De jonge AFC-ers augustus 1944 Herman Fürstner (krijgsgevangenkamp Thailand) januari 1945 H.A. Brass I jan. 1945 Mr. J. Ovaa (bombardement Rijswijk) 4 jan. 1945 H.M. Immig (voor het Duitsche vuurpele- ton) 20 febr. 1945 J.Th. ter Veer 6 maart 1945 A.A. Scheepstra (voor het Duitsche vuur- peleton) 12 maart 1945 J.C.R. van Eyk (voor het Duitsche vuur- peleton) II april 1945 Rob Cyfer (voor het Duitsche vuurpele- ton) Ten aanzien van den dood van ons lid Hartog beschikken wij niet over nadere gegevens. Dick Bessem deelde mede, dat het in de bedoeling ligt, ter nagedachtenis aan hen, die in den strijd voor de vrijheid vie len, op ons terrein een monument op te richten. Daarna werd ter eere van de gevallenen het eerste couplet van het Wilhelmus gezongen, hetgeen velen diep ontroerde. Voortgaande, gaf spreker een overzicht over de gebeurtenis sen in de vereeniging zelf, waarbij hij den geweldigen groei en bloei van AFC tijdens de oorlogsjaren memoreerde. Wij groeiden uit tot de grootste voetbalclub in Amsterdam, wonnen voor het eerst zelf den AROL Beker en trokken zooveel toeschouwers, dat de obligatieleening practisch kon worden afgelost. Nu kwamen ook de verschillende moeilijkheden uit de doe ken, die het Bestuur tijdens de bezetting voor ons geheim had moeten houden. Levendig schetste Dick het onbeschof te optreden van den "Gemachtigde voor de Sport" Gronin gen a Stuhling- die meende, dat wij niet genoeg aandacht gewijd hadden aan den dood van J. Hazeweyer, die in de Duitsche Wehrmacht was gaan vechten, welk "gebrek aan eerbied" bijna de schorsing van de geheele vereeniging ten gevolge had gehad. De moeilijkheden, die ontstonden, toen wij Hans van Swol, die geweigerd had tegen den beruchten Hughan te tennissen, hadden laten voetballen. Daarna de aanslag van de Duitschers op de open tribune; onze bescher mers hadden mitrailleurnesten aangelegd op den Ringdijk en wilden nu de open tribune slachten, omdat zij, zooals Dick onder groote hilariteit vertelde, anders Montgomery en z'n mannen niet tijdig konden zien aankomen. Na veel gemartel is er toen een soort compromis gesloten waardoor de open tribune "transparant" werd. De toekomst Vervolgens dankte de Voorzitter zijn medebestuursleden voor hun onvermoeiden arbeid. Zooals hij in de vorige Schakel al memoreerde, acht hij de bevrijding eerst volmaakt, indien onze tientallen leden, die nog ergens in Duitschland rondzwerven, weer veilig in Am sterdam zijn, en H.M Koningin Wilhelmina Haar intocht in onze stad doet. In bewogen woorden huldigde onze Voorzitter de Koningin voor Haar werk in deze vijf jaren. Hoe Haar plichtsbetrachting en volharding ons een hart onder den riem staken, als wij wel eens wanhopig dreigden te worden en hoe wij allen, bij den opbouw van ons geliefde vaderland van onze stad en van onze club, steeds Haar voor beeld indachtig zullen zijn. Wij hebben geleerd eendrachtig te zijn. Wij zullen samen bouwen aan AFC. Wij moeten weten, dat groote moeilijk heden ons wachten en dat er veel belangrijker dingen zijn dan voetbal. Maar tevens "dat menschen, die hard willen werken, ook recht hebben op ontspanning, een ontspan ning, die wij zoeken en ook vinden in ons AFC. Daarom zullen wij AFC groot en sterk maken en houden. En avant AFC." (Donderend en langdurig applaus) "Lange aanloop" Als wij nu tegen het einde van de competitie op de verrich tingen van onze C5-iunioren terugzien, dan meen ik daar een enthousiasme te bespeuren dat onvergelijkelijk is. Nadat op één na, iedere wedstrijd met een verlies met hoge cijfers eindigde, de opgedane ervaring echter steeds toenam, mogen wij nu eindelijk met positieve resultaten geconfron teerd worden. De eerste overwinning op Blauw Wit van 13.4 (4-3) werd in het kader van het "Jeugddagen-Toernooi '80" in stromende regen gevolgd door alweer een overwinning op Blauw Wit met 2-0 en direkt daarna onder gelijke weersomstandighe den tegen ZRC met eveneens 2-0, wat onze jongens de titel "Pool-Winnaar" inbracht. (Hetgeen men in ons aller AFC Schakel helaas niet de moeite van het vermelden waard vond). En nu weer op 27.4 een grandioze overwinning met 3-1 op de bepaald onsportieve ploeg van WTO, die meende na af loop haar wrok-gevoelens op onze "boys" te moeten afrea geren, door hen met bijna het voltallige elftal bij de kleedkamer op te wachten. Het onmiddellijk optreden van de zoals altijd aanwezige vele vaders kon echter moeilijkhe den voorkomen. Opmerkelijk alleen, dat de aanwezige leider van het verlie zende team geen enkele poging deed zijn jongens tot de or de te roepen. Jongens, als jullie erin slagen, komende zondag in de thuis wedstrijd op deze ploeg op faire en sportieve manier een zege te behalen, dan hebben zij hun trekken wel thuis gekregen. Jullie moeten echter wel oppassen! Als deze overwinningen zo blijven doorgaan, kon dat weieens een gewoonte wor den! Maar ja, na deze lange aanloop zal niemand dit erg vinden. Een van de vele vaders Verslag "Trollen-Toernooi" Pupillen A-5 Zaterdag, 3 mei j.l. vertrokken we naar Amstelveen om ons op de velden van RKAVIC in de strijd te werpen. We waren geladen dat bleek toen enkele spelers en een trouwe supporter al een uur voor de verzameltijd aanwezig waren!! Onder leiding van de heren Ploeger en Morree, arriveerden we in Amstelveen. Een ijskoude wind deed ons de haren rij zen, een strak-blauwe lucht en een zonnetje gaf ons hoop op een goed toernooi. Met deze gemengde gevoelens be gonnen we aan de eerste wedstrijd. We kregen in deze match VDO tegenover ons. Versterkt met twee gastspelers uit de A-7 t.w. Ladendorf en Schroe- der begonnen we prima! Hoe welkom Ladendorf was, bleek al, toen hij in de eerste minuut al een doelpunt scoorde! De stemming was er in, vooral toen Daan Bleeker met een prachtig schot de stand tot 2-0 bracht. Dat was tevens de eindstand van deze wedstrijd en vol vertrouwen begonnen we aan de penalty-serie. Dat de spelers daar tuk op zijn, was duidelijk te merken we scoorden 4-3! Met een eerste gewonnen wedstrijd achter de rug rende ie dereen naar de kantine, om zich te goed te doen aan de di verse verfrissingen. Uitgerust begonnen we aan de tweede match. We kregen de Volenwijckers tegenover ons. 6

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 6