BAR TALK P& T EXPRES 3 -AFC 7: 1-1 (0-1) (Het wel en wee van de Handgraaf F.C.) elke zondag trekking weest, die op het Sportpark Sloten een drie-dubbele scheen been fraktuur opliep, dat later nog verkeerd bleek te zijn gezet ook. Maar na een half jaar spartelen in de zitkamer en een duidelijke berisping van zijn "vocht" superieuren, stond hij toch weer mooi op het veld. Dat het eerste gips verband niet goed was aangebracht speelt Jaap en ons dik wijls parten maar toch blijft hij onze goaltjesdief en ge bruikt daarbij meer en meer z'n "koppie". Zelf heb ik jaren geleden in een laatste uitwedstrijd van het seizoen tegen Diemen 10 minuten voor het einde bij een sprong mijn linker pols gebroken. Wel pijnlijk maar toch doorgespeeld; pas in de VU wist ik het zeker. Noem je dit een dieptepunt? Wie is de beste voetballer aller tijden? Waarom niet de vraag: Wie is de beste scheidsrechter aller tijden? Dan zou ik daar geen moeite mee hebben, maar ob jectief zijn over je eigen familie Voor mij zijn er eigen lijk 3 beste voetballers aller tijden in de volgende volgorde: Pele, Cruyff, Eusebio. Stel het Nederlands elftal op per heden, inklusief de trainer. Het Nederlands elftal per heden zou voor mij zijn: Does burg, v.d. Korput, Krol, Hovenkamp, Wijnstekers, Thijssen, Haan, Willy v.d. Kerkhoff, Schapendonk, Ling, Nanninga, met wisselspelers: Tahamata, Schoenaker en René v.d. Kerkhoff. Michels als trainer. Stel het naar jouw inzicht sterkste AFC-elftal aller tijden op. In het doel: Briedé, achterste vier: Thomas Rongen, Bas Rachman, Ernst Seunke, Gerrie Stalmann - Middenveld: Benno Leeser, Edwin Geluk, Theo Husers - Voor: Jos Kem- na, Kees Gehring, Dick Disselkoen. Op welke plaats eindigt ons eerste dit seizoen? AFC eindigt dit jaar op de achtste plaats. Vind je het belangrijk dat A FC zich in de hoofdklasse hand haaft en waarom? Absoluut belangrijk. Een naam als AFC mag in de voetbal lerij niet naar de achtergrond worden geplaatst. Een vereni ging met zo'n geweldige background, een groot aantal leden, prima spelers "materiaal", een enthousiast leiding gevende staf met daarbij vermelding van een jeugdcommis sie met al z'n aftakkingen waar je u tegen zegt, alleen al daarom behoort AFC zich te handhaven in de top van ama teurs in Nederland! Wat zijn je wensen voor AFC in de toekomst? Toen ik, nogmaals terugkomend over mijn jongensjaren, aan een bekende AFC-er vroeg wat er op dat bordje bij de entree van het 1e veld op de Zuidelijke Wandelweg stond en hij extra moest glimlachen omdat ik het in het Nederlands uitsprak, deze woordkeuze voor mij nooit weg te denken is bij AFC; daarom te allen tijde mijn wens voor AFC: KEEP SMILING! P.S.: Ook de bar. Jong Talent In de vorige Schakel constateert Pickelaar met spijt het gebrek aan aanbod van jeugdi ger schrijvers. Bij zijn opsomming der vete ranen ziet hij Frans Jüch, doelman van de F.C. Handgraaf, en verslaggever van de pres taties van dit elftal over het hoofd. Dat neemt niet weg, dat één aanstormende veel te weinig is. Maar er is een verklaring. Lang geleden, toen De Schakel nog een fraai gedrukt maandblad was, waren de captains van de diverse elftallen verplicht maandelijks verslag te doen van hun ver richtingen. Ik weet mij nog te herinneren, dat het in mijn geval er meestal om ging om de geringe afstand tussen de plaats van mijn elftal en de onderste op zo mogelijk geestige wijze te verbloemen. Maar goed, als onder de aanvoerders schrijverstalent schoolt, dan werd de betrokkene al gauw uitgenodigd zijn bemoeienissen uit te breiden. En dat is wat in ACC-Pitch nu juist wel gebeurd. Sommige captains hebben een ei aan de verslaggeving, maar gezien het Jubileumboek is het succes van deze opleidingsmethode toch groot. Fancy Fair Om een andere reden dan het eclatante succes van deze ac tie kom ik er nog even op terug. Ik meen hier de geweldige sociale taak, welke de bewuste zaterdag heeft vervuld. Vele oudere AFC-ers, die elkaar kennelijk niet zo veel meer zagen en voor wie een veertiendaagse gang naar Goed Ge noeg wat te veel aan het worden is, kwamen elkaar weer te gen en haalden oude herinneringen op. Het "Verrek, val dood, leef jij ook nog" was dan ook niet van de lucht. Kieviten De Baseball en Softball Propagandavereniging "De Kievi ten" hield verleden week zijn jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst trad de voorzitter Cees Boer af. Cees is al ja ren donateur onzer vereniging. Hij werd opgevolgd door onze eigen Johan de Bie. Later werden in de kascommissie benoemd onze leden Wim Endel en Jan Steensma, die als taak hebben de penningen van onze donateur Wim Ascher- man te controleren. Cees Boer heeft inmiddels domicilie gekozen op Terschelling, maar zou u met de overige genoem den kennis willen maken, dan kunt u ze na elke thuiswedstrijd aantreffen tussen het eerste biljart en de telefoon. Jan Tjalling Met een paar niet onderdruk te geeuwen Antwoord ik hen, die om "prestatievoetbal" schreeuwen. Dat dit niet bestaat, doch is dit de resultante van de frustratie. Van het verlangen naar een goede voetbal "prestatie" Pool mee, Bij AFC K.A.P. Sones Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Na de noordwester bries van vorige week, dan toch einde lijk een zonnige zondagmiddag, net niet te warm, kortom voor het eerst lekker voetbalweer. Voordat we het veld be- 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5