6^ VAN DE REDAKTIE elke zondag trekking EEN ALTERNATIEF Vanaf nü uitsluitend overwinningen voor alle elftallen, vanaf nü elke week de hoofdprijs in de Lotto, vanaf nü nooit meer een simpel pijntje, een kwaaltje, vanaf nü zijn we allemaal even lief voor elkaar, vanaf nü ach, laten we maar ophouden. We wensen het, we menen het maar hoe 1981 zich tegenover ons za! gedragen, we weten het niet. Dat is maar goed ook, het leven zal erg vervelend wor den. Alle ogen zijn gericht op ONS EERSTE, hoe zullen de verrichtingen zijn van onze hoofdmacht in het tweede ge deelte van de kompetitie. Vanaf de invoering van de hoofd klasse, 1974, werd onze positie moeiteloos gehandhaafd. In het seizoen 1976 werd zelfs een tweede plaats bereikt. Een club met zo'n brede onderlaag mag zeker op dit niveau spelen. Je zou haast zeggen, je bent het verplicht. De bal is rond, er kan van alles mee gebeuren. Blessures en simpele pech kunnen je zo maar teruggooien en dan ga je tegen je zelf spelen. Dat stadium is levensgevaarlijk. Men gaat op resultaat spelen, iedere speler krijgt strenge opdrachten. Het speelplezier verschuift naar het tweede plan. Die fase moet zeker vermeden worden. AFC bestaat over een paar dagen 86 jaar, al die jaren heeft het voetbal ons erg veel plezier geschonken en dat moet zo blijven. Intussen liggen er al weer diverse festiviteiten achter ons. Op 19 december werd er zeer genoeglijk gekiend, de tafel was rijker dan ooit tevoren. Een speciaal woord van dank aan de begunstigers maar vooral aan de bijeengaarders en presentators is hier op zijn plaats. Marcel Koster, Edwin Ge luk, Ton Disselkoen en Jack van Gelder, jullie hebben AFC een heerlijke avond bezorgd. Dat deed Pirn Adriaansz met zijn vele medewerkers op de eerste dag van het nieuwe jaar met de show VOEL JE MAAR LEKKER VANDAAG. AFC mag met recht trotst zijn op dit ensemble, een verge lijk in ons landje is niet te maken. In deze Schakel dan verder de Mixed Pickles, de Oude Doos, een gedicht uit 1932 en een stukje van Charlie. Kopij van reeds jaren aan ons clubblad verbonden medewer kers. Vernieuwing c.q. doorstroming is gewenst, toch niet verplicht. (Anders krijgt u elke week uitsluitend uitslagen en de opstellingen in de bus.) Meer dan de helft van onze vereniging is jeugd en dat is een goed ding. Nog beter wordt het wanneer zij zich ook, naast het voetballen, bezig gaan houden met het clubleven en wij de neerslag hiervan kunnen terugvinden in ons eigen vereni gingsblad: de Schakel. Dat is de wens van de redakteur voor het nieuwe jaar! Een jeugdige, jolige, jonge juriste uit Jemen, Ging tevreden haar tuimel raampjes zemen. Maar daar treft zij tot haar verwondering een plakkaat. Waarop met sierlijke letters staat "Wees tevree en pool mee bij AFC" Asje Menou Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Inleveradressen: Sigarenmagazijn: AANMANING voor het eerste elftal van AFC Jullie kunnen het wel, Maar je doet soms zoo lauw, en trap j'eenmaal mis dan verslap je te gauw. Jullie zijn goed getraind, en houden flink stand, maar toch zijn we zoo zelden aan den winnenden kant. De bal moet naar voren. En val dan toch aan. Zorg dat geen bal meer verloren kan gaan. En heb je den bal, sta stevig ter been, en sjouw met het leer dóór alles heen. Maak toch meer goaltjes, het kan en het móet! Schiet door als kanonnen, vóór een ander het doet. En wil het niet lukken, tóch omhoog maar je kop Dan probeer je het nog eens en geef het niet op. leder hart dat leeft mee en is down als 't niet lukt, men gaat stil naar huis en voelt zich bedrukt. Maar als jullie winnen, ach, wat zijn we dan blij. Enthousiasme en vreugde vieren hoogtij. Dan zijn we je dankbaar en het stemt ons tevree, dat je succes had, voor de eer van AFC Wees niet boos om 't gemopper van een "stuurman aan wal", (maar ik hoop toch van harte, dat het helpen zal). Een Aangetrouwde (Schakel nr. 4, dec. 1932) Vooral op het noordelijk halfrond van onze aardbol is het s winters een moeilijke zaak een voetbalkompetitie gaande te houden. De omstandigheden zijn voor speler en publiek geen pretje. Men heeft dit reeds enige tijd onderkend en een winterstop ingelegd. Een week voor en een week na de jaar wisseling, zo ongeveer. Een gelegenheid om de spelers enige rust te gunnen en die hebben ze echt nodig, soms werken ze wel eens drie uur per week en ook om hen het genot te schenken de huiselijke sfeer te proeven want een beroeps voetballer heeft het ook wat dat betreft erg moeilijk. Het publiek? Ach, die zitten allemaal op de Bahama's of op z'n minst op de Canarische; zo is dat allemaal goed geregeld met die winterstop. Er is echter een kleine groep mensen die het wel moeilijk heeft, speciaal in deze tijd van het jaar: de penningmeesters. Goed, de weken van de winterstop blij ven blanco in zijn kasboek, althans wat omzet betreft. Daar is op gerekend, ingecalculeerd. Maar die andere weken, die weken dat het wel doorging? Jaja, eigenlijk had het afge last moeten zijn. Het veld goed naar de knoppen en een paar duizend mensen op de tribune. Hele vakken leeg, me- 2

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2