De jonge AFC-ers 3J5 UIT DE OUDE DOOS Om de herinnering levendig te houden NOBELPRIJS FILIAAL elke zondag trekking H.H. ZATERDAGSPELERS Het is in AFC een grote eer als iemand de Nobelprijs krijgt. Dat zijn de mensen (naast Bestuur- Commissieleden, Rid ders, Ere-leden en Leden van Verdienste) die zich uitzon derlijk verdienstelijk hebben gemaakt voor onze club. Het komt derhalve zelden voor (en indien ik mij goed herin ner is dit de eerste keer) dat een Nobelprijswinnaar als lid bedankt. Moge dit een grote uitzondering blijven en zeker in de groepen, die ik hierboven noemde. Het is n.l. de kern waarop nog altijd de club steunt en haar waarde aan ont leent. Daarom acht ik het nuttig, wat de Feest Schakel bij ons 35- jarig bestaan onder het hoofd NOBELPRIJS schrijft n.l. In die periode kwam Gé Bosch (oud 1e penningmeester, oud Ere-lid en in zijn goede tijd rechtsbuiten van AFC II) weer met een prachtig initiatief, dat tot op de huidige dag in AFC een levend element is gebleven. De "AFC Nobel prijs". Zoals ge weet, behoort het tot de privileges van de ere-leden, dat zij geen contributie behoeven te betalen. Onze oud-penningmeester stelde nu voor, dat hij zijn contri butie toch zou betalen en dat dan het Bestuur in overleg met hem jaarlijks 'n cadeau zou kopen, precies voor het bedrag van zijn contributie, dat aan het jaardiner zou wor den overhandigd aan een AFC-er die naar het gezamenlijk oordeel van Bestuur en Erelid Bosch in dat afgelopen jaar iets buitengewoons gepresteerd had." Zo zijn in de historie van de Nobelprijs - nu ook al weer een kwart eeuw (we schrijven dan pl. m. 1955) namen aan- eengerijd, namen van hen, die hun beste beentje voor de club hebben voorgezet. Er zijn er onder, die dit 60-jarig be staan niet meer kunnen meevieren, zij zijn tot hun vaderen verzameld, of er waren omstandigheden, waardoor hun weg en die van AFC uiteengingen, soms uiteen moesten gaan. Maar allen, die eens tot hun grote vreugde die uitzonderlijke prijs - gebonden aan 'n zeker bedrag aan geld gelukkig maar ontmeetbaar aan clubliefde van beide zijden mochten ontvangen, hebben ieder op zijn manier en ieder in zijn tijd iets voor AFC gedaan. Jb. van N. Vanmiddag was ik in de stad en ben even naar een AFC-fi- liaal gegaan. Binnen zaten enkele AFC-getrouwen aan de ronde tafel, die nog uit het clubhuis aan de Wandelweg stamt. Gezien één van de ridders van deze ronde tafel ook nog Ajaxied is, kreeg hij de eer ons een drankje aan te bieden ter gele genheid van het kampioenschap. En zelfs hier werd een speech afgestoken. Een oud Zwollenaar herinnerde aan zijn Zwolse club, die Ajax jaren geleden al erkend had en uitte zijn blijdschap over het feit, dat de Heer de Ajax-spelers behoed had. En daar moest op geklonken worden, is 't niet zo? Onder genot van de best geschonken pilsjes van Amsterdam brachten we een zalig borreluurtje door. Als op dinsdag ons clubhuis vrij heeft, is zo'n filiaal "de" ideale oplossing. Henny Somers-Blekemolen Een vent met een hangbuik en een Turkse snor. Snapte als zo velen van voet ballen geen lor. Het enige was hij kwam uit Lunteren, Daar kan iedereen goed pun teren, Geloof je het niet, kom dan mee. Dan bewijzen wij het, poo- Inleveradressen: lend bij AFC Sigarenmagazijn: J-K- DePot°P Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Indien u het komend seizoen niet meer voor de zaterdag competitie wenst uit te komen, wilt u dit dan z.s.m. doorge ven aan Hans Slaap, tel. 44 17 63 of aan uw aanvoerder? Grandiose dag van de C2 Junioren naar Brussel Leider Pieter Keizer heeft het initiatief genomen om een wedstrijd te spelen met de Junioren C2 tegen een combinatie van de Royal Sporting Club Anderlecht. Twaalf jongens vertrokken op zaterdagmorgen, 17 mei 1980 om half negen met de bus, vergezeld van 10 moeders, 7 vaders en 2 meisjes. In het Euromotel te Breda werd iedereen gelaafd en werd het programma van de dag opge somd. Pieter Keizer was niet alleen leider van het elftal, maar bleek ook een ware reisgids te zijn, want een rondtour in Brussel met vele bezienswaardigheden wist hij op een boeiende wij ze en met verve te presenteren. Op de Grote Markt vertoef de AFC een tijdlang om de benen te strekken en om de his torische gildehuizen te bewonderen. Uiteraard werd Man neken Pis bezichtigd en konden de jongens uit de Friterie originele Belgische patates-frites eten. Om 15.00 uur moest de wedstrijd beginnen en een kaal trai ningsveld was eigenlijk een zware tegenvaller. Eens moest hierop gras gegroeid hebben! Anderlecht bleek een conditi oneel veel belovend elftal op de been gebracht te hebben. Met de zoon van Paul van Himst als rechtsback, die bewon dering afdwong door zijn verre ingooien stond er een elftal in het veld, dat wordt getraind onder leiding van oud-inter national Hanon. Zeer gedegen en uitgebalanceerd voetbal, waarbij altijd een manneke aanspeelbaar was, zodat met de rust de stand op 3-0 voor Anderlecht enigszinds redelijk was. De veelal in het stof gerolde doelman Peter Henneman moest er helaas nog vier doelpunten doorlaten, maar niemand vond dat eigen lijk verwonderlijk. Een sportieve wedstrijd kwam met 7-0 ten einde en de AFC Junioren C2 hebben nog nimmer zo- 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5