VAN DE BRUG AF GEZIEN Na een lijvige oefencampagne was de eerste klap, de Musschen - AFC, een daalder waard. Een oefencampagne met o.a. het DCG toernooi en een erewedstrijd tegen Alk- maarsche Boys, ter afsluiting van de festiviteiten t.g.v. hun 50-jarig bestaan. Een plezierige hernieuwde kennismaking met deze gevrees de tegenstanders in vroeger jaren. Ten tijde van dit schrij ven is nog niet bekend of de tweede klap een knaak waard is. Maar ook voor de wedstrijd tegen Unitas hebben wij goede moed. Verheugend was het optreden in de wedstrijd tegen de Musschen van youngster Ticho Sulzers. Afgezien van onze winst, was de kennismaking met deze nieuwe hoofdklasser uitermate positief. Een aanwinst in onze competitie. Jammer genoeg redde onze A1 het net niet om zich te plaatsen voor de interregionale jeugdcompetitie. Aan inzet en begeleiding heeft het zeker niet ontbroken. Zij bevinden zich echter in goed gezelschap, want merkwaardig genoeg plaatsten vele grote Amsterdamse verenigingen zich niet. De afdeling Amsterdam ontplooide een nieuw initiatief, waardoor de competitie voor de A1 aanmerkelijk interes santer wordt. De jeugdcommissie heeft de goede gedachte om jaarlijks vóór de aanvang van de competitie een kennismakingsavond te organiseren voor de ouders van de nieuwe jeugdleden. Zo ook op 24 augustus j.l. Uitermate nuttig. Onze zaterdagafdeling ging positief van start. Misschien mede door de nieuwe begeleiding van het eerste, neemt de belangstelling vanuit de vereniging voor dit team toe. Ook vanaf deze plaats welgemeende gelukwensen aan doch ter ABC met het behaalde kampioenschap. Reeds eerder mochten wij ACC complimenteren met het behoud van het hoofdklasserschap, terwijl ATC een gunstig tennisseizoen mocht afsluiten. Succes wens ik "The Reds", de "aanver wante" basketballclub. Eind augustus ontvingen de voorzitters van alle Amsterdam se clubs een persoonlijk schrijven van Ton Harms, voorzit ter van de afdeling Amsterdam, waarin deze bericht over en aandacht vraagt voor één van de grootste zorgen van de voetbalbond: het scheidsrechterstekort. Ik citeer uit zijn brief: "Wij hopen, dat u wilt benadrukken bij alle betrok kenen, dat gekwalificeerde scheidsrechters een eerste ver eiste zijn om het hoofd te kunnen bieden aan het nog steeds toenemende wangedrag binnen en buiten onze velden. Begrijpt u mij alstublieft goed, dat ik hiermede niets te kort wil doen aan de grote schare van scheidsrechter-vrijwilligers (de zgn. clubscheidsrechter), die week-in-week-uit de wed strijden naar beste weten en kunnen leiden". Binnenkort zullen alle leden via "De Schakel" een brief krijgen, waarin aandacht voor dit probleem wordt gevraagd. Verheugend is de verschijning van een nieuw maandblad on der de naam "Amateurvoetbal", dat, zoals de naam al aan geeft, uitsluitend aandacht aan het amateurvoetbal schenkt. Met als grote uitzondering vriend Peek Jellema, werd er tot nu toe weinig tot niets over het amateurvoetbal geschreven. Als bezuinigingsmaatregel heeft het bestuur besloten om De Schakel voortaan 1 x in de 14 dagen te laten verschijnen. Met de medewerking van de elftalcommissies is dit gelukkig te realiseren. E.e.a. werd in de vorige Schakel al aangekon digd, terwijl dit exemplaar het eerste is met programma's voor de komende 14 dagen. Ook de betaling van de contri buties wordt scherp gevolgd. Niet tijdig betalen betekent niet spelen. De vorming van een technische advies commissie komt thans van de grond en binnen niet al te lange tijd hoop ik u de namen van de commissieleden te kunnen geven. Ook de kadervorming had weer ruime aandacht tijdens de afgelopen bestuursvergadering. Een uitermate moeilijke zaak, zeker in deze tijd. Een aantal ereleden zal een "think tank" vormen teneinde het bestuur van advies te kunnen dienen. Een administrateur in vaste dienst zou een oplossing zijn ware het niet, dat dit financieel volstrekt onhaalbaar is. Het bestuur hoopt voorts binnen afzienbare tijd de nieuwe statuten aan de leden ter goedkeuring te kunnen voorleggen middels een algemene ledenvergadering. Medio oktober hoort u nader van mij. Succes op- en buiten de velden. Jan van Dijk AFC-ers schijnen steeds maar ouder te worden. Een lange aktieve loopbaan blijkt hiervoor onmisbaar te zijn. Dat dit niet slopend behoeft te zijn be wijst Jaap van Nek, die op zaterdag 3 oktober zijn 80ste verjaardag gaat vieren. (I.v.m. de nieuwe verschijnings- frekwentie loopt de felicitatie nu reeds mee!) Een vitale krachtige man. Een goede zestiger, zou je kunnen zeggen. Hij werd lid van AFC op 28 januari 1919, bijna 63 jaar geleden. Een mensenleven met AFC. Een reeks jaren waarin hij zich manifesteerde als een uitstekend voetballer en een eminent be stuurder. Gedurende de "roary twenties' konstant in het eerste, daarna geleidelijk naar twee, drie en vier om in 1942 (noodwendig) de veteranen te omarmen, waar hij uiteindelijk in 1958, na bijna veertig jaar aktief te zijn geweest, voorgoed besloot zijn plunje in de kast te houden. Het zijn liefhebbers van het zuiverste soort, die tot een dergelijke score komen. Veel heeft hij gegeven, voetbaltechnisch en organisatorisch, veel heeft hij teruggekregen. Talrijk zijn de vrienden in en om AFC, die de jarige een warm hart toedragen. Een van hen ontmoette hem in Amstelveen, een maand of wat geleden. Jaap zat op de fiets. Op de vraag waar hij heen ging, antwoordde hij: 'Ik ga even op familiebezoek, in Leiden' Een ander, ere-voorzitter Henk Kappelhoff, generatie genoot, zal zijn verdiensten voorde Amsterdamse Football Club optekenen. Een blije levenslustige man, die nog midden in de maat schappij staat. De dag zelf verblijft hij in familiekring, dins dag 6 oktober ontvangt hij zijn AFC-vrienden (zie zijn me mo elder). Geheel AFC wenst hem van harte geluk en onderstreept zijn eigen dichtregel: Machtig bij de Tachtig! Vier dagen eerder t.w. op 30 september wordt het een heu gelijke dag voor Peter v.d. Valk, voormalig (zeer betrouw bare) doelman van ONS EERSTE én van het Ned. Amateur 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2