VAN DE BRUG AF GEZIEN ONS EERSTE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 60e jaargang verschijnt wekelijks 17 december 1980 nr 39 Secretariaat: J.L Bonnet Nedersticht 65 1083 VN Amsterdam Tel.: 42 19 15 Een veel gehoord gezegde, maar daarom niet minder waar: wat gaat de tijd toch pijlsnel. Al weer bijna een jaar geleden, dat wij ons 85-jarig bestaan middels een fantastische musi cal mochten vieren en voordat je het weet is onze club 86. De situatie rond ons eerste. Niet zo rooskleurig natuurlijk, maar ik dacht, dat een blijvend optimisme gerechtvaardigd is. Een sterke start, maar door verschillende oorzaken (kan me niet herinneren, dat er zo veel blessures tegelijkertijd waren) een sterke terugval. Een uitstekende trainer, een brede en kwalitatief sterke selectie rechtvaardigen het op timisme, dat het tij te gerechter tijd zal keren. Bestuur en technische commissie blijven een absoluut ver trouwen in trainer en spelers behouden. Mogelijk dat een en ander ook zijn weerslag vindt op de prestaties van het twee de, dat zich ook in de onderste regionen bevindt. Misschien ook wel een beetje een mentaliteitskwestie. Tweede-elftallers, met jullie capaciteiten is willen: winnen. Onze belangrijkste en grootste pijler, de jeugd, draait geluk kig voortreffelijk. Niet in geringe mate te danken aan onze jeugdcommissie o.l.v. Dick v.d. Klaauw, de trainers en al die talloze leiders vanaf de A1 t/m F5. De vereniging en het be stuur in het bijzonder is hun veel dank verschuldigd. Zag u overigens die gigantische toernooi-kalender van de jeugd? Denkt u dan ook aan al het werk, dat hieraan ver bonden is? Met vele amateurs in den lande, is ook AFC bijzonder ver heugd over de benoeming van onze donateur Jo van Marle tot bondsvoorzitter. Zo zie je, behalve Arie Waayer brengt ZAC nog meer uitstekende figuren voort. Op onze schrif telijke felicitatie mochten wij een bijzonder aardige reaktie van Jo ontvangen met o.m. de belofte binnen afzienbare tijd eens naar "Goed Genoeg" te komen. Met alle respect zullen wij afscheid nemen van Wim Meuleman, die op een schitterende staat van dienst als praeses van de KNVB kan terugkijken. Feliciteren deden wij ook onze jonge, mooie dochter ATC. Wat een festijn, die viering van de tiende jaardag! En ook hier werden weer een aantal AFC-ers terecht in het zonne tje gezet middels zeer eervolle onderscheidingen. Proficiat! Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Het afgelopen jaar mochten wij ons ook verheugen in het kampioenschap van ACC, dat daarmede naar de hoofdklas se promoveerde. Houen zo! ABC en "The Reds" kunnen eveneens tevreden terugblikken. En zo staat dan alweer de jaarlijkse cyclus van festiviteiten voor de deur. Vrijdag a.s. kienen; een jaarlijks hoogtepunt vormt de nieuwjaarswens op de eerste dag van 1981 en het jaardiner, ditmaal georganiseerd op vrijdag, 23 januari. Ja, die nieuwjaarswens. Onontkoombaar denk je dan me teen aan ons aller goede vriend Louis Rieder, zo plotseling ontrukt aan dit leven. De uitvoerenden o.l.v. Pim Adriaansz en het bestuur hebben gemeend, dat het juist in de geest van Louis zou zijn om de nieuwjaarswens toch te laten doorgaan. Ongetwijfeld zullen weer vele leden op deze dagen de weg naar het clubhuis weten te vinden. De afwezige winter sporters wens ik zon en een behouden terugkeer. Mede namens mijn mede-bestuursleden wens ik u allen prettige Kerstdagen, een genoeglijke jaarwisseling en een bovenal gezond 1981. Dat het ook onze goede oude vere niging in het nieuwe jaar goed moge gaan. Jan van Dijk 'Recht voor zijn raap, maak van je hart geen moordkuil' had de redakteur me toegevoegd, nadat ik 'ja' gezegd had op zijn verzoek ONS EERSTE te doen. 'Je hoeft de kool en de geit niet te sparen, zachte heelmeesters enzovoort, je kent het. We staan er beroerd genoeg voor, je hebt een beetje ervaring, dus brandt maar los'. Daar zit ik dan, het begin is er maar het vervolg: het losbranden. Er zat een puntje of zes verschil tussen beide ploegen toen de bal voor de eerste keer werd aangeraakt. Dat verschil was in de eerste helft wel merkbaar, in de volgende vijfenveertig minuten regeerde slechts één ploeg: AFC Hoe kan dat, vraag je je af. Men mocht aftrappen met een flinke bries in de rug, het spel kan dan snel verplaatst worden. Wat deed ONS EERSTE echter? Men ging voor de zoveelste keer in de breedte spelen, en als-het-effe kon ook nog terug op de keeper. Geen centje risiko, we spelen immers voor één punt. Een keeper haalt onder deze omstandigheden met z'n uittrap makkelijk 3/4 van het veld en schept met het eventueel doorschieten van de bal levensgevaarlijke situaties voor het vijandelijke doel. (In de hoofdklasse C scoorde SMMHUHP

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 1