VAN DE REDAKTIE HARTELIJK DANK! ATTENTIE ATTENTIE ATTENTIE ATTENTIE elke zondag trekking De KNVB heeft een onderzoek gepleegd bij de amateur voetballers. Anoniem mocht men de bond mededelen of men uitsluitend de bal lief had of dat men ook enige gene genheid koesterde voor wat losse centjes. Men is geschrok ken. Meer dan 30 procent betaalt of wil betalen, althans zo ligt dat cijfer in de hoogste klasse. De liefde voor het geld neemt af naarmate men lager speelt. De amateur, die een paar bankbiljetten vindt in zijn binnen zak na afloop van een wedstrijd, geschonken door de plaat selijke loodgieter of warme bakker, wordt hoe langer hoe meer gemeengoed. Ook in het buitenland. Wat zullen onze bestuurders in Den Haag gaan doen met de uitkomst van dit onderzoek? We hopen dat ze de rechte weg blijven bewandelen. Betalen betekent een inbreuk op de krachtsverhoudingen. De één, die meer (zwart) geld over heeft voor zijn club, zal immer aan het langste eind trekken. (Zie de top van ons ere-divisie gedurende de laatste vijf jaar). Heer, geef hen wijsheid. ONS EERSTE pakte een punt in Rotterdam, het werd een doelpuntloos gelijkspel tegen Xerxes. De opgaande lijn werd voortgezet, er werd goed gevoetbald. Inmiddels staan we in het midden van de ranglijst; spekulaties over hoeveel hoger het had gekund dienen achterwege te blijven. De laatste wedstrijden hebben duidelijk aangetoond dat AFC een goe de hoofdklasser is. Zo naderen we het einde van het seizoen, nog één wedstrijd, thuis tegen Unitas. Voor beide ploegen is het resultaat onbelangrijk, en dat geeft onze jonges juist de mogelijkheid om nog eens flink uit te halen. (Denk maar aan vorig jaar AFC-Aalsmeer: 5-11) Tot zondag! Door een misverstand liep vorige week onderstaand stukje van Henk Kappelhoff niet mee. Bij deze wordt dit ijlings hersteld: Voor alle hartelijkheid, cadeaux, toespraken, telegrammen, schriftelijke en telefonische gelukwensen ter gelegenheid van mijn 75ste verjaardag zeg ik u van ganser harte dank. Zeer speciaal dank ik mijn vrienden Ton Glas, Dio Hermens en Otto van Rijn voor de vele moeite die zij zich hebben willen getroosten om de 5de mei tot een voor mij onverge telijke avond te maken. Dit alles mede namens Puck, die door u ook in de bloemen werd gezet. Dank ook aan Ton v.d. Ven en zijn confrère voor hun goe de muzikale begeleiding. Last but not least, hulde en dank aan de familie Landman, die voor een voortreffelijke koude tafel en uitnemende service heeft gezorgd. Het kon werkelijk niet beter en me nigeen wilde niet geloven, dat onze vriend Kick alles zelf had bereid. Uit de vele reakties die ik mocht ontvangen, heb ik opge maakt, dat het voor alle aanwezigen op 5 mei een gezellige avond is geweest en dat was de bedoeling! En dan nog een speciaal woord van dank aan ons gehele eerste elftal, dat voor een verlaat, maar uiterst welkom ge schenk zorgde door een prachtige overwinning op kam- pioenscandidaat DHC. Daar was eindelijk weer die grote inzet, sterker nog, de bezieling, die tot overwinning leidt. Nu zo doorgaan jongens! Henk Kappelhoff Cor kerker was woensdag de dertiende jarig, hij werd tien jaar jonger dan Henk: 65. Anderdaags had hij een aantal vrienden op ons clubhuis uit genodigd voor een natje en een hapje. Ongelukkig viel dat gebeuren samen met de replay (dat kon zelfs Cor niet be vroeden) van de Cup-final. Niettemin werd zijn feest, na eerst gezamenlijk via de tv genoten te hebben van voetbal, zoals het gespeeld moet worden, tot in de kleine uurtjes gevierd. Cor dankt allen, die hem zo duchtig verwend hebben, van harte! Er zullen ingrijpende veranderingen in zijn woning aangebracht moeten worden, vooral dat gedeelte waar zijn drankvoorraad zich bevindt. "Het is me wat, als je op AFC je verjaardag viert" verzucht Cor. Kijksport als sportieve recrea tie, Is bij sommige opvoeders ge heel uit de gratie. Zij lopen zich, met hun onjuist meningkje, het vuur uit de sloffen. Omdat zij het met zich zelf zo goed hebben getroffen. Intussen poolen wij allemaal mee, Natuurlijk bij AFC. B. Lote Bil 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Op Hemelvaartsdag donderdag 28 mei a.s. om 16.00 uur zal de GOUDEN BALLEN PLOEG een wedstrijd spelen tegen het eerste elftal van AFC. Een happening van de eerste orde. Uitgenodigd worden de volgende gouden spelers van niet eens zo erg lang geleden: Nol Kuikens, Peter v.d. Valk, Jos Lonnee, Ernst Huisman, Elbert Tak, Henny Cruyff, Rob Brouwer, Rob Duys, Henne Boskamp, Jaap Draaisma, Rokus Hogendoorn, Frans v.d. Bor, Ben Roode, Hans Vlietman, Frits Röhrig, Ronnie Prins, Henk van Dam en Jos Kemna. De begeleiding zal bestaan uit de heren Cor Kerker, Ton v.d. Valk, Rolf Leeser en Theo van Emden. Coach: Gé van Dijk. Scheidsrechter: Bep Thomas (onder voorbehoud). Na afloop gezellig samenzijn, praten onder het genot van een drankje over hoe het voetbal vroeger gespeeld werd en hoe het thans beoefend wordt. Dit alles (uiteraard) in het gezelschap van de bij de heren behorende dames, zonder hen zouden die prestaties aanmerkelijk minder zijn geweest. De wedstrijd dient u nu reeds te noteren in uw agenda, zo veel goud zag u nimmer schitteren! Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2