BAR TALK MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz Grootspraak fNa de zoveelste sprak een vader van één onzer spelers mij aan. "Heb je gezien, dat AFC met vier invallers speelde?" Nee, dat had ik niet. "Wel degelijk, mijn zoon speelde immers niet mee." Babette Babette van Teunenbroek is na een zesweek- se tour met een soortement All-Star-Ladies- Cricket-Team door Nieuw Zeeland weer veilig in Amster dam terug. Al een tijdje. Derhalve lijkt dit berichtje wat aan de late kant. Maar dat biedt het voordeel, dat Babette weer normaal aanspreekbaar is over onderwerpen, die niets met cricket of Nieuw Zeeland te maken hebben. De eerste tijd kon ze slechts daarover spreken. Dries Aan te raden kop voor "Privé". Dries doet het met dichte ogen. De door Pim gemiste strafschop gaf aan de bar nog veel stof tot praten. Rudi Falkenhagen, oud-junior van ons, heeft een paar keer verteld, dat hij de manier van Neeskens prefereert. Ogen dicht en keihard knallen. Sepp Maier weet daar volgens Rudi nog van mee te praten. Feest Eindelijk was het dan 26 maart. Wekenlang had de betrok ken commissie ons via korte zinnetjes in dit onvolprezen clubblad nieuwsgierig gemaakt. En net zo nieuwsgierig kwamen de voornamelijk in het blauw en rood gesto ken feestgangers de zaal binnen. En meteen zeer verrast. Ons clubhuis was in een geheel ander jasje gestoken. Het wekte een Spaanse indruk. Ere aan de werkers. Dubbie Du bois en zijn makkers noodden ons al gauw ten dans, zij het volgens sommigen een pietsie te luid. Over de optredende artisten Barry Hughes, Alexander Curly, Max Woiski en een mij onbekende amatrice kon men verschillende stadia van waardering vernemen. Dat er daar één te dun was en daar één te breed heeft mij niet zo gedeerd. Het was gezel lig. In de loop van de avond deelde Tonny Disselkoen aan de aanwezige spelers van het eerste toepasselijke geschenken uit. Een zakje lucht voor de één en een glas water voor de ander etc. De uitwerking daarvan hebben wij allen tegen Elinckwijk kunnen zien. Als beren hebben ze gewerkt. Tonny deed dit alles namens de ter plekke opgerichte D.S.V.A.H.A.D. D.S.V.A.H.A.D. Deze letters staan voor de naam van de vereniging "De sup porters van achter het aanvallende doel". Dat is makkelij ker dan het aan te vallen doel. Op dezelfde avond is nog een reglement gemaakt ten behoeve van hen, die daarbij willen behoren. Ik citeer uit de mij door Tonny terhand gestelde regels. "Men dient een goed supporter te zijn en van zichzelf te vinden, dat voldoende voetbalkennis aanwezig is. Men dient zich zowel uit als thuis achter het doel van de tegenpartij te bevinden. Men dient het in beginsel oneens te zijn met de door de trainer toegepaste wissels. Ook de beslissingen van de scheids mogen becritiseerd. Vrije- en strafschoppen moet men beter kunnen nemen." Doelstelling van een D.S.V.A.H.A.D.-er: AFCaandeoverwin- ning helpen. Actiepunten voor de eerstkomende wedstrij den: in groten getale achter het genoemde doel te verschij nen en AFC naar twee overwinningen schreeuwen. Het is verboden aan de zijkanten van het veld te verblijven. Men mag bij corners etc de spelers aanwijzingen geven. Deze mogen echter door de betrokkenen in de wind gesla gen worden. Men mag na afloop aan de bar zijn voebal- kennis aan anderen overdragen. Aldus doende wordt men automatisch lid van D.S.V.A.D.B. (De supporters van aan de bar). Jan Tjalling Jeugd Eén maand geleden beloofde Pickelaar, na zijn getuigend bezoek aan de AFC-veteranen bij HFC, spoedig een junioren wedstrijd te zullen gaan bezoeken. Vanaf pakweg 14 jaar, dat wel. Het is gebeurd, vrienden. Pickelaar, steeds op zoek naar evenwicht in dit leven, is inderdaad naar de andere zijde van AFC uitgeweken en streek neer bij AFC jun. B1 - Blauw Wit jun. B1 Ondanks de 1 -2 nederlaag had Pickelaar er geen spijt van. Mede - maar niet uitsluitend - door de lentezon, waarvoor Pickelaar zeer gevoelig is. Voorlichting kreeg hij van elftalleider Hans Honsdrecht. De 15 en - merendeels - 16 jarigen spelen in de hoogste afde ling, waaruit bien étonné degradatie niet mogelijk is. Blauw Wit, met 16 punten uit 17 wedstrijden in de middenmoot van de ranglijst, onze roodzwarte krijgers met 9 uit 16 op de tweede plaats van onderen. Maar onze jonge AFC-ers dan wel met het unieke rekord thuis van Ajax - inmiddels kampioen - het ene roodwitte ver- liespunt gepakt te hebben door een 2-2 gelijkspel. Onze opstelling: Marcel van de Meent (captain/doelman, zoals het tenslotte betaamt), Bart van der Broek, Michel Ie Grand (de junior-orkestleider?). Marcel Lansberg, Brennis van der Klaauw, Benno Honsdrecht, Erik Schuurman, Patrick Bakker (tweede helft Raoul Krak), Dimitri Kiks, Gughermo Bertolini en Seppie van Zweden. Ons publiek: dezelfde familienamen, waaraan toe te voegen Hans Schooneveld, Tom Somers en Pickelaar. 2

Schakels (clubbladen) | 1982 | | pagina 2