3^Coninkiljke <*Y[ederlanclócl\e <:Uoetbalbond Afdeling Amsterdam Emmalaan 10 - 1075AV Amsterdam - Telefoon 739373 VOETBAL BONO Aan de belangstellende lezer, Het is een duidelijke zaak, dat U "iets" met de voetbalsport te maken heeft, anders zou U deze brief nu niet in handen hebben en lezen. U weet dus onmiddellijk waar we het over hebben, als we hier keihard stellen, dat het scheidsrechters-tekort een niet meer te verantwoorden vorm heeft aangenomen! U weet daar alles van! Over de oorzaken van dat scheidsrechters-tekort zullen we het hier niet hebben, maar wat moeten we er aan doen?! Akkoord, scheidsrechters aantrekken. Maar hoe doen we dat? Advertenties plaatsen, zegt U? Akkoord, maar dat hebben we al gedaan. Aanplakbiljetten ophangen in kantines en kleedkamers? Akkoord, maar dat hebben we al gedaan. Informatie-mapjes verspreiden? Akkoord, maar dat hebben we al gedaan. Gesprekken houden met de bestuursleden op de diverse sportparken? Akkoord, maar dat hebben we al gedaan. Reklame-vliegtuigen laten circuleren boven de stadions? Akkoord, maar dat hebben we al gedaan. (Heeft U ze gezien, die twee vliegtuigen boven het Olympisch Stadion?) Enfin, we kunnen zo nog wel even doorgaan, maar er is één ding, dat we nog niet hebben gedaan en dat is: U PERSOONLIJK BENADEREN! Want waarom zou U niet precies de man of de vrouw kunnen zijn, die we nodig hebben!! Waarom zou U niet de man of de vrouw kunnen zijn, die eigenlijk nooit zo zeer over het "scheidsrechter-worden" heeft nagedacht, maar die dit nu misschien wel wil doen! U kunt meerdere redenen hebben om (nog) geen scheidsrechter te willen worden, maar er blijven genoeg redenen over om het wel te worden! Eén daarvan zou kunnen zijn, dat U eenvoudigweg wilt helpen het frustrerende scheidsrechters-tekort op te heffen; een andere kan zijn, dat U het hedendaagse scheidsrechtersvak als een uitdaging gaat ervaren! Nu, wat let U? Neem die uitdaging aan! Bent U een jonge aktieve zondag-voetballer, dan kunt U toch zaterdags fluiten. Of voetbalt U op de zaterdag? Ook de zondag-kompetitie schreeuwt om vakbekwame arbiters. Zo kennen wij veel scheidsrechters, die hun hart aan het jeugdvoetbal hebben verpand Bent U toevallig een "oudere" voetballer (wat is oud!) en ziet U dat scheidsrechterlijke gedraaf voor U niet meer zo zitten, dan staat voor U bij ons de weg naar het rapporteurschap open. Ook een onmisbare groep bondsofficials! Bent U donateur, adverteerder of anderszins met een voetbalklub verbonden, dan geldt het bovenstaande in principe ook voor U, want ook U bent gebaat bij wedstrijden, die met een officiële scheidsrechter "bemand" zijn. Wij verzoeken U dringend: beraadt U zich s.v.p. ernstig op deze hele materie, pleegt U overleg met Uw Bestuur; laat ons dan binnenkort onderstaand formuliertje, ingevuld en wel, van U tegemoet zien. Namens het bestuur van de K.N.V.B. afdeling Amsterdam A. Harms voorzitter "TO/Zijp secretaris In te leveren bij Uw verenigingrnaam) Ondergetekende: (naam en voorletters)) adres en postcode: meldt zich aan voor: o Scheidsrechterscursus (13 lessen) Jeugd-scheidsrechterscursus (5 lessen) Rapporteurscursus (6 lessen) O Nadere informatie over één van bovenstaande cursussen aankruisen wat van toepassing is.)

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2