EEN MISSER loop door Dik de Graaf mooi gelanceerd, waardoor Philip hard en beheerst met een diagonaal schot kon inschieten 0-1. Hans de Wit flink achter de voorhoede aanjagend, schoot vlak voor rust uit een terugkomende bal nog hoog over het doel heen. Na de rust was Blauw Wit weer in de meerderheid en er werd thans geprobeerd met afstandsschoten een bres in de achterhoede te slaan. Ook deze taktiek bracht AFC niet van de wijs. Een leuke combinatie van Erik Euwes en Philip Wegloop werd door de Blauw Wit keeper onderschept. Paul Eve- leens werd ten val gebracht, Philip Wegloop werd tegen de grond gewerkt en moest geblesseerd het veld uit, Karei Henk Maass langs de verkeerde kant van de paal en Erik Euwes creëerde een droomkans voor Dik de Graaf, maar de paal keerde zijn schot. Na deze reeks van AFC aanval len, kwam de achterhoede nog onder druk te staan, maar keeper Johan de Jager bracht nog een formidabele safe op zijn naam. De wedstrijd werd afgesloten met een 1-0 overwinning voor AFC. De inzet van alle B2 Junioren was groots. Er werd intelligent gevoetbald en het goede samenspel was een lust voor het oog. Na de wedstrijden waarbij de individuele prestaties van Johan de Jager en Paul Eveleens werden ge noemd, was het nu wel de 'wedstrijd' van Hans de Wit. Vader Johan AFC C2 Junioren wonnen bij Herenmarkt C2 met 0-3. Na de nederlaag tegen Herenmarkt op eigen terrein (0-1 13 september j.l. kwam nu de return. Wij waren er natuurlijk op gebrand deze wedstrijd te win nen. Maar het noodlot scheen zich toe te slaan. Jeroen Bol len geblesseerd en Hajo de Boer wegens ziekte afwezig. Dus met 11 man en een geleende reserve, Tom Janse C3, begonnen wij de wedstrijd (De C3 kregen Bas Last en Wegloop van ons terug). Een zonnige dag was het voor AFC. Na doelpunten van Alex Oudt en Freek v.d. Graaf gingen wij verdiend met 0-2 de rust in. Herenmarkt moest dus komen, en zij kwamen ook. Dank zij het voortreffelijke werk van Rik den Enting en Raymond v.d. Ruit plus de totale verdediging hielden zij stand. Ja, het werd via een counter zelfs 0-3 van onze moe derziel alleenstaande spits Freek v.d. Graaf. Alex Oudt moest uitvallen wegens een blessure, maar werd goed ver vangen door onze benjamin-reserve Tom Janse. De ouders hadden genoten van de wedstrijd. Dat vooral door het stabiele verdedigen van Robert de Graaf, Rob Schroder, keeper Mare Heisterkamp en Martijn Nagel, die energiek gewerkt hebben en de teamgeest ten goede kwamen. Proficiat jongens! De leiders Mixed Pickles van de heer Adriaansz van 4 november 1981 onder "Schakel 1" heeft ons zeer verbaasd en beoordelen wij als een "straight uncontrolled tackle" op onze dierbare jeugd, maar ook op het beleid van bestuurlijke lieden. Nota bene wordt gerefereerd aan opvattingen en trainings methoden zo'n 50 jaar geleden. Nog even en we lopen weer op de velden rond in kniebroeken, leren noppen-schoenen (met knellende tenen), een bal die wekenlang een prachtige afdruk op het voorhoofd nalaat na een eenvoudige kopbal en wassen bij de sloot. Volgens informatie waren er in totaal zo'n 329 leden in 1925. Trek daarvan af de niet spelende leden, c.q. de gemid delde absentie en het komt ons voor dat één trainer (be taald nog wel) een goed getal is. Dezelfde informatie geeft als laatste getal 1400 leden op en pagina 9 behandelt de contributies. Jammer dat wij niet over de contributies zo'n 50 jaar geleden beschikken en kunnen vergelijken. Er wordt héélemaal niet door AFC in trainers geïnvesteerd, maar er wordt gewoon door de leden betaald om o.a. ge traind te worden. Dat kan niet als profiteren worden aan gemerkt en als dat vroeger wel gebeurde is dat jammer. Profiteren is o.i. een jongetje f 200,- laten betalen, hem met 1400 leden onder één afgematte trainer rondjes laten hollen en dan wekelijks middels een clubblad op zadelen met praehistorische verhalen die op de scholen inmiddels tijdens de geschiedenisles worden behandeld. Vijftig jaar, het is een hele tijd en veel lief en leed ging aan de mensheid voorbij en vaak, heel vaak, kan men spreken van teruggang op velerlei gebied en wie betreurt deze ver anderingen niet? Veranderingen ten goede zijn er gelukkig ook te melden, maatschappelijk en technisch is er erg veel gebeurd. Er'is goed ingespeeld op de wereld van vandaag en toch veel van het goede uit het verleden kon worden be houden. Het bestuur heeft ervoor gezorgd dat ook bij AFC prima training wordt gegeven aan de leden en de volwaar dige clubgenoten (wat is dat eigenlijk?) kunnen AFC nog steeds op het hoogste niveau zien spelen. Die krullebollen van ons geven blijk volwaardig in het moderne voetbal te funktioneren en geloof ons, elke augurk kan daar trots op zijn. Advies is om vaak te komen kijken naar onze jeugd, want het is een lust voor het oog ook al zijn ze amper de helft in leeftijd. Ook wij betreuren het dat de Schakel nog slechts twee we kelijks uitkomt, want het is best leuk dit prima blad te lezen. Er zijn vast wel oplossingen te vinden voor een meer frekwente uitgave van de Schakel. Wat dacht u van een fa milie-editie of rondbrengen van het blad door de leden. Kan dan wel eens meevallen als het erop aankomt, wie dat blad rondbrengt en wie weet hoe onze jeugd zich dan eens volwaardig onderscheidt ten opzichte van Johan van Olden- barneveldt. Het is zeer eenzijdig gesteld te willen bezuinigen op wat primair aan de orde is, nl. goed voetballen in een veran derde (sport-)wereld. Bovendien zijn alle jongens op voor hand volwaardige clubgenoten en dat geldt voor alle AFC- ers van 6 tot 600 jaar. Jeugdcommissie KIENEN KIENEN KIENEN KIENEN KIENEN Deze jaarlijkse happening zal plaats vinden op 18 december, reserveer reeds nu deze datum, verdere bijzonderheden in de volgende Schakel WEDSTRIJDBAL AFC - RVC De bal voor deze wedstrijd is aangeboden door "Small Talk" plus "eating-house"' Cees den Braven. Namens AFC heel hartelijk dank! 6

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 6