AFC 6 - CTO 2 3-1 BESTE SPORTVRIENDEN AFC 7-SP. NOORD 2 0-2 AFC B3 Jun. - ZEEBURGIA B2 Jun. Deze match was een goede gelegenheid te zien hoe we er dit seizoen voorstaan. Beide ploegen hadden twee verliespunten na 7 matches en de winnaar bleef in de race voor de toppositie. CTO begon uitermate wilskrachtig, doch kon zich geen uit gespeelde kansen scheppen. Wij speelden zoals afgesproken uitermate gedisciplineerd, wat heel wat zegt met zoveel balverliefden. Halverwege de 1e helft scoorde Ron fraai uit een moeilijke hoek. Het spel werd steeds meer op CTO's helft verspeeld en uit een soepele aanval over links scoorde Jos na aangeven van Arie 2-0. Na de rust eenzelfde spelbeeld, een uitgekookt spelend AFC en een fel vechtend CTO. Nadat Bart een penalty fraai gestopt zag, bracht Cas met een fraaie lob a la Pele en Pier Tol de 3-0 stand op het scoreblad. CTO maakte tenslotte verdiend 3-1wat de eindstand werd van deze pittige, doch sportieve match! Wij blijven dus helemaal in de race voor de hoogste plaats! Nu de reislustigen weer wat honkvaster worden, zullen de opstellingsmoeilijkheden hopelijk wat minder worden. Jan Pelsma Nu het siezoen 1980-1981 van start is, wil ik gaarne enkele suggesties doen, die ter voorkoming van blessures en een op timale sportprestatie ten goede komen. Ik verzoek jullie dan ook deze punten goed door te lezen, en in de praktijk uit te voeren. A. ZELF PREVENTIE (Voorkomen van blessures) 1e Nagels kortknippen, maar niet uit de hoeken (voe ten). 2e Voorkomen van blaren (talkpoeder of Skin Lube). 3e Deugdelijk schoeisel (niet te klein en niet te groot). 4e Schoenen en kousen niet te strak vastmaken. 5e Bij wedstrijden en training bandages dragen en deze goed leren aanleggen. 6e Scheenbeschermers om en kousen altijd omhoog dragen en met bandjes vastzetten. 7e Zorg dat de schoenen soepel blijven (invetten). 8e Controleer je noppen op lengte en slijtage. B. HYGIENE 1e Steeds gewassen kleding aantrekken. 2e Stevig afdrogen, na het douchen 3e Laat iedere kleine of grote blessure deskundig be handelen. 4e Bij de warming up altijd een eigen shirt dragen, dus geen wedstrijd shirt meer dragen. 5e Verplicht op training en wedstrijden badslippers te n. 7e Bij opkomende kramp dit niet door het gehele elf tal laten behandelen. 8e Bij een blessure nooit en te nimmer warmte toepas sen, de eerste 24 uur alleen maar afkoelen, door bv met ijspakking of washandje met ijsblokjes. 9e Mocht er na de wedstrijd een blessure manifesteren, ga dan naar een eerste hulp post van een ziekenhuis of raadpleeg een arts. Men mag zich ook te allen tijde met mij in verbin ding stellen. Tel. 020 -11 75 92 Met deze wenken hoop ik, dat blessures en andere proble men voorkomen kunnen worden, en met de wens, dat we gezamenlijk een prettig en succesvol seizoen zullen hebben, Ko Grosze Nipper De volle parkeerplaats en een met chaotisch gestalde auto's bezette oprijlaan en trottoirs, deden vermoeden dat er thuis een belangrijke wedstrijd zou zijn te zien. Vochtig en guur weer buiten, warmte en snert binnen ontmoetten de talloze aanwezigen. Onder de klanken van mars- en discomuziek, ongetwijfeld een combinatie voor jong en oud, betraden we uit de over volle kleedkamer, gestoken in de voorgeschreven reserve- kledij (wit shirt, zwarte broek, rode kousen) het veld. Aangezien we een kwartier later begonnen, was er gele genheid te constateren, dat van de vijf AFC-elftallen er slechts één in de originele clubkleuren had afgetrapt om half drie. Het zal de vele toeschouwers ook niet zijn ont gaan dat we via de geluidsinstallatie om een scheidsrechter verzochten. Gestoken in een modieuze herfstcombinatie, corduroy broek, flannel shirt en wollen slipover, floot de heer D. Klein, een werkelijk sublieme partij. De gelijkopgaande wedstrijd werd in de eerste helft via een scrimmage voor ons doel (0-1) en na een aarzelend optreden in de 75e minuut in 't voordeel van Sp. Noord beslist (0-2). Na afloop stilte alom in de kleedkamer, zo erg zelfs, dat je elftalleider J. Handgraaf z'n brilleglazen kon horen drogen. De koude douches tenslotte onderstreepten een onnodig puntenverlies. Op het inmiddels redelijk autovrije trottoir ontmoetten we een opgewekte Huib Plemper die trots verhaal doet van z'n vijf goals die middag, gescoord in het achtste. In voetbal is veel mogelijk! Frans C. Jüch C. ALGEMEEN 1e Doe een goede warming-up en vergeet de rekkings oefeningen niet. 2e Geen volle maag bij de wedstrijd of training. 3e Gebruik lauwwarme thee in de rust. 4e Geen koolzuur-houdende dranken vooraf bij wed strijden of training. 5e Breng laagje vaseline aan op de wenkbrauwen, i.v.m. transpiratie. 6e Breng vaseline aan op de buitenzijde van de knie en bovenbeen ter voorkoming van schaafwonden bij harde en droge velden. Zondagmiddag om 12.00 uur moest het dan gebeuren tegen een ploeg die nog ongeslagen was en slechts 2x had gelijk gespeeld. Sterkste opstelling werd besloten zodat er 2 spe lers langs de lijn stonden te trappelen om in te vallen. Zeeburgia ging goed van start liet de bal rond gaan en kon elkaar gemakkelijk vinden. Daar is één antwoord op: storen, dat gebeurde en zodra AFC in balbezit kwam, werd er ogenblikkelijk vrij gelopen, de aanvallen werden intelli gent opgezet en zorgden voor de nodige onrust bij de tegen stander. Na 20 minuten toch 0-1 voor Zeeburiga, vijf mi nuten later 1 -1 door Michel Verduin uit een corner en te vens ruststand. Na de thee een Zeeburgia dat massaal ten aanval trok. Het publiek zag het doelpunt aankomen. 7

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 7