BRIDGE TERUG NAAR (SCH) AF elke zondag trekking De topscorer riep "Gooi em over de hele, jullie gebrei begint met te ver velen" De keeper gaf toen een reuze lel En riep "hier, die vang je wel" Later geheel tevree, Poolden ze bij AFC. B.L. Uffer Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. De oproep van "nieuw bloed" in onze bridgegelederen, vori ge week geplaatst, is meer dan enthousiast beantwoord. Meer dan 20 bridgekanonnen in de dop hebben de uitdaging aanvaard, door zich te melden voor enige bridgelessen, die in maart zullen beginnen, gezien de vele wintersportgangers! De datum voor de 1e les zal te zijner tijd bekend gemaakt worden. Als basissysteem zal Acol worden geleerd en het zou voortreffelijk zijn als de cursisten zich alvast de boekjes aanschaffen die het Acolsysteem op een eenvoudige en dui delijke wijze uiteenzetten. De delen 1 en 2 van Schipper- heyn heten: Van Start tot Finish. Elk boekje, beslist geen dikke pil, kost ca f 10,- en is uiter aard in elke grote boekhandel verkrijgbaar. De lessen volgen deze 2 deeltjes op de voet, zodat doorlezen van deel 1 alvast een opsteken is bij het volgen van de les. Degenen die zich alsnog vodr deze lessen willen opgeven zijn uiteraard van harte welkom. De wat meer gevorderden, kunnen natuurlijk 5 februari a.s. direct meespelen in onze drive die om 8.00 uur begint (7.45 uur aanwezig a.u.b.). Aarzel niet en meldt u! Jan Pelsma 23 32 64 In 1895 is het allemaal begonnen, u weet wel, met dat nietig clubje in onze goede Amstelstad. Een paar vriendjes zo rond de Koningin neweg wilde iets voor hun zelf. Gewoon wat rommelen met een bal, maar dan in eigen clubverband. Het werd ons AFC, AFC zoals wij dat dan heden ten dage mogen beleven. Tijdens het jaardiner anno 1981met honderd twee en twintig kerels in feestpakket en twee en negentig dames even mooi in een naburig etablissement dacht ik: konden die vriendjes van toen nog maar heel eventjes om een hoekje kijken. Hadden zij het wel allemaal zo bedoeld, Schaf Scheepens, de jonge tjes Bernard, Jac van Ooy, Jan Hylkema, Heintje Brass en Fritsje Timpery. Ze moesten het eens zien wat zijn we rijk (volgens de buitenwacht) en wat hebben we veel. Een bestuur daar zagen ook zij al de noodzaak van in, dat moest oké. Maar al die andere dingen. A, B en C commissie's waar was dat toch voor. Ja jongens, dat hebben we nu echt nodig want jullie dup pie groeide. Wat dachten jullie van een Pers- en propaganda- een Kas- en een Enquête-commissie, het is er allemaal bijgekomen. Een ovale tafel vol Jeugd-commissieleden het kan niet op en dan nog al die an dere mensen die zo ontzettend bezig zijn. Een totocommissie, die nog aanvulling behoeft, een kienmaster een musical en nieuwjaars wens schrijver. Acteurs, Thomasvaer en Pieternel, Biljarts, een Bar, een keuken, tribunes en vijf speelvelden, een verlicht trainingsveld, alles van ons, maar we vinden het misschien wel o zo gewoon. De jongetjes van weleer zouden met de ogen staan te knipperen. Al dat werk en die lieve mevrouw die steeds maar weer die twaalf honderd Schakels verzorgt. Een redakteur, vaders met auto's en moeders voor de voetbalwas, wat hadden zij ontketend? Dat mooie grote stenen gebouw, de spreuk met "het" sieraad (onlangs nog in het nieuws), het carillon, wat geweldig. Maar nu komt.het, een noodklokje zijn we vergeten, zo'n kleintje onder het carillon, die zo nu en dan even geluid kan worden. We hebben zoveel en we zijn zo royaal bedeeld met alles, maar wat we nog niet hebben is een eigen scheidsrechterskorps of commissie, hoe