribune (10.000). Aangemoedigd door onze AFC aanhang op de tribune be- bon de tweede helft. Mare Schafer werd toegevoegd in ons elftal. Het duurde 10 minuten na de rust toen het eerste te gendoelpunt viel. Een prachtige rush van uitblinker RWE- speler Thomas Salomon. Jordi Ramon had het bijzonder moeilijk tegen deze speler. De AFC-ers kwamen niet onder deze druk uit, het tweede doelpunt viel, en de C2 begon in moeilijkheden te komen. Inmiddels zaten er 15.000 toeschouwers op de tribune. Mare Heisterkamp werd zwaar geblesseerd aan het gezicht maar wist van geen ophouden. (Wat een mooi oog liep hij op.) Met de tongen op de schoenen moesten wij nog 4 maal in het net vissen. Wij hadden een leuke wedstrijd gespeeld maar ja, deze C1 van R.W. Essen speelt in de hoogste afde ling Niederrheinliga, dus wij konden uiterst tevreden zijn met ons vertoonde spel. De Olympische gedachte is echter dat het meedoen belang rijker is dan het resultaat. Door de AFC spelers werden bloemen uitgedeeld aan de spelers en trainers van R.W. Es sen. Een dankbaar applaus kwam van de tribune. Daarna was het vlug douchen, en op naar de tribune waar wij met 40 AFC-ers, gratis met Ere-Tribune kaarten de wedstrijd Rot Weiss Essen - Kickers Offenbach aanschouwden. Het werd een spannende wedstrijd. Koploper Kickers had het moeilijk tegen dit sterk thuis spelend R.W. Essen. Na een 1-0 voorsprong moest de thuisclub na de rust een doel punt toestaan. Het bleef 1-1dus voor de neutrale toeschou wers een leuke wedstrijd om te zien. Na het fluitsignaal gin gen wij naar het Restaurant onder de tribune. Bij aankomst in een aparte zaal waren de tafels gedekt voor 40 AFC-ers.

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 4