MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz Ondanks het goede spel van Rob Keizer was het in feite de wedstrijd van de scheidsrechter. Zeer punctueel floot hij elke overtreding en elke bal moest op de door hem ge constateerde plek worden neergelegd. Op zich heel juist, en zeer consequent, maar het gaat wel ten koste van de sfeer in en buiten het veld, want het werd daardoor een saaie wedstrijd. Achteraf gezien bleek AFC een lastige klip te hebben omzeild en is leider De Jager bezig de balans op de maken. Het blijft interessant met 11 punten uit 8 wed strijden en een doelgemiddelde van 20 voor en 9 tegen. Vader Johan (Vele foto's van deze avond zijn geëxposeerd in de vitrine, ingang clubgebouw. Zij kunnen worden besteld bij het buffet.) In de eerste helft was het een over en weer gaand spel zon der veel tempo, waarbij de wind misschien een woordje mee sprak. Door een vermeend buitenspel kreeg Dick de Graaf een kans om de keeper te omspelen, maar de achter stopper van Buitenveldert stond paraat. Philip Wegloop zag zijn schot gekeerd door de doelman en Paul Eveleens schoot niet scherp genoeg. Door een wissel kort na de rust, werd Rob Keizer aanvoer der en kwam onze achterhoede onder zware druk te staan. Languit vallend stopte keeper Johan de Jager de bal en hij zag toe hoe de rechtsbuiten van Buitenveldert een vrije kan; miste. Gelukkig begon onze voorhoede zich te roeren. Een mooi genomen corner van Karei Henk Maass kopte Paul Eveleens laag in 1-0. Buitenveldert rook het gevaar, maar keeper Johan de Jager ving een schot knap op, sloeg de bal even later uit zijn doel en stompte direct daarna de bal uit zijn doel. Ongelukkigerwijs werd Rob van Alem ge blesseerd door gevaarlijk spel (een bloedneus), maar in de verlengingsperiode wist Dick de Graaf de bal bij Paul Eve leens te plaatsen, die hard en onhoudbaar uithaalde 2-0. Wanneer je eenmaal een reputatie hebt opgebouwd in het maken van feestjes, mag je het nooit minder doen. Het jaarfeestkomité van de Amsterdamse Tennis Club is zich dat terdege bewust. Het werd een groots feest afgelopen vrijdag de 27ste november. Een keur van artisten trad op. Hier Anita Meyer die geassisteerd door Tonnie Disselkoen een van haar toppers ten gehore brengt. (Foto: Jan Otsen) Misser In zijn 'Pickles' per De Schakel van 4 november 1981 verstoutte Pickelaar zich een lans te breken voor diezelfde histori sche AFC-Schakel, waarvoor thans budgetair blijkbaar steeds minder geld beschikbaar gesteld kan worden. Laatstelijk leidde dat tot het bestuursbesluit de verschijningsfrequentie van De AFC-Schakel te halveren. Pickelaar verwijzende naar het aloude Schakelmotto: "Dit is de Schakel, die komt binden, de oude club aan d oude vrienden" - had het daar moeilijk mee en stelde daar in extremiteit tegenover: "Een jaar of vijftig geleden ging het nog maar om één betaalde clubtrainer. Tegenwoordig om een veelvoud daarvan. Destijds begonnen jeugdige AFC-ertjes op 12 jarige leeftijd te voetballen. Tegenwoordig zijn ze amper de helft daarvan. Pickelaar mint ze daar niet van en strijkt ze graag door de krullebol; maar of ze volwaardige clubgenoten zullen worden zal nog moeten blijken". En - altijd onmiddellijk bereid tot relativeren - voegde Pickelaar daar aan toe: "Zo is het beeld te streven naar bezuini ging te eenzijdig gesteld. Maar even eenzijdig is het in een club met geschiedenis een clubblad met geschiedenis te offe ren". We moeten er nog maar eens over praten, zei Pickelaar nog. Want hij voorvoelde, dat daarmede de kous nog niet at was. Veertien dagen later namen Jeugdcommissie en of all persons voorzitter Jan van Dijk de handschoen (of eigenlijk de kous) op. En daar kan Pickelaar niet om heen; vandaar zijn reaktie. Hij plaatst enige kanttekeningen. Eerst bij het artikel van de Jeugdcommissie, die zegt, dat "de heer Adriaansz" (dan wordt het menens, denkt Pickelaar dan altijd) "een straight uncontrolled tackle" uitvoert op "onze dierbare jeugd" niet alleen, maar ook "op het beleid van bestuurlijke lieden". Daar schrikt Pickelaar dan toch wel even van! Vervolgens schuift de Jeugdcommissie Pickelaar in de schoenen "opvattingen en trainingsmethoden" van "zo'n 50 jaar geleden".. Om een eerste misverstand op te ruimen: 50 jaar geleden had Pickelaar van voetbal laat staan van trainingsmethoden nog in het geheel geen weet. Wel speelde hij destijds reeds op straat, maar het stoepje mocht hij nog niet af. 3

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 3