bespeling van de voetbalvelden deze velden te laat in het cricket-seizoen voor deze zomersport ter beschikking kwa men. ACC heeft nu prachtige velden en een gezellige accommo datie in het Amsterdamse Bos, maar is nog wel lid van de Stichting. Waarom werd de Stichting opgericht Toen AFC in 1920 van de Gemeente Amsterdam voetbal velden in huur kreeg aan de Zuidelijke Wandelweg was reeds bekend dat deze terreinen slechts tijdelijk voor sport beoefening konden worden gebruikt in verband met be staande uitbreidingsplannen der stad. Vóór de oorlog werden daarom door de Gemeente Am sterdam reeds toezeggingen gedaan voor toewijzing van nieuwe terreinen en die zijn na de oorlog ten volle bewaar heid. De Gemeente Amsterdam eiste echter, dat het ter beschik king gestelde sportpark zo intensief mogelijk voor sport- doeleinden gebruikt zou worden en naast voetbal dienden ook andere sporten met name de zomersporten op het com plex beoefend te kunnen worden. Er was dus een overkoepelende organisatie nodig, die de belangen van de zelfstandige sportverenigingen behartigt en de samenwerking tussen deze clubs bevordert. Zo werd op 11 april 1959 ten overstaan van notaris N.M. Posch door de H.H. D.J. Bessem, S. de Boer, G.H.H. Kappel- hoff, Jb van Nek en G. Th. van Nigtevegt een Stichting opgericht genaamd "Goed Genoeg" te Amsterdam. De naam "Goed Genoeg", die voor het sportpark en de Stichting werd gekozen, is de naam van de boerderij in de Watergraafsmeer, waar naast AFC een halve eeuw voor dien haar eerste triomfen had gevierd. U zult begrijpen, dat er bijzonder veel moeilijkheden te overwinnen waren en eindeloos met niet te geloven hoe veel instanties moest worden gepraat, maar de Gemeente Amsterdam heeft begnp gehad voor onze problemen en veel medewerking verleend. De Tuinstad Buitenveldert be stond toen aller i nog maar op blauwdrukken, maar wij kregen uiteindelijk vijf velden toegewezen, die het complex Goed Genoeg vormden. Met handhaving van de autonomie der deelnemende ver enigingen heeft het bestuur van de Stichting toen de bouw en financiering van een nieuw clubhuis ter hand genomen. De Stichting kon de terreinen op Goed Genoeg niet in erf pacht krijgen, noch op een gedeelte hiervan "recht van op stal" vestigen. Daardoor was het opnemen van een lening onder hypothecair verband niet mogelijk, maar de Ge meente Amsterdam bleek wel bereid een garantie tegen over de geldschieter te verstrekken. Door de grote voortvarendheid van het Stichtingsbestuur kwam de financiering tot stand en kon in december 1961 met de bouw van het clubhuis worden begonnen. Op 6 oktober 1962 werd ons clubhuis officieel geopend. De Stichting had voordien op 13 juli 1962 met de Ge meente Amsterdam een overeenkomst gesloten inzake de huur en verhuur van het veldencomplex, bovendien was de Stichting verantwoordelijk voor de betaling van de rente en aflossing van de lening, waarvoor de Gemeente Amster dam zich heeft borg gesteld. Aan deze borgstelling heeft de Gemeente verschillende voorwaarden verbonden neergelegd in haar brief van 16 aug. 1962. Uit het bovenstaande zult u begrijpen dat de Stichting te genover de Gemeente Amsterdam de volle verantwoording voor het sportpark Goed Genoeg en de opstallen draagt. Op 12 december 1979 zijn de statuten ten overstaan van notaris Mr. J.C. Posch gewijzigd en aangepast aan de gewij zigde omstandigheden. De statuten zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel te Amsterdam onder nummer S200511. Werkwijze van de Stichting Goed Genoeg. Het bestuur van de Stichting bestaat thans uit negen leden, t.w. 6 leden van AFC, waaronder de voorzitter, penning meester en commissaris van materieel; één lid van ABC t.w. de voorzitter of diens plaatsvervanger; één lid van ACC en één lid van ATC, eveneens de voorzitters of plaatsvervangers, leder bestuurslid brengt in de vergadering één stem uit. Het bestuur is bevoegd tot het sluiten van overeenkomsten, tot het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoede- ren. De Stichting wordt in en buiten rechten vertegenwoordigd door de voorzitter, secretaris en penningmeester tezamen; eventueel bij verhindering door hun plaatsvervangers. Het bestuur heeft de leiding der Stichting en beslist, tenzij uit de statuten anders blijkt, bij gewone meerderheid van stemmen. In de bestuursvergaderingen kunnen slechts wet tige besluiten worden genomen, wanneer meer dan de helft der leden van het bestuur aanwezig is. Zoals eerder vermeld heeft de Stichting met de Gemeente Amsterdam op 13 juli 1962 een huurovereenkomst geslo ten. Deze overeenkomst wordt thans op verzoek van de Gemeente aangepast aan de eisen des tijds, maar het blijft een langlopende overeenkomst tot 31 augustus 1992, met het recht met 10 jaren te verlengen tot 31 aug. 2002, daarna van jaar tot jaar. De huurprijs wordt ieder jaar door de Gemeente middels een Tarievenbesluit vastgesteld en de Stichting dient zorg te dragen voor tijdige betaling van de huur. De geldmiddelen en hoe worden die besteed De Stichting verkrijgt haar geldmiddelen als volgt: door verhuur van de terreinen en accommodaties aan de sportverenigingen AFC, ABC, ATC en in bepaalde gevallen aan derden met akkoord bevinding van de Dienst voor de Sport (vroeger Gl LO geheten) door bijdragen van even genoemde verenigingen in het Stichting Onderhoud Fonds door het heffen van entree-geld voor nieuwe leden, die zich bij de sportverenigingen aanmelden door de opbrengst van de TOTO/LOTTO onder beheer van AFC door verpachting van de sociëteit met buffetten en keu ken aan erkende Horeca-bedrijven onder toezicht en beheer van de Vereniging Sportpark Goed Genoeg door bijdragen van donateurs, subsidies, schenkingen, legaten, erfstellingen e.a. Deze geldmiddelen worden aangewend voor het betalen van de huur aan de Gemeente Amsterdam c.q. Dienst voor de Sport en de algemene kosten, die het beheer van het sport park met zich medebrengt zoals: voor rente en aflossing van de leningen, die destijds voor de bouw en inrichting van het clubhuis zijn gesloten, voor onroerend goedbelasting voor clubhuis en tribunes, voor de kosten van gas, electriciteit en water, voor de verzekeringskosten van ons clubhuis en verdere op stallen, voor het onderhoud van gebouwen, tribunes en lichtinstal laties, alsmede aanschaffing van de nodige materialen hier- 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2