elke zondag trekking EEN - TWEE - DRIE GOALTJESÜ AFC 7 - SP. ZUID 5 4-0 De oplossing is vrij gemakkelijk. Als het begin zou worden "De sieraden is het opgelost. Minder eenvoudig is het natuurlijk of dit t.o.v. de nage dachtenis van Willem al of niet moet gebeuren. U begrijpt dat ik vind van wel. Ik hoop dat het bestuur het hiermee eens is. Met clubgroeten Piet Nauta Naschrift redaktie De nagedachtenis van Willem kan tegen een stootje, hij was een man die voor iedereen openstond. Het verbeteren van enkel in meervoud zou voor hem een mooie gelegenheid zijn om er een feestje tegenaan te gooien. Maar ja ,wat doet het bestuur, Piet? Een adelijke, aamborstige akela uit Andel, Ging in Mokum op zondag, vroeg aan de wandel. Ze zag vlugge vrolijke jonge tjes doelpunten aan de Boelelaan Natuurlijk begon ze te jui- en en riep tevree: "Straks ga ik poolen bij AFC". V.E.R. Dikkie Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Modern voetbal! Sjaak van Leeuwen wordt via z'n shirt afgeremd. RAP 2 - AFC 5 0-2, zondag 11 januari 1981. (Foto: Nationaal Foto-Persbureau) Ja dèn voel je je wel lekker! Dat was gisteren bij AFC. De hele morgen al heerlijk weer en ik wil er altijd wel bij zijn, maar het noodlot sloeg al toe 's morgens onder de douche ik sta te druipen telefoon een achterneefje wil m'n 9-meter telescoop-antenne komen slopen, met een vriendje "Maar ik moet naar AFC" kreet ik, "ik kan de GGD niet bellen, hoorNu, ze zagen later wel, die karwei was te gortig voor twee man. Ik gaf ze ieder een riks troost als ze dan de in mijn tuin "geparkeerde" kerstbomen en troep wilden wegwerken? Dat deden ze blij van zin, want ze had den nog de baard in de keel en dus nog geen enkele uitke ring die eerlijke arbeid verhindert. "Wie maakt die rot zooi???" vroegen ze nog verbaasd. "De kinderen van de net te mensen uit de buurtmoest ik helaas antwoorden. En zo kwam ik, bevrijd van enige zorgen, in de rust bij AFC aansukkelen, nul - nul zien ik, gelukkig, dus er kan nog van alles gebeuren. Tegen DWV - "De Woeste Vissers" het wa ren vroeger altijd gevreesde en gewaardeerde tegenstan ders ze visten ook met elkaar Een lekker plaatsje op de tribune maar waarom zo weinig publiek? Hóórt dat niet meer, naar een leuke amateur-wed strijd te gaan kijken? Nou, ik heb lekker meegevoetbald: kijken waar de bal terecht kan komen en als het goed zit TEVOREN GILLEN! Dan help je echt mee, hoor! want op het veld kunnen ze óók niet alles zo goed zien als wij dus als je een goaltje ruikt - gillen dan! En geen meewarige kreetjes als het mis gaat, zo van Basje of Edje of Keesje je kunt toch ook moeilijk zeggen "Ik vond Theootje zo goed En als ze nu maar genoeg knallen knallen knallen, voor mijn part 80%ernaast - als het de richting maar is, dan komt er nog genoeg in en dan kan ik nog vele malen en wij allemaal ons lekker voelen aan de tap van de Land mannen. Een aangetrouwde Aangezien Lodewijk en Rein waarschijnlijk nog niet uit hun winterslaap ontwaakten, vergezelden Henny Cruyff en Loek Hekster ons naar kleedkamer 1 5 (met aparte douche!). Op het goed bespeelbare derde veld, gladde bovenlaag, zetten we de bezoekers al direkt onder grote druk. Binnen een kwartier zelfs twee keer 'elf meter'; eerst Andy die de spanning ten top voerde en miste, daarna Jan die wel zorgde voor bingo, 1 -0! Henny die uitstekend aanspeelbaar was op rechts en z'n ruime ervaring volledig ten dienste van ons team stelde, gaf de nodige rust bij de vaak te gehaast opgezette aanvallen. Nadat Jan (alweer!) via een magistrale solo 2-0 maakte, kon de wedstrijd niet meer stuk. Het enige wapenfeit van Sp. Zuid was een schot tegen de paal. In de rust spraken we af in welke volgorde we onder de douche zouden gaan. De tweede helft zakte het spelpeil tegen een tegenstander die met tien man aantrad aanzienlijk. Vooral Ricky ('my feet won't move') deelde mee in de malaise. Toch gebeurde er wel wat; Henny bijvoorbeeld, die zich be halve om 't spel ook om z'n gezinnetje langs de lijn bekom merde, of Hans die plots als spits opdook en terstond in het gras beet, en Loek die handig in de rebound 3-0 maakte, Johan die een ruime voldoende kreeg voor z'n vertoonde 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5