UIT DE OUDE DOOS 27 sept. 1940 19 jan. 1942 20 okt. 1942 31 dec. 1942 tientallen jaren niet meer gezien hebt, en in je gedachten zijn, zoals ze er toen uitzagen. Zo wilde ik George Zegers niet herkennen, de laatste keer, dat we elkaar gezien hebben was in Den Helder zo'n 42 jaar geleden hij wist het nog, en dat vind ik knap voor zo'n klein joggie van toen Dan stond er iemand met Jan Hannema te praten aan de bar, natuurlijk. "Wie is deze meneer?" vroeg ik - "Wéét je dat niet?" Nee, want ik kan niet tegen het licht kijken. Tja Karei Prior?? Toch was ik niet zeker, want wat kan zo'n koppie veranderen; steekproef: "wanneer waren wij samen op één foto??" Prompt kwam het antwoord "in Volendam!" Ja, dan was hij het wel het was dan ook weer in 1946, toen leek de wereld nog zo eenvoudig en ge woon prettig met elkaar. Nu moet ik een bericht twee keer lezen, om het te geloven, dat er een aktiegroep bestaat in de Bijlmermeer, om 5 m. hoge schermen op te trekken, tegen het lawaai, dat over 5 jaar zal ontstaan, door een verkeersweg. Ik zeg maar niks, want kom niet aan hun kinderen met brommers. Nee, geef mij maar AFC - onze Dio Hermens reed met zijn biljart-cluppie in een HUIFKAR door een plekkie Neder land, waar schijnbaar nog natuur was en ik mocht niet mee, met die oude hap. Nee, natuurlijk ik heb destijds mijn plekkie meteen be grepen, ik ben maar Over ons eerste niets dan lof, hoewel ik wel meegeholpen heb met de bal erin te loeien. Vanmiddag de laatste wed strijd, tegen Aalsmeer nog wel. Ik kan het nu aan onze jon gens èn aan Aalsmeer overlaten: eerlijk vechten. Aalsmeer ders zijn toevallig óók vriendjes van mij, vanaf 1937. Daar om kan ik ons bootje niet loslaten. Moeilijke dag vandaag: ga ik naar Aalsmeer of naar AFC's laatste wedstrijd dit sei zoen? Nou ik kom, maar ik schrijf niks meer, voor de rest van 't jaar naar de boot. Zij die welles mee willen mogen zich mel den gaan we gewoon John Janssen plagen, die woont in een huifkar aan de overkant Nee, Loesje plagen we natuurlijk nieten bovendien: waarmee ben ik dit stukkie begonnen? Niet verkeerd inter preteren, grappers! En Peter Jager moet nooit meer een steen door de mooie ruiten van de Nieuwe Kerk gooien óf niet meer jokken dat vinneze niet zo leuk bij AFC Nu stop ik, voorlopig en ik ren naar de Boelelaan Een Aangetrouwde Zondagmorgen, 4 mei 1980 Een datum, die tot bespiegelingen aanleiding geeft; zoals er juist op het ogenblik veel data zijn, die een mens, die het voorrecht heeft lang te leven, tijd tot nadenken kan geven. In je herinneringsvermogen komt dan naar voren, dat je reeds in 1909 de geboorte van Prinses Juliana mee mocht maken. Niet wetende, dat b.v. veel later in 1948 deze zelfde Prinses de Koningin van je Vaderland wordt, en dan weer gevolgd door haar aftreden j.l. 30 april 1980. De V.B.C. (U weet wel de Vrienden Biljart Club die op donderdag avond haar avond heeft in onze Sociëteit) had haar zomer dag eergisteren in Ugchelen en bij die gelegenheid gaf Voor zitter Theo van Emden een glansvolle speech weg, waarin hij bijzonder de nadruk legde op de gedenkwaardige 30e april en hij de hulde bracht, die Prinses Juliana zo welver diend heeft. Dit alles deed mij denken hoe AFC veel beleef de in deze sfeer. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat, als AFC haar Jaardiner had het Wilhelmus werd gezongen en een telegram van trouw aan het Koninklijk Huis werd ge zonden. Juist deze gedachtegang inspireerde mij om de 23e Jaargang van het AFC Bulletin (in pl.m. 15 jaar vanaf 1938 tot 1953 verscheen alleen een Bulletin en geen Schakel) ter hand te-nemen. Het toeval (waarin ik altijd geloof) was mij wel bijzonder gunstig want de band viel open op nr 11 van 22 mei 1945 (Redacteur Jo Wijnand, eens ook een ver woed Oranje-klant) met als kop ONZE BEVRIJDINGSVERGADERING Recordbelangstelling Grote redevoering van Dick Bessem Onze dooden herdacht Mie. Scheepens tot Eerelid be noemd. En hieronder volgen gedeelten uit het verslag van die ver gadering, onder leiding van Dick Bessem (die 2 sept. a.s. hoopt te herdenken, dat hij 80 jaar wordt): Welk een contrast, de buitengewone algemeene vergadering van 18 januari 1945 en die van 19 mei 1945. Toen zaten wij in ons clubcafé als inwoners van een gebied waar onderdrukking en terreur heerschten en waar men zich in pessimistische oogenblikken van God en de bondgenooten verlaten gevoelde. Nu waren wij daar als vrije burgers van het Koninkrijk der Nederlanden. Toen joeg een storm door de sinister verlaten, druipnatte straten; nu straalde de zon der overwinning over een bevlagd Amsterdam. Toen moesten wij de jongeren tot stilte manen, als wij wilden zin gen; nu schalde het Wilhelmus door de open ramen ter ere van onze gevallenen en ter bevestiging van onze overwin ning. Het zijn, zooals Henk Kappelhoff terecht in zijn toespraak opmerkte, twee historische vergaderingen geweest, die wij AFC-ers nooit zullen vergeten. Nog nooit hebben zooveel leden de presentielijst geteekend als op zaterdag 19 mei; 152 leden waren aanwezig, toen Dick Bessem het woord nam voor zijn rede, een rede, die precies een uur duurde, met grote aandacht werd gevolgd en een storm van enthousiasme ontketende. Onze Voorzitter begon met allen welkom te heeten, in het bijzonder de eere-leden en onze Joodsche leden, Fred Sabel- son en Lou Woudstra. Vervolgens herdacht hij allen, die sinds 10 mei 1940 ons door den dood ontvielen. Het bleek, dat niet minder dan 25 leden voor goed van ons heengegaan zijn. De volledige lijst luidt als volgt: 10-15 mei 1940 J.E. Scheepens, G. Struys en H.P. Lind ner, gesneuveld bij de verdediging van ons grondgebied. G.N. Scheepens, Eere-Voorzitter en op richter Dr. W.C. van Raamsdonk (tengevolge van uitputting bij het uitoefenen van zijn dok- terspractijk). mevrouw Mia de Bruyn-van Meyer Elias van Praag (vermoord in Buchenwal- de) G. Nieuwkamp (vermoord in Amersfoort) "Opa" Braun (uitputting) Jan Buys Dzn. Freddie Meyer (diphterie) Robby Börnemann (tramongeluk) Piet Buren (ondergedoken) J.Ph. Hatzmann (tewerkstelling Duitsch- land) Joop v.d. Heul (arbeidsdienst) Nico Tienstra 15 febr. 1943 maart 1943 11 mei 1943 11 sept. 1943 5 nov. 1943 8 maart 1944 22 april 1944 1 mei 1944 27 mei 1944 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5