ONS EERSTE Zaterdagmorgen 11 maart circa 10.30 uur, rinkel de kinkel. Ik twijfel nog even is het de huisbel of telefoon? Gelukkig echter, was ik door het fantastische lenteweer van deze dag al vroeg onder mijn dekbed vandaag gesprongen en was ik mij bewust dat het de telefoon was. Ja ja met Karei, zeg Mart je begrijpt het wel hè, je gaat toch zondag naar Rijswijk het eerste bekijken, nu draai dan eens een leuk en goed sportverslag in elkaar. Nadat ik erin toegestemd had, dat ik het kon doen, besefte ik pas wat mij te wachten zou staan. Gelukkig zijn de hockey-coach periekelen bij HBS te Bloemendaal voor dit seizoen achter de rug, dus stoomde ik zondagmorgen op mijn gemak naar het gemeentelijk sportpark te Rijswijk om u geachte AFC-ers en zij die AFC een warm hart toedragen verslag te doen van deze voor ons zo belangrijke pot. Ik had mijn vriend Doby Peters reeds eerder vroeg in dit seizoen eens verteld dat je tenmin ste één en twintig punten in je voetbalbroekzak moet heb ben om veilig te zijn en laten wij eens bezien of wij om cir ca kwart over vier deze zondag kunnen zeggen wel achtien hebben wij reeds. Doby toch al bijzonder geplaagd door blessures bracht de volgende gladiatoren in de nogal effect volle RVC weide; Cees Thomas als laatste sluitstuk geëscorteerd van rechts naar links door Hans Bergsma, Bas Rachman, Edwin Geluk als schoonveger, tegenwoordig ook wel Ausputzer genoemd en John Parsser. In het middenrif of ook wel de stoot of afbraak troepen genoemd, good-old Wim de Ridder, Theo Husers en Henny Kottman. De vuur linie was nogal verrassend want zo trof ik Milco Lambrecht op de rechtervleugel, Henk Bijlsma als centrumspits terwijl Kees Gehring de linkervleugel voor zijn rekening te nemen had. Natuurlijk heb je voor een goede - leuke wedstrijd een tegenstander van kwaliteit nodig en dat mag gezegd worden zo'n tegenstander is RVC met als last but not least dit even om u ervan in kennis te stellen, dat ik ook nog een paar Engelse woorden beheers de scheidsrechter van deze middag de geachte heer Danen. Wenu dan wat wapen fei ten; RVC deze middag getooid in het geel-blauw stond ze overigens niet slecht had de eerste twintig minuten het beste van het spel hetgeen resulteerde in een aantal cor ners op het doel van Cees, die letterlijk en figuurlijk goed door Cees zelf, Edwin en zijn secondanten werden weer staan, daarbij vermeld dat Edwin maar net van een gele kaart werd onthouden toen de goed leidende heer Danen zijn taalgebruik toch maar accepteerde bij een terechte bui- tenspelval. Bijna had Henkie met z'n directe vrije trap aan de rechterzijde van het strafschopgebied of ook wel voor outsiders, het zestien meter gebied genoemd succes, na dat Milco tegen de grasmat was gelegd, echter verdween de knikker in de bossen van de Schaapweg. Op het moment, dat ik het notitie boekje wenste te wisselen voor een kop koffie, kwam er wat meer vuur en zo reageerde Cees op miraculeuse wijze op een schot wel beter een kegel ge noemd van Dick Jol overigens geen familie van de bij Twente voetballende Martin en verlengde Kees een direc te vrije trap die kundig door Theo werd genomen, maar ook doelman Wim Zuurmond bleek uit het goede keepers hout te zijn gesneden en verwerkte deze inzet zoals het moest. Op slag van rust een uitstekende een, twee, drie, vier, vijf combinatie ik weet niet geachte lezers, of ik mij op de juiste manier uitdruk, maar zal dit nogeens aan Doby vragen tussen Henny - Theo - Wim en wederom Henny, echter zijn zwakke rechterbeen