9 in dit geval de Junioren A4 en C5 en de tegenstanders, het trieste bericht over te brengen, dat de wedstrijden we gens gebrek aan een scheidsrechter, geen doorgang konden vinden. Op weg naar de kleedkamers, liep ik plotseling Frans Ste- fels tegen het lijf, die zojuist een formidabele wedstrijd in de A1 Junioren had gespeeld. Op mijn vraag of hij er iets voor voelde om een wedstrijd bij de A4 te fluiten, reageerde hij met een spontaan "ja natuurlijk". Hij gunde zich niet eens de tijd om een verfris sing te nemen, maar haalde bij Leo, de wedstrijdbal en de fluit, en begaf zich op weg naar het 2e veld. ledereen blij dat de wedstrijd kon doorgaan, en hij floot net zo als hij voetbalde, voortreffelijk! Hetzelfde geldt voor Paul Jochems uit de B2, die na zelf een uur inspannend bezig te zijn geweest, nog "eventjes" de Junioren C5 ging fluiten. Voor dit soort kerels neem ik m'n petje af. Een groot compliment voor beide mannen is hier dus ze ker op z'n plaats. P.S. Wist u, dat Salo Cohen wegens ziekte van andere kee pers, 3 wedstrijden heeft gekeept. Formidabel Salo, en bedankt. Dick van der Klaauw ONZE B JUNIOREN Op zondag 14 september 1980 gaat er bij vele gezinnen de wekker af om 07.30 uur. Bij sommigen niet. De ijverige dames en heren van F.C. Uithoorn doen er alles aan hun gas ten, zoals steeds, te ontvangen en ook de eigen jeugd een sportieve dag te bezorgen. Om 09.00 uur is alles klaar. Om 09.30 uur zijn de spelers van Uithoorn B3 bijeen en maken zich op voor een goed potje voetbal tegen AFC B7. Bij AFC staan zegge en schrijven 4 leden om 09.00 uur paraat en de nodige ouders en bestuursleden. Ze staan er nog om 09.40 uur. Dus: 02975 - 6 36 81"U spreekt met AFC en wij moeten u tot onze zeer grote spijt mededelen dat 8 voetballers be sloten hebben zonder meer uw spelers, bestuursleden, scheidsrechter, cantinedienst en 4 eigen spelers, leider en ouders te negeren. Wij schamen ons diep en verzekeren u dat alles in het clubblad duidelijk stond vermeld, geen afschrijvingen werden ontvangen en het louter en alleen om instelling en mentaliteit van een aantal gaat. Tot aan het 2e elftal toe waren wij bezig om ook de lagere elftallen we kelijks te laten spelen, waardoor in alle elftallen met twee reservespelers is gepland en dus steeds vier jongens moeten wisselen." Natuurlijk was FC Uithoorn erg correct en vol begrip, maar AFC's kaken zijn donkerder dan het rood in de club- kleding! Het bestuur is belangstellend naar de uitleg (zie medede lingen van de jeugdcommissie) Zie dan eens onze elftallen B1 tot en met B6 De B6 ging dapper strijdend onder tegen een zeer sterk Blauw Wit B4. Toch is het een feit dat dit elftal vol goede spelers zit en technisch best gezien mag worden. Misschien wat pech en in een sterke pool? Jongens dat komt best goed hoor! De B5 wiste de zwakke wedstrijd van vorige week uit door de grootste zege van de dag, 6-0!Prima, en nu doorgaan mannen. Rob Mathijse is nog wat te gretig en drukt de voor hoede ineen door teveel op te komen, waardoor ook vriend Kappel bij sterke tegenstanders alleen komt te staan met alle gevolgen vandien. Rob toont het juiste karakter en als de andere jongens zijn voorbeeld volgen gaan we nog wat be leven dit seizoen. Wat te denken van onze spits De Groot, die er liefst 5 in het net deponeerde. Er wordt gefluisterd dat de andere jongens ook zoiets van plan zijn en De Groot er helemaal niets op tegen heeft. Sterker nog hij zal de passes daarvoor hoogst persoonlijk uitdelen. Het 4e is een prachtige eenheid met veel techniek, inzicht, karakter, samenspel engoals. Grootste gevaar is dat ze naast hun schoenen gaan lopen en op sokken verlies je natuurlijk altijd. Wedden dat de heer Keizer dit direkt doorheeft en daar wat aan doet? Doorgaan jongens, het gaat prima. De B2 van SDW speelde zijn laatste wedstrijd tegen Ajax B2 gelijk (1-1) en heeft een beresterk elftal, dat volgens de leiding van SDW best in de eerste klasse (is 602) kan mee spelen. Inderdtad is dat zo. Vorige week werd Buitenvel- dert nog met 1-4 verslagen. Met vlet aanvalsspel werd dan ook AFC B3 onder zware druk gezet en toen de achter hoede even niet oplette was het 1-0 voor SDW. Een mooie dieptepas van Michel een lob van Paul en Maarten liet het net trillen. Wel hielp de wind in de rug AFC een beetje, maar toch plofte SDW er een goed genomen vrije schop prachtig in. 2-1 dus. Niet getreurd, want Bertolini, trok de zaken even recht. Die jongen heeft een hekel aan een achterstand. Rust dus 2-2 en de tweede helft gestart tegen de strakke wind in. Voordeel voor AFC, want echte voetballers zijn dan pas in hun element en gaan met gaaf technisch voetbal langs de grond op hun doel af. Maar ja, met zo'n sterke tegenstander is dat niet voldoende. Uitein delijk is het (net als de B2) 2e klasse. Ook inzet en wilskracht waren de wapens die enze jongens voor twee honderd procent in de sportieve strijd brachten en met succes. De voorhoede stoorde steeds en hield SDW vroeg af. Op het middenveld werd als paarden, leeuwen, antilopen - kortom, heel Artis - gewerkt en dan was er nog die achterste lijn die niets weggaf. Toen kwam natuurlijk de logische kroon op het werk door een prachtige goal en stond AFC nota bene met 2-3 voor. De toeschouwers hebben nog wel flink met de knieën staan klapperen, maar de jongens hielden het hoofd koel. Voorwaar, een prima prestatie. Vraag is of dit niveau elke week op de groene sprieten kan worden getoond en de B3 de deelname in de 2e klasse inderdaad zal rechtvaardigen. AFC rekent op jullie, jongens! Met dit soort spel kan het elftal in De Schakel worden ver meld als "FC KARAKTER" Ons tweede elftal vergat een handvol fraaie en open kan sen te benutten. Alhoewel het spel beter was dan vorige week en de tegenstander nu beter onder druk werd ge houden is er nog veel, nog erg veel werk te verzetten. De babbels van een aantal heren slaan nergens op en als het voetbal net zo goed was, dan was iedere pot geheide winst! Wij verwachten het sportieve antwoord van de spelers a.s. zondag. Alles geven op trainen, de warming-up en de wed strijd is een absolute noodzaak.

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 9