$sstmË ONS EERSTE 'T' r 4 »**t f Nog een beeld uit Ajax - AFC, het jeugdtreffen tussen twee gerenommeerde Amsterdamse clubs. Beoefenen deze twee AFC-ers een nieuwe dans? (Foto: Nationaal Foto - Persbureau) Dit keer geen verslag van onze hoofdmacht (men speelde vriendschappelijk tegen Rood Wit) maar reportages van de A1 junioren en het Zaterdagmiddagelftal. De A1 ging naar de Meer en bestreed daar de jeugd van Ajax. Men keerde terug met een 3-2 overwinning! Cees den Bra ven, de enthousiaste leider van ONS EERSTE jeugdteam, geeft zijn indrukken weer; de heer Magielsen was ter plekke en zorgde voor enkele fraaie beelden. Joh. Lucas vertelt hoe moelijk zijn (zaterdag) team het had met de mede runner-up BDK. Beide verslagen vormen geen gek alternatief, hier komen ze; Onze A1 Junioren Onze A1 junioren speelden de afgelopen zondag een van de betere wedstrijden. Natuurlijk, de tegenstander Ajax inspireerde wel degelijk. (5 gespeeld en 10 punten). Wij 4 verliespunten, dus wilden we de aansluiting bewaren, dan moest er gewonnen worden. Al in het begin van de wedstrijd werd duidelijk, dat menta liteit en karakter in grote mate aanwezig waren. De voorhoede en middenveld jaagden op iedere bal; de achter hoede speelde zeer geconcentreerd de bal rond, zodat Ajax moeilijk in zijn spel kon komen. Na 15 minuten een schitterende open aanval over rechts, waar Frans de bal keurig voortrok, waarna kopspecialist Roger het karwei klaarde. Korte tijd later werd het 2-0 door dezelfde Roger. Ditmaal met de voet. Ajax, dat er aanvankelijk niet aan te pas kwam gooide er nu toch wel een schepje op en werd ook wel sterker. Zeven minuten voor rust kwam de tegengoal, 1 -2 dus. AFC, aangemoedigd door vele mensen kwam terug en hoe! Een schitterende corner van Robbie (een streep) werd in één keer door onze eigen Pol langs de verbouwereerde Ajax keeper gekopt: 1-3. Waarmee ook de rust aanbrak. Na de rust een zeer fel en verbeten aanvallend Ajax, die in het milde herfstzonnetje, kennelijk de zaken even recht wil de trekken. Een goed en rustig verdedigend AFC met Onno aan het hoofd, die van geen wijken wilde weten. En zoals zo vaak gebeurd bij deze speltrant krijgt de verde digende partij de beste kansen. Robbie tweemaal, Roger twee maal, Etienne twee maal. Alleen voor de Ajax keeper en de bal er maar niet in. Twintig minuten voor tijd werd het toch nog 2-3 door een tegengoal van Ajax gescoord uit een cornerbal. Met alle ge volgen van dien, Ajax rook zijn kans. Een nu toch wel zeer sterk verdedigend AFC zag aanval na aanval van Ajax op zich afkomen. Onno onderscheide zich door enkele zeer fraaie reddingen. Gelukkig hielden we het hoofd koel en wisten de overwin ning uit het vuur te slepen in deze van beide kanten sportief gespeelde wedstrijd. Nog een compliment voor scheidsrech ter Maas, die deze wedstrijd correct leidde en goed in de hand wist te houden. Verblijdend was vooral in de eerste helft het bij vlagen zeer goede spel. Verder de discipline binnen de ploeg, zodat het spelconcept van de trainer goed uit de verf kwam. Zo spelend met als grote kracht het collectief kunnen we dit seizoen van deze A1 nog veel vuurwerk verwachten. AFC-ers kom gerust eens kijken, de jeugd heeft de toe komst! Cees den Braven Sr.

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2