had te weinig inhoud voor keeper Wim Zuurmond en hierop volgend de gebruikelijke rust wel of niet omlijst met thee of frisdrank voor vele AFC-ers een in ieder geval hartige slok. HOOFDKLASSE A DHC 20 11 7 2 29 39-16 Elinkwijk 20 10 7 3 27 34-20 Xerxes 20 8 9 3 25 37-25 VUC 20 9 7 4 25 30-20 Unitas 20 10 4 6 24 44-35 EDO 20 9 5 6 23 37-33 Hilversum 20 10 3 7 23 32-32 AFC 20 5 8 7 18 25-32 RVC 20 4 9 7 17 25-30 Neptunus 20 5 7 8 17 21-30 Zeeburgia 20 5 5 10 15 27-34 UVS 20 4 5 11 13 26-33 CVV 20 3 7 10 13 31-51 DWV 20 3 5 12 11 24-41 Na deze versnaperingen zouden wij er voor de tweede helft eens goed voor gaan zitten, niet omdat AFC nu in de eerste helft veel beter dan RVC was geweest, maar onze aanvallen hadden toch iets meer inhoud gehad. Een goede, tactische ingreep van Doby om Milco in eerste instantie als linksbui ten te laten opereren, hetgeen voor ons met Kees op zijn be kende stek iets meer vaart opleverde, hetgeen tot uitdruk king kwam na circa zeven minuten in een glad gestreken een-tweetje tussen Henny en Henk. Nu weet ik niet of Henk het op mij of Dio Hermens had gemunt in ieder geval vloog het leder tussen ons beide de parkeerplaats op en niet zoals hij zelf wenste tussen de palen van het RVC doel. Wel zes minuten later dan toch eindelijk RAAK. Een vrije trap net nog op onze speelhelft wordt door "Rouge" Och sor ry outsiders hier bedoel ik onze Edwin Geluk mee die zo in onze AFC volksmond genoemd wordt genomen. Het ronde ding ploft als een granaat in het zestien meter gebied neer, Theo daar nog aanwezig voor een onder onsje met Henkie wachtte de inmiddels een keer stuiterende bal af, boorde het reeds goed gekleurde lijf tussen wat RVC verdedigers en knikte met de blonde kuif het instrument dat bij deze bal genoemd wordt in het voor ons zo gewenste RVC doel. Een klasse goal of indien ik het misschien mis heb, bij u velen ook een wereldgoal genoemd mag worden Het belangrijkste in deze was de 1-0 voorsprong. Na deze tref fer is het belangrijk te noemen dat onder aanvoering van onze middenveld koning Theo de bal goed werd rondge speeld en in de ploeg gehouden werd. Ook ik heb altijd van mijn trainers geleerd dat hoe langer je het leer in eigen ploec bezit houdt, de tegenstander nooit kan scoren. Een logische filosofie, maar die je dan toch maar moet kunnen uitvoeren. Naast dit tactische en technisch vermogen probeerde Henny met verschillende snoeiharde schoten de stand een nog betere wending te geven - echter hadden zijn knallen niet de juiste richting of het moet zijn dat de grote schare AFC supporters achter het doel van onze gewaardeerde te genstander de handen hieraan konden warmen. Goed de 1-0 voorsprong stond nog op het bord, in ieder ge val, en daarvoor waren wij gekomen. Benno Leeser ook al een oud gediende, wisselde met Milco. De één zegt een goede zet, de ander verklaart waarom deze wissel? Deze uit spraken maken voetbal tot één der heerlijkste sporten, je raakt er nooit over uitgesproken. Met deze wissel doelde Doby duidelijk op een middenveldversterking. Kees, ver huisde hiermede voor de rest van de wedstrijd naar de rech terspitsplaats terwijl Henkie het op de linkerflank kon gaan proberen. Aan de andere kant kun je natuurlijk ook de stel ling trekken, dat Milco zeker in deze en voorafgaande fa ses twee verdedigers bezig heeft gehouden, welke nu door zijn wegvallen meer aan de aanvallende taken konden gaan denken. Wat is voetbalwijsheid. Hoe een overwinning tot

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2