IN MEMORIAM SIEM DE WAAL MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz. Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt. Zo betreurt het Bestuur het bijzonder, dat toen in de zomermaanden ons zeer verdienstelijk en geliefd lid SIEM DE WAAL op hoge leeftijd overleed, er geen Schakel verscheen, en bij het eerste uitkomen in het nieuwe seizoen, verzuimd werd bij dit trieste feit stil te staan. Een fout erkennen is niet erg. Vandaar in deze sep tembermaand een herinnering aan Siem van zijn vele AFC-vrienden. Want missen doen wij hem in het club huis en op de tribune, waar hij altijd zo trouw verge zeld werd door zijn Lenie. De voetballerij begon voor hem al op rond veertien jarige leeftijd, toen hij middenvoor was in ILPEN- STEIN te llpendam, waar Siem geboren werd. De praktijk van het leven bracht hem naar Amster dam in de effectenhandel en daardoor werd hij ook lid van AFC. En wat voor een lid! Vele functies heeft hij gehad, o.a. in de elftal-commis sie A en in het bijzonder in de Commissie Indië. Op zijn initiatief werd in oktober 1946 onder het hoofd: "Zij gingen niet voor hun genoegen een oproep in de Schakel gedaan met de volledige instemming van het toenmalige Bestuur, hetgeen tot gevolg had, dat reeds bij het verschijnen van de volgende Schakel de Contact-commissie Indië was geïnstalleerd. (Siem de Waal, Joop Gilkens en Jan Scheepstra). Een lijst van Indië-gangers werd vermeld, n.l. degenen, die regelmatig pakketten uit Holland ontvingen. Man nen als Dio Hermens, Wil Brommelkamp, George Wij nand en Hans Schooneveldt brachten in de januari- Schakel 1948 hun dank tot uiting. Siem de Waal kreeg in 1949 welverdiend de Nobel prijs. Zijn activiteiten voor de club gingen door en in 1963 getuigde AFC van haar waardering, door hem te be noemen tot Lid van Verdienste. Wie herinnert zich niet dat mooie feest op Goed Ge noeg, toen Siem zijn 80-ste verjaardag vierde! Van ons is een integer mens en een zeer goede AFC-er heengegaan, na een lang en actief leven. De herin nering aan hem blijft een levende gedachte. Dank Siem, voor alles wat je voor AFC, je familie en je vrienden hebt betekend! Je vele AFC-vrienden Gek toch Oudergewoonte heeft Pickelaar zich ook dit jaar weer ter dege voorbereid op het nieuwe seizoen. Tot één van zijn niet geringe oefeningen behoort jaarlijkse deelname aan de avondvierdaagse. De happening vindt steeds plaats in de stilte der duinen. Niet in massale slagorde achter een rommeldebom aan, maar solitair; als in een stille omgang. Het gebeurde op één van die avonden, dat Pickelaar geraakt werd door de man met de hamer. U kent hem ongetwijfeld. De soepele tred werd allengs onregelmatiger en inder daad kort daarop liep Pickelaar niet meer, maar hij hob belde. In die ontredderde staat ging hij bij een samenvoeging van bospaden plotseling op in een groep, eveneens deelnemen de, psychiatrische patiënten uit het nabije ziekenhuis. En de goede mannen en vrouwen in dat peleton u raadt het reeds hobbelden allen voort, wijdbeens en gebogen stappend met slap afhangende armen en neerwaarts gerich te blik. Pickelaar hobbelde mee, vele kilometers lang; met een zelf de ontregelde motoriek. Bij een zijpad werd gestopt voor de controle-knip in de rode deelnemerskaarten, die doorgaans vlot tevoorschijn kwa men. Tot het Pickelaars beurt was. In een vlaag van geestelijke absentie stak hij de controleur een kassa-bonnetje toe, dat toevallig vooraan in de jaszak zat. De controleur bleek een man van grote takt, want hij knipte zelfs tweemaal. Pickelaar hervond zichzelf echter en sprak tegen de man: "Sorry, maar ik ben niet gek hoor" "Dat weet ik toch", zei de man, begripvol lachend. Maar Pickelaar zag hem denken: "dat zeggen ze hier alle maal"! Even probeerde Pickelaar nog verder verweer, maar hij zag er al gauw het nutteloze van in. Iedere toevoeging zou de zaak alleen maar erger maken. Tot de finish deelde Pickelaar het samenzijn met zijn mak kers, die uit de samenleving waren getuimeld. Het bleek een geluksbeleving van een nog niet gekende or de. Maar ongetwijfeld heeft de diende wandelbondsofficial nog 's avonds bij vrouwlief aan de koffie gezegd: "Wat ik nou vanavond toch voor een gek aan mijn controle post had". Leibchen Vanouds heeft Pickelaar een zwak voor onder andere AFC 9, dat zijn externe contacten blijkbaar goed onder houdt. Nog in dit voorjaar ontvingen de mannen van Rik de Boer op "Goed Genoeg" het eerste elftal van de "Sportclub Bau- departement Basel" voor een friendly game. Met accuratesse kondigden de Zwitsers zich tevoren aan. Spielerkleidung: Hosen blau, Leibchen blau, Socken blau. Durchschnittsalter: 30 Jahre. (Van de spelers, neemt Picke- 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5