UIT DE OUDE DOOS Bij het naderen van 7 november - het feest van de Zilveren Ploeg. Het is opvallend te zien hoeveel de laatste Schakel aandacht geeft aan dit feestelijk gebeuren, maar tegelijkertijd valt er wel iets recht te zetten. Het zeer prettige artikel van Hans de Bie vermeldt, dat onze leden, die 25 jaar of langer lid zijn de "Ridders" van AFC zijn. Deze mededeling is echter onjuist. "Ridders" zijn de genen, die 50 jaar lid zijn, dus nog een kwart eeuw langer dan de Zilveren Ploegers. (Zie rektifikatie van Hans zelf, red) Een oude vereniging als de onze heeft uit de aard der zaak meerdere kwalificaties, ik zal er een paar opnoemen: Ere-Leden Leden van Verdienste Nobel prijswinnaars Ridders (50 jaar lid) Ridders (60 jaar lid) Zilveren Ploeg (25 jaar of meer lid) U ziet heel wat groepen en dat kan niet anders in een club die bijna 86 jaar bestaat. In overleg met de Redactie zullen wij in de komende maanden elke groep eens naar voren halen. Voor heden hebben wij daarvoor uitgezocht de "Leden van Verdienste". Om dit predicaat te krijgen moet een "ver dienste" liggen, die verricht kan zijn op het veld of achter 'de tafel' en dit alles in de meest ruime zin des woords. Zo valt er practisch elk jaar wel iemand aan te wijzen, die op Bestuursvoordracht en met goedkeuring van de Alg. Vergadering deze titel verkrijgt. Dit alles deed mij denken hoe toch die Zilveren Ploeg tot stand is gekomen en zijn 25 jarig bestaan nadert. Want zie wat de Schakel van november 1956, 35e jaargang nr 4 hierover schrijft: "Het initiatief van onze Vice-President Max de Bruin om de band te verstevigen tussen hen, die 25 jaar of meer lid van A FC zijn, heeft weerklank gevonden. De destijds in Mixed Pickles gesuggereerde naam "de Zilveren Ploeg" werd aanvaard door enige tientallen zilveren AFC-ers (helaas niet alleen zilver wegens hun aantal lidmaatschaps jaren, maar ook wegens de kleur van hun haar), die op 31 October in hotel Schiller bijeenkwamen. Er is een voorlopige commissie benoemd bestaande uit Max de Bruin, Willy v.d. Brink en Ar ie Waayer, die zal nagaan, hoe deze zilveren ploeg zich kan amuseren en nut tige dingen voor A FC kan produceren. Het is uiteraard mogelijk, dat de initiatiefnemers te goeder- trouw aan sommige AFC leden geen uitnodiging hebben ge zonden, hoewel zij deze hadden behoren te ontvangen. De moeilijkheid is namelijk, dat wellicht sommige leden enige jaren geen lid zijn geweest, hetzij door verblijf bui tenslands, hetzij destijds ais bezuinigingsmaatregel. Bij inschrijving in de ledenboeken is uiteraard niet vermeld, of zij zoja, hoe lang zij vroeger lid zijn geweest. Mochten er in AFC dus leden zijn, die nu in totaal 25 jaar lid zijn en desondanks geen uitnodiging ontvingen om bo vengenoemde redenen, dan worden zij vriendelijk verzocht zich zo spoedig mogelijk bij Max de Bruin op te geven" get. J.W. Overigens verwijs ik naar onderstaande lijstjes, die deze keer de Leden van Verdienste in herinnering brengen en waarvan u een aantal ongetwijfeld zult kunnen begroeten en met wie u een gezellig praatje kunt houden, een drankje nutti gen of aan tafel kunt converseren. 1953 Gerard van Nigtevegt (de grote man van Goed Ge noeg) 1955 Jaap a Cohen (onze revue-specialist en Nieuwjaar- wens-schrijver) Joop van der Voort (eens een voortvarend captain van het 2e en een stevige back in het 1e) 1963 Cor Kerker (in zijn actieve periode een belangrijk lid van de E.C. en daar van vele jaren voorzitter) J. Meyer Jr (commissie-lid en vele jaren drukker van de AFC Schakel) Cor van Peperzeel (onze eminente pianist bij vele feestelijkheden) 1966 Tonnie v.d. Valk (1e en 2e elftalspeler, veteraan en vele jaren lang een uiterst verdienstelijke 2e penningmeester) 1967 Jan Steensma (2e voorzitter, Schakel medewerker en redacteur en voorzitter van ABC) 1970 Johan de Bie (veel activiteiten in functies in AFC en ABC en ook nog in 1980) Ties Gerritse (een uitstekende doelverdediger in AFC 1 en hulptrainer, vooral bij jeugdopleidingen van keepers. 1971 Arie Waayer (nu 82 jaar, tennist nog actief, mede oprichter van de Zilveren Ploeg, eens 2e elftalspe ler, keeper van ZAC en reserve doelman Ned. Elf tal en keeper van het Oostelijk elftal) 1972 Willy Brusse (thans net 75 jaar geworden, 3 wed strijden in het 1e gespeeld, vele wedstrijden in AFC 2, ex bestuurslid en heel veel jaren tafelpresident op ons Jaardiner, in diverse Commissies actief) 1972 Kick Sierhuis (athleet, voetballer en Lotto en Toto specialist) 1975 Pim Adriaansz (Pickelaar, Nieuwjaarswens schrijver, eens doelverdediger van AFC 13) Tieme ten Oosten (een heel lange periode Enquete- commissielid) Rob Duis (1e elftalspeler, voorzitter E.C., thans 2e voorzitter AFC) Cor Quint (eveneens een zeer lange periode Enquete- commissielid) Bob Wildeboer (actief in 2e en 3e elftal, maar vooral zijn werk voor revues en Nieuwjaarswensen) 1977 F.H. Haubrich(jeugdwerk, Lotto en Toto activitei ten) (De gegevens 1978 en 1979 ontbreken nog, doordat de be treffende Schakels bij de binder zijn). Op de bovenstaande lijst hebben wij niet vermeld degenen, die wel Lid van Verdienste zijn geweest, doch inmiddels zijn heengegaan: dit zijn: 1952 Gerard Hauber 1955 Henk Esser 1957 Max de Bruin Sr. 1958 M. de Granje Gerri Stallmann 1963 SiemdeBoer J. Roodenburgh Ben Eiserman Frans de Vilder Jan Prent Siem de Waal 1970 Joop Hurwits Ook zij blijven in dankbare herinnering voor hetgeen zij op velerlei gebied voor onze good old AFC hebben gedaan Jb. v. N. 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5