we dat dan ook noemen mogen. We komen weer even met de beide benen op de grond, mijne heren, want zo hadden zij dat toen gewild, een voetbalclub waar gevoetbald kan worden, dat is toch de essentie nietwaar. Daar hebben we behalve al die lieve mensen en leiders buiten het veld, op de eerste plaats leiding bij nodig in het veld. Door de jaren heen was het de taak van de voetbalbond om daar voor te zorgen en dat werkte voortreffelijk. Maar de tijd dat Leo Horn, zoals hij het ons zovaak vertelde, met z'n fietsje naar weet ik waar reed om een wedstrijd in de één of andere onderafdeling te fluiten is verleden tijd. Heden de jaren tachtig beginnen somber op ieder terrein en ook de bond heeft nog geen antwoord om de grote tekorten op scheidsrech ters gebied dan te dekken. Spelverruiming wordt wel aangedragen als oorzaak, en uitgescholden worden voor rotte vis, we kennen het verhaal allemaal zo goed. Maar is het niet prachtig al die zogenaamde agressie in toom te kunnen houden als spelleider. Nee, ik zoek het geheel ergens anders, de tijden zijn nu eenmaal an ders en men heeft gewoon geen trek meer om des zondags alleen naar heinde en ver te gaan om een stel vreemde kerels die je nooit gezien hebt en daarna waarschijnlijk ook nooit meer, te zien fluiten. Dat is ook niet leuk meer in deze tijd, je koppie thee zonder vrouw en kinderen zonder aanspraak in een klein hokje en dan nog zonder enige waardering huiswaarts te gaan. Je doet het dus niet meer goed, ze hadden die middag een Bep Thomas, George Oetelmans of Mauri ce de Hond verwacht in de reserve vierde klasse. Voostellen van de Scheidsrechterscommissie afdeling Amsterdam om iedere vereniging per twee ingeschreven elftallen te verplichten één scheidsrechter te leveren aan de bond om dan overal en elders ingezet worden, zijn om die redenen al niet haalbaar. Wie kun je nu verplichten wedstrijden te leiden, het zou nog een gro tere puinhoop worden. Nee beste mensen, we moeten het zelf gaan doen in ons eigen dup pie, voor ons eigen cluppie. Zondag's tussen je eigen vrienden of zonen (dat kan ook al) met vrouw en kinderen in de buurt op je eigen terrein op een tijd waar je zelf de voorkeur zou kunnen geven, bij jong of ouder, zeg maar hoe je het wilt. Na afloop een neut in je eigen omgeving met tevreden mensen, want je hebt wat gedaan voor hun, wat willen we nog meer. We lazen in de Schakel van j.l. de "noodkreet" "Stel u toch beschik baar, de jeugd is het waard". De B-commissie zoals u wel zult we ten probeert het scheidsrechtersprobleem zelf op te lossen en je leest dan ook tussen de opstellingen "Scheidsrechter onderling rege len". Allemaal noodoplossingen die niet voldoen en moeilijkheden in de kleedkamers vooraf. Wie moet het weer doen, juist steeds de zelfde. Natuurlijk, niet iedere voetballer is ook in staat een wed strijd te leiden dat weten we wel. Maar zou dat percentage nu zo laag zijn in onze club dat steeds weer dat kleine groepje aan de bak moet. Hoe vaak horen we tijdens de wedstrijden van ons eerste thuis, scheidsrechter gevraagd voor veld zus of zo, door de speaker. Dat is een afgang tegenover onze gasten, we moesten dat allang geregeld hebben. Dat kan alleen als AFC een goed bezet eigen scheidsrechters- korp zou bezitten, maar daar heb je dan wel een stel kerels voor no dig en waarom niet uit alle lagen van onze gelederen, de KNVB eltal- speters dus inkluis. Vrije zondagen zijn er genoeg, dus free-lance is alles mogelijk, maar we moeten wel weten met wie. 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5