elke zondag trekking AANVULLING ONS EERSTE Inleveradressen: Een besjokken aas van een back, Haalde de gram van de arbi ter op zijn nek. Want in zijn strijd met de rechtsbuiten. Trapte hij de grensrechter te gen zijn kuiten. De grote dignataris sprak: "Allez, Ga jij maar kijken bij het poo len van AFC" O.S. Yker Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Noot van de redaktie: Bij het Lotto-rijm van de vorige week werd de aanbrenger, ene Max v.d. B., een straatspecialist genoemd. Max moet inmiddels begrepen hebben dat hier een zetfoutje werd gemaakt. De zetster moet gedacht hebben dat het ging om een straat voetballer, het woord "skaat" was haar niet bekend. Alhoewel voor vele voetballers het predikaat "straatspecia list" een ere-titel betekent, biedt de redaktie niettemin haar excuses aan voor het gemaakte foutje. De prent 'Zo begon hetop pagina 12 van de vorige Schakel, die ons een aantal woeste kerels laat zien, jagend achter een varkensblaas in een middeleeuwse engelse straat, is ontleend aan het boek van Pierre Heyboer: "Kampioenen en Krukken in Kniebroek". Beelden en berichten uit de kinderjaren van de sport. Een fascinerend boek! (van het Zaterdagvoetbal) Een week lang was het reeds het gesprek van de dag geweest. Ons Eerste tegen Bok de Korver BDK) Na uit de eerste vijf wedstrijden acht punten vergaard te hebben moest dit de doorbraak worden naar de kopposi tie op de ranglijst. Hiertoe moest BDK (6 punten uit 4 wedstrijden) duidelijk teruggewezen worden. Welnu, alle ingrediënten voor die happening waren aanwezig. Zoals al enkele weken het geval is druppelde reeds geruime tijd voor de aanvang een (steeds groeiend) aantal supporters naar ons eerste veld, waar ONS EERSTE aan zijn warming-up bezig was. Daar BDK in een rood shirt speelt was ons eerste gehuld in de groene reserve-shirts van onze zondag-collega's. De scheidsrechter had reeds voor de aanvang van de partij zijn consumptiebonnen ontvangen, dus ook van die kant waren slechts positieve daden te verwachten. Een laatste donderspeech van leider/coach Jack van Gelder en de strijd kon beginnen. Zoals verwacht trok AFC onmiddellijk het initiatief naar zich toe wat resulteerde in een aantal knap uitgevoerde aan vallen waarvan de tweede al bijna succes opleverde toen Jan Otsen op rechts doorbrak, de bal voortrok, en Rob Hompes met een knap schot leek te gaan scoren. Op wonderbaar lijke wijze echter werd de bal uit het BDK-doel gewerkt. Zo werden de gasten de eerste 10 minuten teruggedrukt. Maar wonder boven wonder, na deze eerste 10 minuten ebde het AFC-offensief weg en verder dan twee vrije schop pen op een twintig meter van het BDK-doel kwam het niet meer, ondanks aanmoedigingen en aanwijzingen van suppor ters en coach. De gehele eerste helft speelde zich verder op het middenveld af zonder dat beide ploegen zich uitgespeel de kansen konden scheppen. Bij rust dus 0-0. Na de thee gebeurde wat men voor onmogelijk had gehou den: BDK werd sterker. Met frisse aanvallen werd onze ver dediging op de proef gesteld. Geen paniek! Verdedigend zit Ons Eerste goed in elkaar, en als er een steekje valt is daar altijd nog Kees Boyenk die ook nu weer bewees dat hij (zelfs met een hinderlijke blessure) een betrouwbaar sluitstuk is. Maar al met al, AFC kreeg het moeilijk en kwam aan aanvallen niet of nauwelijks meer toe. De aanslui ting van middenveld naar aanval klopte niet meer en onze twee spitsen Tim Timmerman en Jan Otsen kregen daar door te weinig steun om in hun normale spel te komen. Steeds duidelijker werd dat dit keer een gelijk spel het maximaal haalbare was. Of Twee wissels moesten de nodige aanvallende inpulsen geven. Ron van Doesburg en Hans van Zutphen werden ingezet om de beoogde twee winstpunten binnen te halen. Maar juist in die periode, toen verdedigend even de concentratie verslapte, sloeg BDK toe. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval resulteerde in een diepte-pass op een van de BDK- aanvallers. Van de rand van ons strafschopgebied wist deze onverlaat een schot los te laten dat zelfs voor Kees Boyenk te machtig bleek. 0-1 De AFC-aanhang verstomde in tegenstelling tot die van BDK. Met nog slechts 5 minuten te spelen was het duidelijk: BDK gaf deze voorsprong niet meer uit handen en zo werd de eerste nederlaag van Ons Eerste een feit. Het zat er beslist niet in deze keer, maar met de steun die we tot nu toe gehad hebben (zelfs in verre uitwedstrijden) kan dit elftal toch nog hoge ogen gooien. Coach Jack van Gelder was uiteraard teleurgesteld na afloop: "Mijn ploeg maakte een vermoeide indruk. Een zwaar voor seizoen en de voortdurende druk van het moeten winnen is misschien wat te veel geweest. Maar ik heb een ploeg met een kern van ervaren mensen (b.v. Tim Timmerman, Kees Boyenk, Don Quint, Jan Sandberg, Jan Otsen en Ton Dis selkoen) met daaromheen opkomend jong talent zoals Hans en Rob Hompes, Ron van Doesburg, Jaques Parson en Hans Slaap. Ik blijf alle vertrouwen houden." Volgende week is dit Ons Eerste vrij maar de week daarna gaan we er weer fris tegenaan. Komt u ons weer aanmoedi gen? Joh. Lucas

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3