elke zondag trekking RONDOM DE BAL Jan Hannema, begaafd technicus en jarenlang eerste elftal speler van voor de oorlog, was één van hen en geeft verslag. Ook George Wijnand, nu alweer achttien maanden voor de EEG in Bangkok, had even tijd gevonden om aan te leggen. De redakteur was verrast (zie clubblad van 21 januari) te horen dat George pas drie maanden na dato de Schakel ont vangt. Wel blijft hij op de hoogte van de uitslagen, die hij, zoals al eens eerder is gememoreerd, her en der in het Verre Oosten, op z'n lange reizen, bij elkaar weet te vlooien. Fijn je weer te zien, George! Otto van Rijn wordt terecht door een aantal vaste medewer kers in het zonnetje gezet t.g.v. zijn 70-ste verjaardag. Via een listige kunstgreep heeft de redaktie hem in DE SPOT weten te krijgen; Otto houdt namelijk niet zo van dat gedoe om zijn persoon. Voorts bijdragen van Pim Adriaansz, Lotte Nesenberend en Jaap van Nek, bij elkaar 210 jaar oud! Lust u nog peulvruchten? In ieder geval bracht de 1 -1 ons op 15 punten, 11 te kort om bovenaan te staan. Er zijn nog 9 wedstrijden te gaan: we kunnen met gemak kampioen worden, mits de weergo den een beetje willen meewerken. Jan Hannema in de grond, sust pupillenruzietjes en veegt (zonodig) de kleedkamers aan. Vanuit zijn flat op Weerdestein kan hij (net) ons komplex in de gaten houden; na vernieling of in braak staat hij reeds in alle vroegte klaar om de nodige voor zieningen te treffen. Bij feestelijke gelegenheden is hij in de weer met geluid, versiering en de tafelbezetting en dat is nog maar een klein gedeelte van zijn aktiviteiten voor onze vereniging. Deze man, die zijn funktie(s) zoveel inhoud geeft, onze thesaurier, Otto van Rijn, is vandaag, donderdag 26 maart, 70 jaar! In zijn "spot" leert u hem een beetje kennen. Het bruine fotootje uit 1925 (zou het lukken, heer Muiier?) geeft het begin aan van zijn lidmaatschap: 56 jaar geleden. In de jeugd speelde hij immer in de hoogste elftallen, als senior net niet voldoende voor een plaatsje bij de hoofd macht. Een uitstekend voetballer, een nog groter bestuur der. Een pragmaties mens, die de werkelijkheid nimmer uit het oog verliest. Bedachtzaam, zorgvuldig en na een succes volle maatschappelijke karrière, nu 100 procent bezig met AFC. We kunnen er niet dankbaar genoeg voor zijn. Otto van Rijn, Mr. AFC, van harte gefeliciteerd met je 70- ste verjaardag. Inleveradressen: Genereus, edelmoedig, harte lijk, intelligent. Heel in het kort: een alle machtig aardige vent, Met honderden vrienden, door ieder bewonderd. Geen mens kan zeggen: "ik heb hem bedonderd" Gefeliciteerd penningmeester Van Rijn, voornaam Otto Enkel om jou speelt iedereen bij AFC in de lotto! P.R. Oficiat Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Hij is elke zondag te vinden bij de entree van ons park: Daar ontvangt hij de tegen standers van ons eerste, verwelkomt de eigen leden, ontsluit tegen half drie het hek van het hoofdveld voor de wedstrijd van de dag en rekent vervolgens uit hoe veel ons dat heeft opgeleverd. Hij vergadert, zit vergaderingen voor, heeft besprekingen met het stadsbestuur, zet stoelen recht, leegt asbakken, vist een bal uit de sloot en kontroleert na afloop van een dag vol voetbal of alle deuren van ons clubhuis gesloten zijn. Trapt weggeschopte pollen gras Verlangen De krokettenverkoop van de Landmannen loopt als een trein. Ab heeft zich nog niet op de overdekte laten zien of de bestellingen vliegen hem om de oren. Vijf hier, drie daar, zes verderop. De mensen in het gereserveer de gedeelte kijken reikhalzend naar hem uit, Ab blijft ech ter hangen in het eerste gedeelte. Geïrriteerde stem vanuit het groene blokje: "Waarom neemt ie niet een karretje, met dit weer wil iedereen wel een kroket". Kalmerende stem van de bovenste rij: "Beter zo, een mens moet wat te verlangen hebben". Laagje Voor de aanvang van de wedstrijd wordt Rik Ridderikhoff, groundsman van de Amsterdamse Tennis Club, omgeven door een aantal AFC/ATC-ers, die graag willen weten wan neer de baan opengaat. Rik zet uiteen dat er nog een laagje gravel overheen moet, dan de roller, dan weer een laagje gravel, dan weer de rol ler en er moet ook nog het één en ander geschilderd worden en bovendien is het al 22 maart. Na deze explikatie kijkt hij de omstanders onderzoekend aan. Rob: "Als je één laagje minder doet, red je het net". Kompliment ledereen weet, dat je je toestel stil moet houden, wanneer je een heldere foto wenst te maken. Het produkt van onze hoffotograaf, de heer Magielsen, treft u elders aan. Er is geen vertekening, noch sluiervorming. Je mag dan wel beroepsfotograaf zijn, bij windkracht 8 en striemende regen, is het geen sinecure om je plaatje te schie ten. Een oprecht kompliment voor de man, die ons elke week weer verrast met prachtige beelden van AFC-ers, groot en klein. 3

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 3