AFC 6 - AALSMEER 3: 3-1 DAAR STA JE DAN TER ATTENTIE VAN SELECTIE A SENIOREN AFC 7 - SLTO 4 5-0 Ik dacht dat we zo wat moeten doen aan dit scheidsrechterspro- bleem. Misschien zegt een buitenstaander dat al die thuisfluiters of clubscheidsrechters niet de ideale oplossing is, maar wie iets anders weet mag zijn vinger opsteken. Zij die met mij van gedachten daar over willen wisselen, kunnen bellen 020 - 44 26 38 84 60 51 of iedere maandagavond in onze Sociëteit. Spelkenners hebben we toch genoeg als je zo je oor te luisteren legt langs de lijn en eventuele te kortkomingen zijn bij te schaven. Na zes en tachtig jaar zou een goed functionerende scheidsrechters- commissie een sieraad zijn voor AFC. Hans de Wijs Het is al weer enige maanden geleden, dat het wel en wee van de "oudere stenen" werd belicht. Vooral het wee heeft overheest, want de riante positie is in de laatste maanden danig aangetast. De moeilijke wintermaanden gaven ons weinig respijt qua sterkte der tegenstanders en de "vogels" waren veelal naar andere oorden opgestegen. Van de groep van A was ternauwernood 11 man speelklaar te krijgen en derhalve moest de tol voor deze "amateuristische" instelling worden betaald middels 3 nederlagen op rij, weliswaar nipt en eervol doch nederlagen! J.l. zondag werd de laatste stro halm om de topplaats alsnog in bereik te krijgen gegrepen. Hoewel Aalsmeer zijn basketballploeg leek te hebben afge vaardigd. In de 1e helft waren wij daarvan nogal onder de indruk en alleen de lengte van Michael, als voorstopper furore makend, redde met veel kop-hang en valwerk enige netige situaties voor Nol's heiligdom. Toch kwam Aalsmeer terecht met 1-0 voor, via een spetter die Nol uit een moeilijke hoek langs zich hoorde fluiten. Tot de rust bleef Aalsmeer sterker, doch scoorde niet meer. De thee van Leo was dermate nuttig, Pickwick?, dat de 2e helft een her boren AFC te zien gaf. Het middenveld kreeg weer greep op het geheel en het geluk hielp ons, terecht, een handje door dat een Aalsmeer speler een kopoefening van Jos en Jaap onderbrak met een flitsende voetbeweging die zijn keeper kennelijk niet verwachtte! De gemoederen in de Aalsmeer gelederen raakten wat van slag, wat direct werd afgestraft door Jos, die een snelle 1 -2 met Jan fraai afrondde. 2-1 vóór en de boomlange spits van Aalsmeer voelde het kennelijk aan als een belediging door Michael overtroefd te worden, want hij heeft de bal erna nog nauwelijks kunnen beroeren. Dat Jos er tenslotte, gebruind door de witte hellingen, 3-1 van maakte, deed de herinnering aan de 3 geleden nederla gen goeddeels vervagen. Tot de volgende keer. Jan Pelsma Terecht was het 86ste jaardiner in de vorige Schakel in dis cussie. Verliep het jaardiner nu in chaos of was het een "spontane afloop"? Wel, als tafelpresident hecht je er natuurlijk aan ons jaar diner een unieke zaak tot een waardig einde te brengen. Met een waardige afsluiting. Helaas met ruim 120 man -aan-tafel-zonder-microfoon liep dat na de hoofdpunten uit de hand. In hoeverre zijn we dan afhankelijk van de techniek? Een jaardiner met 60 man kun je nog zonder microfoon begeleiden. Maar met 120 man-in-stemming en een slechte acoustiek is je stembereik begrensd. En als dan die micro foon verstek laat gaan sta je als tafelpraeses "in je hemd". Daarom koos ik onvrijwillig voor de "spontane afloop". na de speeches van onze voorzitter en de aanvoerder en de grote pauze welke daarna altijd volgt. Niet met vreugde. Een zo bijzonder te waarderen geste na mens onze dames het portret van onze Koningin Beatrix en haar gemaal Prins Claus te mogen aanbieden staande in de verkeerde hoek bij het orgel van onze muzikale mede werker, is geen stijl AFC waardig. Hetgeen hetzij nadruk kelijk nu nog eens gesteld niets afdoet aan de grote waar dering welke wij AFC-ers voor dit gebaar moeten hebben. Dat was klasse I Blijft nog het feit, dat mij de gelegenheid ontbrak "voor het front" onze Landheren en hun medewerkers te bedan ken voor de uitstekende maaltijd en bediening. Blijft ook het feit dat ik een kater had, niet van drank helaas. Ton Glas Wie kan mij berichten over gevonden blauw kleding jack. Achtergelaten op hekje traningsveld, dinsdagavond 27 januari na training C-Junioren, 19.00 uur. Mark Tiggeloven tel. 42 28 58 De gebruikelijke afdaling in de katakomben van AFC deed ons reeds vermoeden, dat we deze zondagmiddag geen te- gengoal zouden krijgen. Doelman Frans C. Jüch was reeds druk met een "trekker" in de weer om onze kleedkamer zo schoon mogelijk te krijgen, z'n aloude keepersinstinct volgend. De trekker verdween later onzichtbaar achter de rechterstaander in zijn doel AFC mocht dit keer niet rekenen op de grieperige Hans Pos, wiens plaats als laatste man vakkundig door Andy Tjon a Ten werd opgevuld. Aanvankelijk opereerde AFC ook nog zonder de snelle Lodewijk v.d. Pol (zat tot voor een kwartier voor het begin van de wedstrijd nog vast in een file in een parkeergarage), maar kon later op zijn steun rekenen. Al snel werd duidelijk de confrontatie met onze tegenstander, eerder bevochten in een ontaard waterballet, een van de betere "bikkelpartijen" was, een speltype dat vooral uitgedragen werd door verscheidene vijandelijke bebaarde middenvelders. Maar Wim v.d. Bold en Reinoud Eleveld hadden hun antwoord klaar. AFC scherp aanvallend met snelle rushes, had, zoals ge bruikelijk, weer veel kansen nodig, alvorens Rick Lopuhaa de score opende. Later zou hij nog twee keer scoren, ter wijl collega en concurrent Jan Perton dit alles knarsetan dend toeziend, slechts eenmaal de bal de touwen injoeg. Rob Handgraaf, al te zeer opgeladen door zijn a.s. verlo ving (u kent 'r wel) liep te hard van stapel en belandde mede gehandicapt door een ontbrekende grensrechter vaak in de buitenspelval. Daarentegen bezat zijn vader/coach/ leider/grensrechter/ deze zendag twéé vlaggen, waarmee hij zo nu en dan, zijn vroeger lidmaatschap bij de zeever kenners niet verloochenend, enkele SLTO-ers vakkundig "offside" seinde. Vooral na de thee was de enkeling, die langs de lijn stond, getuige van een nogal eenzijdige wedstrijd, waarin voorna melijk AFC het spel bepaalde en SLTO met "alles - door - het - midden - voetbal" nauwelijks kans zag de middenlijn te passeren. Schoten op de lat of net voorlangs, van onze zijde, waren dan ook een normale zaak en het was uit eindelijk Ed Nooder, die uit een scrimmage de uitslag naar

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 6