FINANCIËLE PERIKELEN Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 25 juni j.l. werd het voorstel van het Bestuur de contributies en donaties voor het seizoen 1981 - 1982 te verhogen zie Schakel nr 22 van 12 juni goedgekeurd, maar op zo'n Algemene Vergadering zijn er meestal een beperkt aantal leden aan wezig dat was dit keer ook het geval dus wil ik de leden en donateurs nu eens middels ons Clubblad informeren over onze financiële situatie en daarbij enige belangrijke passages uit het fin. jaarverslag memoreren. Tijdig voor de jaarvergadering bestudeert het Bestuur de inkomsten en uitgaven van het afgelopen seizoen en aan de hand van deze gegevens en de plannen voor het nieuwe sei zoen, wordt een begroting opgesteld, waarbij dan tevens wordt bepaald in hoeverre de contributies en/of donaties moeten worden aangepast. Over het algemeen wordt 75 a 80 procent van de vereni gingscontributie en donatie vóór november betaald, maar dan komen de problemen, moet er door de 2de penning meester onnodig veel werk en natuurlijk extra kosten wor den gemaakt om de leden op hun contributieplicht te wij zen. Mededelingen als "ik heb allang bedankt bij mijnheer X" of "mijn zoontje heeft dit jaar nog niet gespeeld", danwel "mijn donatie heb ik net gisteren overgemaakt", zijn vrij normaal. In vergelijking met vorige jaren hebben wij dit seizoen een grotere achterstand in de nog te ontvangen contributies en donaties te verwerken dan wij gewend zijn, n.l. 4,8 pro cent of f 8.200,- hetgeen nooit meer dan 1 a 2 procent is geweest. Ook de recettes bij de thuiswedstrijden van het Eerste Elf tal zijn erg tegengevallen. Oorzaak: te veel thuiswedstrijden achter elkaar in januari en februari j.l. onder zeer slechte weersomstandigheden. Dit seizoen was AFC - Zeeburgia op 7 september de "topper" t.w. f 1.427,-, maar de laatste wedstrijden tegen Unitas bracht maar f 199,- in het laadje. Bij de Uitgaven hebben wij ook enige tegenvallers t.o.v. de begroting moeten verwerken. De hogere porto-kosten hebben de onkosten van de secre tariaten van het bestuur en de elftalcommissies nadelig be- invloed, maar vooral de kosten van de verzending van de Schakel zijn daardoor gestegen. Wij verzenden per seizoen ca 45.000 exemplaren. Ons clubblad, dat in zijn huidige vorm met vermelding van veel aktueel nieuws over ons clubleven, wordt door de leden graag gelezen, maar de kosten voor drukwerk, omslag en porto bedragen momenteel ongeveer f 1,10 per exemplaar. Overwogen dient te worden of het wellicht mogelijk is één keer per 14 dagen te verschijnen, of althans in de win terperiode dit toe te passen. Een tweede tegenvaller was de post "materialen". Een voetbalclub moet uiteraard elk seizoen gelden reser veren voor het aanschaffen van diverse maten wedstrijd- en trainingsbaden voor de senioren- en jeugd-elftallen, maar als er steeds weer ballen zoek raken wordt deze post onno dig extra belast. Derhalve een dringend verzoek aan de trainers- aanvoerders en spelers "wees zuinig op onze voetballen en zoek ze me teen op als er een bal in de bosjes verdwijnt". De leden, die een wedstrijdbal voor het Eerste Elftal schen ken zijn wij altijd bijzonder dankbaar. Een enorm pluspunt is echter het werk van onze ijverige leden Peter Roosenschoon en Ab van Raalte; zij hebben het gepresteerd de opbrengst van de Toto/Lotto alhoewel die landelijk achteruit gaat toch op peil te houden, zodat weer f 20.000,- ter beschikking van de Stichting Goed Ge noeg kon worden gesteld. U vraagt zich wellicht af waarom wordt dit bedrag aan de Stichting overgedragen? Deze overkoepelende organisatie behartigt de belangen niet alleen van AFC maar ook van ABC en ATC. In een afzonderlijk resumé zal ik het een en ander over de Stichting Goed Genoeg mededelen, speciaal voor de leden, die weieens moeilijkheden hebben met de functie van deze organisatie op ons sportpark Goed Genoeg. De contributie en donatie voor het seizoen 1981-1982 zijn alsvolgt vastgesteld: Werkende leden op 1 juli '81 20 jaar en ouder f 275,- Werkende leden boven 65 jaar (indien gewenst) f 200,- Studenten, dpi.militairen en buitenleden f 200,- Junioren A op 1 juli '81 niet ouder dan 20 jaar f 175,- Junioren B en C f 175,- Pupillen D, E en F f 175,- Na 1 oktober betalen wordt de contributie met f 25,- ver hoogd, na 1 februari wordt dit bedrag verdubbeld. Alle bovenstaande contributies zijn inklusief K.N.V.B. contributie en f 10,- voor het Stichting Onderhoud Fonds. De ondersteunende leden worden verzocht f 75,- (mini mum) bij te dragen en voor Schakel en porto f 25,- extra te betalen. Postgiro 241002 Gem. giro 4510515 t.n.v. 2e Penning meester AFC. O.v.R. 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2